Új hozzászólás Aktív témák

  • TapayBalint

    csendes tag

    válasz Tapsi #116 üzenetére

    Én építészhallgató vagyok, leadási hetekben napi 12-16 órát is rajzolok 12,9-es iPad Pro-n. Építészeknek zseniális eszköz, azt a méretet vegye amekkora a sketchbookja (A5-->11" A4-->12,9") Sok új szoftvert kell megtanulni, de mindenre van profi szintű megoldás, Apple Pencillel együtt sokkal intuitívabb a grafikai munka (mondom ezt úgy hogy PS Wacom tablet kombóval is dolgozok, van összehasonlítási alapom). Revit, Archicad, Rhino nem lesz, az marad PC-n, nyilván nem ezen fog renderelni, vagy algoritmikus felületeket tervezni, AutoCad szintű CAD szoftver már van (Shapr3D) de ezek még nem elég specifikusak építészeti alkalmazásra. Konzultációkon rengeteget dobott, 2-3x több anyagot tudtam átbeszélni ugyanannyi idő alatt, rengeteget gyorsít már a digit sketch is a megfelelő szoftverekkel. Én a mérete miatt vettem 12,9-eset, kényelmesen elférek rajta. Mivel rendezvényfotósként is használom, ilyen szempontból is van tapasztalat, konkrétan körberöhögi az i7-es gépemet export időkben.
    Teljesítmény tekintetében csak akkor röccent meg amikor behúztam egy északkelet BP dwg városrajzot, vagy amikor több grafikai szoftver mellett két különböző 3D progiban is dolgoztam ide oda ugrálással (ez egyértelműen Ram probléma) de ha nem ennyire elvetemült akkor bőven elég egy 2020-as modell. (a Lidar szenzor csábító, felméréseken nagyon hasznos de tanulást igényel)
    Ha van még specifikus kérdés nagyon szívesen válaszolok, nincs nagyon olyan amit ne próbáltam volna építészeti felhasználás tekintetében.

    SE W200i - Xperia Neo - Z3 Compact - XZ1 Compact

Új hozzászólás Aktív témák