Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz FozzieBear #29 üzenetére

    Egyszerűbb dokumentumok készítésére tökéleten elegendő a LibreOffice is.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • bambano

    titán

    válasz FozzieBear #29 üzenetére

    természetesen van alternatívája.
    most görcsölök egy kis iroda felújításával, amiből az it rám esett.
    ha ilyen elborult árakon akar az ms nyomulni, hogy az alap oprendszer meg az alap irodai szoftver lényegesen többe kerül, mint a vas, akkor rakok mindenhova linuxot, amit azon meg tudnak csinálni, azt megcsinálják azon, meg betolok a szerverre egy virtualizált w10-et, és majd azon megcsinálják, amit a linuxon nem tudnak. alap dokumentum kezelésre elég az lo, ha jön az a mánia, hogy szétesik az mso doksi lo alatt, akkor meg rdp-vel bemászik a szerverre arra a kis időre és megcsinálja ott.

    puff, a licenszek zömének lőttek ms szempontjából, és ettől még legálisak maradunk.

    vagy az is megoldás, veszek 70 rugóért egy használt thinkpad notebookot, arra tolunk egy komplett jogtiszta w10-et mso-val, és majd annak az asztalára rakom le, akinek éppen szüksége van rá.

    legálisak maradtunk, kitoltunk az ms-sel, halleluja.

    mielőtt bárki is félreértené: itt most nem a szokásos ms utálatom vezérel, mert engem minimálisan se érdekel, hogy mások milyen rendszeren dolgoznak és milyen licenszekre költik a pénzt. nekem tökéletesen megfelel, ha az iroda, ami nem az én felelősségem, ms cuccokkal megy. csak tudom, hogy ezeket az árakat nem fogja a főnök benyelni, így az ms rosszul jár. és abban is biztos vagyok, hogy sok más cégvezetőnek is ez lesz a véleménye. köszönöm gatya, hogy ennyit teszel a nyílt forrás terjesztéséért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák