Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    Sok szövegszerkesztőt használok, és elég rendesen jönnek-mennek a másoktól származó dokumentumok is.
    A továbbiakban a szövegszerkesztő részekről beszélek, a többit nem használom olyan mélységben, hogy érdemben össze tudjam hasonlítani őket.

    A LibreOffice-szal kapcsolatban elég vegyesek az érzelmeim. Még StarOffice korában kezdtem használni, bő húsz éve mindig jelen van a gépemen az aktuális változata, rendszeresen írok-olvasok is vele, de megszeretni nem tudtam néhány alapvető formázási hülyesége miatt. Amióta rendbe tették a vonalzóját, nagyságrendileg javult a kezelhetősége, de valahogy nem esik kézre az egész, és még mindig fordulnak elő furcsaságok mástól származó fájloknál.

    Az MS Office sajnos elkerülhetetlen, szívem szerint a 2000-es verzióját használnám, mert a bő húsz év alatt kialakított munkakörnyezetemben mindennél gyorsabban tudtam dolgozni vele, de sajnos át kellett állnom az új, színes-szagos, szalagos verziókra.

    A kedvencem viszont a SoftMakerOffice. Fizetős, de jóval olcsóbb, mint a MS, számomra kézhez állóbb, mint a Libre, és még nem futottam bele kompatibilitási problémába. Most viszont feladták a leckét: 20e Ft lenne az upgrade-je a 2018-as verziónak (3 privát vagy 1 üzleti gépre telepítve+ portable), de lehet, hogy a Libre 6.0 okafogyottá teszi.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák