Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz n00n #17 üzenetére

    Szerintem a power userek nagy része már most Chromiumot használ Ubuntun.

    Szerintem meg "power userek" -ek nem használnak ubuntu -t.. :) Vagy ha eddig használtak, akkor a csodálatos új felület lebeszélte őket róla. (na nem mintha a GS sokkal jobb lenne, de mindenképpen használhatóbb még ha a G2 veri mindkettőt, akkor is)

    Mellesleg a legtöbb disztrótól az lenne a legtisztább, hogy ha erőltetni akarja a chrome/ium -ot, akkor default telepítésnél (is) kérdezze meg melyiket akarom. Ekkor nem lehetne elfogultsággal vádolni, és sem azok nem haragudnának meg akiknek a aróka kell, sem azok akiknek a chrome. Persze most is pofon egyszerű lecserélni akármelyik linux akármelyik komponensét, de vannak dolgok amiket jobb már a telepítésnél beállítani. Ez is ilyesmi szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #47 üzenetére

    Eddig négyszer ugrottam neki buguntunak, négyszer kb. 1 hét kurv*anyázás után inkább visszatértem Win-re...Szóval eddig lényegében csak rossz tapasztalatom van.

    Az a baj, hogy te is elköveted azt a hibát, amit a magyar "linux -al próbálkozók" nagy többsége, nevezetesen hogy csak egyetlen egy disztribúció, az ubuntu alapján ítéled meg a teljes platformot. Az a rakás sz** pedig nem reprezentálja a platformot, és a hozzá tartozó programkészletet, amiből a cannonical összehányta.

    Tehát, próbálj mást.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #51 üzenetére

    Nem mondtam hogy ne használja senki az ubuntut. Ha megnézed a hozzászólást amire válaszoltam, láthatod hogy az ubuntu -val azonosítja a teljes platformot, és ez nem helyes. Ha valaki próbálkozik a bubival, és nem tetszik neki bármely okból, az nem azt jelenti, hogy a linux -ot, és a köré szerveződött software -es megoldásokat le kellene írni, mert könnyen lehet, hogy egy másik, esetlegesen jobb disztribúció tökéletesen megfelelne a feladatra az adott felhasználónak, ám ha idáig el sem jut, mert a bubi számára egyet jelent a linux -al, sőt mi több, a komplett opensource világgal, (benne olyan híres, nagynevű megoldásokkal is mint pl a freebsd) akkor hamisan ítél.

    Az ubuntu -val rengeteg a baj, de legalábbis az én környezetemben jó pár példa volt már amikor is először furcsálták hogy disztribúció váltást javaslok, majd miután "megadták magukat", később a "köszönöm szépen, nem is gondoltam volna hogy tényleg az ubuntu -val van a gond" szöveget, vagy hozzá hasonlót kaptam vissza.

    Hidd el nekem, a bubi egyetlen előnye hogy alapteleoítést követően, látszólag tökéletes asztalkörnyezetet kapunk. A valóságban azonban egy debian alpha -nál is szeszélyesebb bughalmazt raktunk a gépre, ami mindenféle hajmeresztő dolgokat képes produkálni.

    (unity témához: Jómagam egyre inkább xfce párti vagyok, a unity ugye alapból cannonical házi megoldás - és elég gyengus -, leginkább netbook -hoz lehetne némiképp ideális, a gnome 3 ennél sokkal jobb, de valahogy nem az igazi. Nagyon sok minden hiányzik belőle, a gnome 2 -t már nem fogják életben tartani, a kde meg a 4 óta számomra elég zavaros, és túl sok erőforrás kell neki. Marad az xfce, vagy az lxde, ami nekem megfelelő lehet. Még a gnome 3 -at is összekalapálhatják később, de nem nagyon hiszek benne. A gnome library -k meg úgyis működnek ezután is bármi alatt. :) )

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz n00n #54 üzenetére

    Az a megjegyzés nem rád vonatkozott. Nézd csak meg újra. Neked csak a böngészővel kapcsolatban írtam. Egy kis félreértés van itt úgy látom. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák