Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz zsolt501 #6 üzenetére

    Sokszor a forrasztás "reped meg" a sok hideg-meleg hatástól az évek alatt (azon segíthet a reball, de a "sűtős" módszer alapja is ez, hogy "kicsit összeolvasztjuk" azt ami "megrepedt", így javít a kontakton.. ezen hibák azóta léteznek leginkább mióta ólommentes forrasztóanyagot használunk.

    de simnán lehet valami GPU-n belüli hiba is, de ha ilyen csíkozás van, akkor nem biztos, hogy a GPUban van a hiba, lehet egy memóriachip vagy akár egy memóriachip forrasztása is hibás. egy ilyen javítás emiatt "szerencsejáték" kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz 8th #27 üzenetére

    Sokszor nem is javítható egyszerűen amikor műgyantába öntenek egy-két cuccot (a nagyobb vízállóság ellen) a műanyag ház alatt.. kicsit nem egyszerű "kibontani" valamit egy ilyen műgyantás "házból".. ha lehetséges egyáltalán (ritkán az).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Meggyi001 #30 üzenetére

    életveszély amit művelsz.. vagy "gépveszély" ... codegen táp? ;]

    sajnos nem tudni meddig jó egy ilyen "javítás".. lehet akár több hónap (vagy akár 1-2 év), de lehet csak 1-2 óra vagy a következő bekapcsolás...

    Ezzel a gyertyás módszerrel lehetett volna egy olyan gond, ha képes lett volna tényleg megolvasztani a forrasztóónt, akkor "leeshetett" volna a GPU a helyéről a fejjel lefele való lógatással. De az elért hőfokon persze ez esélytelen volt...

    én egyébként anno "flambírozó" fáklyával próbáltam javítani anno egy halott (chisetes) laptop alaplapot, de nem jött össze (de kicsit megégett az alaplap helyette... micsoda szaga volt :DDD)

    Mondjuk van egy S7 telefon alaplapom amin töltő elektronikát kéne cserélni... szemezek az azóta meglett gázos forrasztó pákámmal (lehet csak "hőfúvást" is csinálni vele), hogy azzal megcsinálom.. vagy megpróbálom legalábbis (bár fogalmam sincs milyen hőmérsékletet tudok elérni vele), de már 7-8eFt ért lehet rendelni elektronikához digitálisan szabályozható hőmérsékletű hőlégfúvót Kínából...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Meggyi001 #39 üzenetére

    anno még mikor javítottam gépeket, nekem is egy codegen táp volt egy ideig a "hibakereső" tápom ellenőrizni ha nem indult a gép és az-e az ok... az lett jobb és a codegent "elbontottam".

    pár darabja talán még megvan a "bontott elektronika alkatrészes" ládámban, ennek úgy talán 10 éve.. egy 8 éve meg már nem is járok gépeket javítani (csak ismerősét ha kell... esetleg ha nagyon-nagyon kell olyanhoz vissza akinek anno csináltam gépet), de aktívan nem csinálom már ezt anno jó volt zsebpénznek középiskola és főiskola mellett... bár utóbbi esetén nem feltétlen már "csak" zsebpénz volt, kellett a bevétel belőle "megélni", de ez van ha szülőkre nem tud az ember nagyon támaszkodni de továbbtanult volna, sokakkal szemben akik azért vették csak fel a diákhitelt, hogy "elköltsék" mert megtehetik, de mindent fizettek otthonról, nekem jól jött a havonta harmad-fél diákhitelnyi (akkoriban 30e később 40eFt volt a havi felvehető) extra keret, abból kellett fizetnem a kollégiumot, megvenni a könyveket, bérletet, élelmet, stb.. nem volt egyszerű időszak (de egy havi 10-20eFt-ot összekapartam vele)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák