Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz #40553216 #18 üzenetére

    Hogy mi a bajom vele? Az, hogy többet kell szívni, mint amennyit az egész ér. Pedig kitartóan próbáltam leváltani a Windows-t a laptopomon, végül ismét XP van rajta. "Linux is only free if your time is worthless." Konktrétan a laptopomon a sleep után kikapcsolva marad a kijelző, a hibernation instabil, az akkuélettartam meg minden varázslat ellenére rosszabb, mint XP alatt. Arról nem is beszélve, hogy 1024x768-on a GNOME (GTK?) nagyon pazarolja a vertikális helyet. Lehet táncolni a Flash-sel, a kodekekkel meg a WINE-vel. (Fedora 11-ben még rosszabb, ott olyan dolgok nem mennek, mint képnézegetés, Youtube, screenshot készítés, mert a framebuffer szétesik kis vízszintes csíkokba, beterítve teljes széltében a képet. Nem, nem reportolok, mert nincs nekem erre se kedvem, se energiám.)
    Mielőtt azt mondod, hogy vegyek kompatibilis hardvert, azt mondom, hogy inkább még egy Macet veszek akkor :P. De még ha menne is minden, akkor se nyújt többet egyik Linux disztribúció se mint a többi rendszer, maximum több elfoglaltságot.

    Miért is nem magyar nálam? Mert én az angolt szeretem. És elismerem a magyar gárda munkáját, tényleg jó az alaprendszer fordítása, a repókból felrakott programok hamar elvesztik eme varázsukat. Arról nem is beszélve, hogy pl. az iPhone OS magyar lokalizálása a "Húzd el" meg egyéb szövegekkel meg egyenesen... Mindegy.

    Emellett amennyire tehetem, kerülök mindent, ami GPL. Felhasználóként is.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák