Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dagonya

    aktív tag

    több helyen használok is, meg több helyre telepítettem is már ugyanebből a kategóriából a Zotac CI sorozat valamelyikét. pici, passzív hűtés, azt nem mondom, hogy olcsó, de korábbi generációkból volt amit újként, boltból is sikerült relatíve olcsón megvenni, volt amit használtan lényegesen olcsóbban. utána pedig fogod, installálod és elfelejted egy életre. mozgó alkatrész nincs, hangja nincs, alig fogyaszt, elfér egy borítéknyi helyen, vagy a monitor hátán ha úgy tetszik.

    úgy látom van aki nem érti, annak elmondom mi az előnye egy laptoppal szemben. az hogy NINCS rajta kijelző, meg billentyűzet, meg akku, meg semmi más ami egy laptopon van és ezáltal egy teljesen más termék, azaz teljesen abszurd az összehasonlítás.

    arra is szeretném felhívni a figyelmet, hogy ezeket a gépeket épeszű emberek használják normális felhasználási területeken, tehát a teljesítményük tekintetében a gamer-majomkodás nem releváns.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Chaser #38 üzenetére

    értem, akkor használj nyugodtan notebookot asztali gépnek NUC-kategória helyett.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Gargouille #41 üzenetére

    és képbe helyezném még azt az őrületes csavart is, hogy nekem is, meg más felhasználónak is rendelkezére áll NUC IS, meg notebook IS a felhasználási gyakorlatában. tehát a NUC kiváltására tök fölösleges olyan eszköz ami amúgy notebook-ként is használható, mert egyszerűen nincs rá szükség, nem az a prioritás.

    mondom újra, lassabban: icipici, passzív hűtés, nincs mozgó alkatrész. akinek erre van szüksége azt nem érdekli semilyen notebook. azt hiszem ezzel már párszor körbe is értünk.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Tetsuo #43 üzenetére

    a "valamivel" fogalmát definiálni kellene, mert a NUC mérethez képest nekem minden sokkal nagyobb, de első körben vannak a már itt a hozzászólásokban is említett brand (dell, hp, lenovo) mini PC-k az aktuális desktop sorozataikból, meg mondjuk az asrock deskmini-k. ezek talán kimerítik a "valamivel nagyobb és olcsóbb" fogalmát, de egyiket se fillérekért adják. vannak még a Zotac mini, meg micro PC-k. azok talán olcsóbbak mint egy NUC, illetve sokkal nagyobb temékskálát kínálnak, teljesítményben lehet kötni kompromisszumot a pénztárca javára.
    saját építésű mini itx gépekkel is lehet talán spórolni, de az már azért más kávéház.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Tetsuo #45 üzenetére

    elég sok opciót felsoroltunk, ha fontos hogy halk legyen akkor már korábban említettem; Zotac CI sorozat, passzív hűtés, annál halkabbat nem találsz.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Tetsuo #54 üzenetére

    ezt el kellene már engedni, hogy ami passzív hűtésű arra a termék ismerete nélkül rávágom, hogy throttlingol, meg csak thinclient-nek jó.
    több mint egy tucat Zotac CI-t üzemeltetek az első generációtól (na jó annak (i5)* tényleg voltak melegedés problémái) kezdve. mint mondtam gamer-majomkodás, mint elvárás szóba se jött egyik eszköz esetén se.

    mondom viszont a gyakorlati példákat;

    kettő üzemel egy grafikai stúdióban, ahol elsőszámú elvárás volt, hogy észrevehetetlenül pici legyen és teljesen hangtalan. tökéletesen működnek. több év használat után sincs rájuk panasz. nem mondom, hogy itt folyik a legkomolyabb grafikai munka a világon, egy profi kis vállalkozás, ezeken a pici gépeken grafikai utómunka zajlik, egyszerűbb tervezés és két dög nagy plottert is vezérelnek velük. photoshop, illustrator, corel és a summa plotterek összes szoftvere non-stop.

    a másik egy pici audio stúdióban üzemel. itt szó szerint csak egy tenyérnyi hely volt a gépnek, de kellett nekik egy windows-képes masina. megintcsak szempont volt a teljes némaság. nyilván nem ez a frontvonalbeli igáslovuk, de lóg rajta két dög nagy monitor, meg két profi külső hangkártya. ezen is folyik audioszerkesztés jó sok track-kel, sibelius-ra gyakorlatilag csak ezt használják, cubase párhuzamosan és amióta beüzemeltük el is felejtettük, hogy ott van. (kivéve az első bukdácsolásokat, de az is az m-audio fast track pro hangkártya drivere miatt volt, hogy rohadna meg!)

    én magam HTPC/NAS-nak használok otthon egyet, arra a célra már overkill is a teljesítménye, de nekem ideális ezzel, hogy nem zümmög, meg nem kell egy cipősdoboznyi baszt gyómószólni a tévé/hifi környékére.

    a feleségem viszonylag sokat dolgozik otthonról is, neki ez az asztali gépe, oda se akartunk zúgóbúgó krumplisládát. adatbázisokkal, nagy nézőterekkel dolgozik, két VPN-en keresztül csatlakozik igen komoly szerverekhez. pont most a kánikulában néztem, hogy a routerem már majdnem kezd megsülni, akkor ránéztem az ő gépére is munka közben, a lengyosnál egy fokkal melegebb volt ...

    amikről írok az mind Zotac CI valamelyik generációja i3U, vagy i5U CPU-val és csak azért fogalmaztam ilyen terjedelmesen, hogy alátámasszam azt a tapasztalatomat, hogy van élet a thinclient excel futtatás és a gémer-bencsmárk-majomkodás throttlingmánia között is.

    *ígérem soha többé nem írok zárójelet a zárójelbe!

Új hozzászólás Aktív témák