Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #20 üzenetére

    + (#13) Prof
    Rosszul gondolod szerintem. A Dell azt fogja gondolni amit a fogyasztó/megrendelő gondol. A sima 1366*768-as kijelzők például azért maradtak a választékban, mert az idősebb értsd 50+-os felhasználóknak nagy átlagban kifejezetten kényelmetlen tud lenni a fullHD kijelző, ha nem szokott a szemük hozzá, mivel az 10 éve amikor 40 éves volt és a szeme elkezdett a természetes öregedésnek köszönhetően beállni egy adott szintre, és az az emberek 90%-ánál a rövid látási képességet érinti. Visszatérve 10 évvel ezelőtt a FullHD-s notebookok nem annyira voltak elterjedve mint most nem biztos hogy hozzászokott.
    Persze lehet itt most előjönni, azzal, hogy de a betűméretet, meg a kijelző beállításokat így meg úgy be lehet állítani, de ezzel nem biztos, hogy akarnak foglalkozni az idősebb emberek.
    Konkrétan beszélgettem a HP notebookokat tervező csapattal, és bizony még ma is kérés, hogy vannak adott célcsoportok, akiknek nem minden vágyuk a 4K kijelző a 14"-on.
    Persze azt is lehet, mondani, hogy az apám anyám én 50 éves vagyok és tűélesen látok, csak sajnos nem ez a jellemző.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák