Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    Akkor megnyugtatlak, van egy folyamat, úgy hívják lemágneseződés, ami miatt semmilyen mágneses adattarolás nem fog ~30 évnél tovább tartani, ha nem írod újra időről időre.
    Ha minden igaz ez a leparkolt vinyora meg jobban igaz mert a fold mágneses mezeje jobban hat álló tányérokra, ha nem jó a mágneses árnyékolás Ez lehet vinyo mágnes szalag vagy amit akarsz. Es nem függ a héliumtól :R
    Ez pedig mint tudjuk a tudjukik csináltak, hogy neked mindig új vinyot kelljen vásárolnod

    Különben szinten zenész, 1999-tol a mai napig kb minden megvan amit megszereztem anno, és nem egy 2TB vinyoval kezdtem, hanem egy 40MB os talán Seagate kollégával, mindent CD-re írattam ki majd aztán DVD-re és amikor volt lehetőség felmásoltam egy merevlemezre amit aztán felmásoltam egy másikra és így tovább.
    Most éppen 2X2TB mert az egyik a backup, de mindkettő külső, mert most éppen 2 lapitopim van

    Szerintem te valamit nagyon rosszul csinálsz ha meg mindig a Matrox 18GB-oson tarolsz mert abban nincs hélium de megbízhatatlan nem kicsit. Szerintem sürgősen cseréld le. :K

    [ Szerkesztve ]

  • thedioda

    tag

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    Pont a copy on write véget nem lesz kuka a nyitott file, ott lesz hibátlanul az utolso mentett álapot. Áramszünettöl, elég valoszinütlen hogy beleszántson. Emelet ottvan ugye a szünetmentes. Ha feltételezzük hogy bevág a villám akár közvetlen azt egy normális szünetmentes kivédi igaz hogy belehal többnyire, de ha már fel akarsz készülni erre az eshetöségre is lehet szerelni túlfeszültség levezetöt a főelosztoba ami viszont biztosan megvéd mindent. Illetve eleve attol hogy raided van még lehet pluszba backupod is abba nem vág a villám. Persze lehet szörszálhasogatni tovább, ha napalmot dobnak rád vagy atomot :C .

    Ja és átmeneti tár a ram nem a hdd...

    "A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

  • citkar

    addikt

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    "bármi olyan van a vinyóban ami elszökhet és kell a működéséhez"

    Szerintem eddig is volt bennük elég sok dolog, ami elromolhat és kell a működéséhez. Nem mondom, hogy ez lesz a tuti, szerintem a puding próbája az evés, simán el tudom képzelni, hogy hozza a hélium nélküli merevlemezek megbízhatóságát. Nem kell mindegyiknek működnie 20 év múlva. Évtizedek óta ezt hallom, hogy túl nagy az adatsűrűség, túl veszélyes, nem lesz jó, de ugyanúgy jól elvagyok a merevlemezekkel, csak ésszerűen kell használni őket.

    Léghajókhoz még kevésbé értek, ezért is olvastam utána, abból az jött le, hogy volt eset amikor ki kellett engedni: repülési magasság módosítása miatt, vagy ha nagy magasságokon repült, a kis légköri nyomás miatt (ezt kompenzálták, azzal hogy nem töltötték tele), továbbá amikor a léghajó üzemanyaga egyre fogyott, és egyre könnyebbé vált (ezt a kipufogó gázból a víz kondenzációjával és megőrzésével valamelyest ellensúlyozták). Hidrogénnél nem volt gond, mert olcsó volt, de többek közt ezért nem terjedhetett el a He-s, illetve az első teljes héliummal töltött léghajó is amerikai volt, csak nekik volt héliumuk hozzá.
    De bevallom nem léghajózom, lehet én olvastam utána rossz helyen.

  • duke

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    " Ugye azért alkalmaznak héliumot, mert így közelebb kerülhet a fej a tányérhoz. "

    Heliumot egyebbkent azert hasznalnak, mert attol konnyebb lesz a merevlemez. Az ilyen merevlemezeket direkt leghajokhoz gyartjak, mert ott mindne garamm szamit. :DD :DD :DD

    A viccet felreteve, ugy tudom, nem a fejhez van koze, hanem a kisebb surusegu gaz miatt, kisebb lesz a forgo lemezek surlodasa. A HD kevesebbet fogyaszt kevesbe melegszik. Szoval ha a helium egy kis resze idovel megis elszivarogna, es levego aramlana a helyere, akkor kicsit nagyobb surlodassal forognak a lemezek. Tehat nem lenne katasztrofalis meghibasodas belolle.

Új hozzászólás Aktív témák