Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Prowler #199 üzenetére

    Ha csak a 14 lenne, amelyik nem tud felmutatni újat. Igazából egy jó 10 éve nem tudnak felmutatni semmi újat.
    - nincs notification led
    - nincs egy jól használható névjegyzék (vacak a kereső, különösen autóban CarPlayen keresztül, nem lehet csoportokat, kedvenceket létrehozni)
    - ezeken az érintős billentyűzeteken képtelenség elütés nélkül pötyögni, így mindenképp szükség van az autocorrectre. Az utolsó jól működő cucc a HTC Desire-ömön volt. Aki az almának írta a magyar szótárát, annak a kezét-lábát törném.
    - az outlook rettenet lassú, a gyári levelező meg képtelen képet csatolmányként küldeni (mindenképp illeszti a szövegbe)
    - filekezelés még mindig rémes, de már legalább van
    - fotókezelés, rendszerezés botrányos
    - üzenetküldés, felolvastatás magyar nyelven esélytelen (öcsém androidos vacka teljesen érthetően hozza)
    - műszakilag megbízhatatlan (a 11-est is kellett garizni, a 12-es már másodszor van szervizben fél éven belül)
    - továbbra sincs valódi multitasking! ha egy appon belül valaminek dolgozgatnia kell, tölt, számol, tudomisén, akkor lerakom háttérbe és csinálok addig mást. De nem, mert csak annyira MT, hogy nem zárja be :D de semmi nem történik ott addig a háttérben.
    - végre van NFC és applepay, de pl. belépőkártya szerepét miért nem tudja átvenni? Be tudom scannelni a kártya tartalmát, át is tudnám azt írni, de nem tudom magát a készüléket belépésre használni.

    De OK, legyen egy ilyen, olcsóbb (450eFt!!!) vacak is a kölyköknek, instahuszároknak, twitterhősöknek. Minden egyes frissítés leírása úgy kezdődik, hogy milyen új emoji került bele.
    Ott a PRO, szuper, üzleti célokra akkor vesz a cég 570ezerért olyat, amit használni is lehet. DE NEM!! Mert az a szutyok csak annyiban tér el az olcsóbb vackoktól, hogy van +1 kamera. Juhúú!
    De ez továbbra se PRO, nem üzleti felhasználásra tervezett. Nem erősebb, nem gyorsabb, nem jobb. Szoftver is ugyanaz.
    Miért nem lehet szoftverezettséget választani? Semmiből nem tartana. Adott vasat én üzleti GUI-val, appokkal, funkciókkal akarom, úgy regisztrálom, töltöm le, állítom be. Hülyegyerek meg rágógumisat akar, akkor neki nem lesznek benne telefon- és emailfunkciók, csak IM és social marhaságok.

    21. század, prémium brand 15. generációs készüléke és még mindig nem tud többet egy iPhone 4-nél.

    Napokban a nagy magyar valóságon röhögtem:
    a legdrágább shitphone majdnem egy milla. Különbség a legolcsóbbhoz képest, hogy kb 8x akkora a belső tárhelye, kicsit nagyobb a kijelző és van +1 kamera.
    Amúgy semmivel se több, jobb, gyorsabb, erősebb... Cseppet se pro, továbbra se üzleti felhasználásra tervezték. Ehhez megveszed a töltőt(!!!), ami nincs a csomagban, talán már a kábel sincs, veszel egy vezeték nélküli fülest és a legdrágább iWatchot, és mindjárt 1.5mFt-ot költöttél. Persze nincs rá pénzed, de kell, különben senki vagy. Így veszel fel 25% THM-mel személyi kölcsönt, amivel így a végén 2 milliót fizetsz vissza. De örömhír! Legalább a matricát nem vették ki a dobozból, sőt, kettő is jár hozzá! Felnyalhatod a 150ezer forintos 4 kerekű, horpadt bádogdobozod csomagtartó ajtajára (mivel lökhárító már nincs rajta), így legalább mindenki láthatja, mikor az ósan kúton tankolsz 2000Ft-ért, hogy te is pokémonvadász vagy. :C

    Másik kedvenc, mikor ez a matrica egy 40 millás BMW hátulján virít. Nah! Ki hitte volna, hogy van rá pénzed... sorsközösség.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Zjunior #1027 üzenetére

    Jól van, ügyes voltál, Pistike. Megy a jutifalat. :)
    A sz*rra is több millió légy repül, a jelenlegi rendszerhez is 12 éve tapsol minimum 3 millió h*lye. Ettől még nem jelenti, hogy ne lehetne azon javítani. Biztos az az idióta, aki rávilágít a hiányosságokra. Nem, nem, 600ezer forintért a világ legjobb vétele így. Sőt! Vegyétek ki még a telefon funkciót is belőle.

    "Csak hang legyen és fény, sok szép halott állat
    Mutassa neked, hogy mennyivel jobb nálad

    És egy leszedált ország tapsolgat a sz*rnak
    Boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak"

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz icecave #1028 üzenetére

    Ez nem definíció volt, hanem egy felhasználói igény megfogalmazása.
    Mert egyébként mitől pro? :D leginkább semmitől. Az ára, meg amit keresnek azokon a zombikon, akik megeszik a marketing maszlagot. Ahogy hülyítik a népet... de az aztán tényleg nagyon Pro.
    (forgalmaztunk mi is amcsi hype márkát, tudom mennyire semmi az, amiért irgalmatlan összeget fizettetnek ki) hajrá!

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz koxx #1037 üzenetére

    Ironikus :U

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz koxx #1030 üzenetére

    Pontosan: "szerinted baromság".
    Az nem érdemi fejlesztés, amit azóta kihoztak. (1-2 apróságtól eltekintve)
    A másik része, hogy sose mondtam, hogy az iPhone túl bonyolult lenne. Elfogultként nem csodálom, hogy vannak szövegértési gondjaid, de azért olvasd újra. Pont az a bajom, hogy annyira próbálják a fanok számára leegyszerűsíteni, hogy aki érdemi munkára szeretné használni, az kénytelen minimum 2 szintet süllyedni és kvázi gügyögni.

    Vennék droidot (bár annak is megvannak a hátulütői), de 1) céges policy az iPhone (és így szerencsére nem is nekem kell megvennem), 2) amúgy a 12-14 (ahogy a 4, 5, SE) dizájnját szeretem. 13 mini pl. tökéletes méret és forma.

    Nem iPhone-hater vagyok, hanem az bosszant, hogy a folyamatos lehúzás mellett igazából nem történik érdemi fejlesztés már évek óta.
    Kihoznak 4 modellt, de azok is csak méretben és kameraszámban térnek el. Miközben legalább 1 lehetne köztük olyan, amit produktivitásra is lehet használni, ami megkönnyíti a napi munkát azoknak, akik autóból kénytelenek dolgozni, akinek egyszerre több dolgot kellene futtatnia.

    De legalább van 12000 különböző emoji, amivel igen szofisztikáltan, árnyaltan tudom kifejezni a partner számára, mennyire sajnálom, hogy nem tudom rögtön és olyan formában intézni az ügyeit, ahogy elvárható lenne :)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák