Új hozzászólás Aktív témák

  • Cole86

    senior tag

    Hát Uraim! :U

    Én eléggé elfogulatlan vagyok szerintem, bár a szívem sokszor húzott inkább az AMD irányába (a jó ár/érték mutatója és a technikai innovációik miatt), de 50-50%ban voltak Nv és Amd kártyáim.

    Üzleti alapon most lehet kicsit magam ellen fogok beszélni (lebeszélem a vásárlókat), de nekem most az a véleményem teljesen objektíven ,hogy ezt a szériát kissé elszúrták.

    A korábban már bemutatott karik az átcímkézett névre azért nem szolgáltak rá teljesen (bár eddig is volt 8gbos 290x ,de 290es azért nem) ,amennyiben jóval olcsóbb áron fogják kínálni a 390/390x szériákat , illetve lejeb úgy elfogadható lesz , de ez a Fury-X , nos ez egy más történet..

    Egészen őszinte leszek ,szerintem ezt túlzottan is beharangoztál előre, hogy mekkora ász lesz és mekkorát fog ütni, most pedig ahogy végig néztem a teszteket maximum 4k alatt lenne létjogosultság, de nem ilyen áron. Véleményem szerint az vörös oldal mindig a jó ár/értékéről volt híres a kisebb nagyobb hibái ellenére , még az Nv magasabb áron kínálta a kicsivel mindig talán többet nyújtó vagy problémamentesebb megoldásait, részben driver okán, részben mert megvásároltak sok játék fejlesztőt és bezöldültek idő közben (ezt döntse el mindenki maga).
    Ezzel szemben jelenleg ugyan azért az árért kínálják az AMD a 4gbos (igaz HMS rammos) Fury-Xet, mint az Nv a 980 TI 6gb-ot, vagyis 225-240k magasságában.. (több helyen néztem, ez lehet esni fog még ,de a 980 TI is mostanában jött ki, tehát ott is eshet még az ár az újdonság varázsa után)

    A fogyasztása igen magas, elvártunk volna minimum egy 980 TI szintet, ha már az áruk is teljesen hasonló, ez add okot a valódi csalódottságra. Tegyük a szívünkre a kezünket, ki rendelkezik 4k kijelzővel? Én magam is 3440x1440et használok pár hónapja, de a többség Full Hd-t maximum vagy esetleg még alatta. Ez az erő full hdban egy 144hzes monitornál indokolt lenne, de ott erősen pofán csapja az Nv..

    Nyílt titok az is ,hogy tuningban nem szárnyal annyira az új Fury-X sem, illetve a 980/Ti igen jól reagál erre, tehát jóval több tartalék szorult belé. Egyedi hűtésekkel a 980 TI hasonló áron nagyon versenyképes lesz (ebben a szegmensben legalábbis) , ellenben a Fury-X csak komolyabb árcsökkentés után fog tudni érdemben hozzá szólni a versenyhez 980as (160 tól már vannak) + áron véleményem szerint, ami nem kicsi differencia (ez lehet léghűtéses megoldás vagy esetleg az AMD belátása is)
    Én 180-190k, de nagyon max 200 körül tartanám maximum reálisnak ezt a konstrukciót így, mivel a pumpa cicereghet erősen még üresben is, ez sajnos annyit levesz az én szememben ,mint amennyit a kiváló hőfokok hozzáadnak. (lehet érdemes lett volna ,egy minőségibb pupát rátenni ,de az már megint dobott volna az amúgy is horror áron)

    Sajnos így mindannyian vesztesek vagyunk, az AMD-s oldalon érthető a csalódottság (azért nem ez volt beígérve 70-80%os többlet teljesítmény) ,de akik abban reménykedett ,hogy komoly árleszállítások lesznek az NV oldalon a szorítás fényében, nos ők is pórul jártak, mivel az Nv most teljesen megnyugodhat és esze ágában sem lesz csökkenteni nagyobb mértékben! :(

    Reménykedésre talán az még adhat okot, hogy a driveres támogatottsága még közel sem tökéletes és gyorsulásra lehet számítani még ennek okán, valamint hogy az ára jóval barátibb lesz és különféle léghűtéses megoldások is érkeznek, amelyek szintén kellemes hőmérsékleten tudnak operálni.

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Új hozzászólás Aktív témák