Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kansas #341 üzenetére

    Miért kéne különálló hangkártyát használni, ha ez a képesség benne van több, mint 10 éve a VGA kártyákban?

    BTW nekem is a 19.12.3 tette be a kaput, hogy egy időre leszálljak a Radeon vonatról (ismét). RTX 2070 Super jött és működik problémamentesen. Pedig utálom az nVidiát, mint céget, de legalább ők tudnak normális GPU-t tervezni és (legalábbis most) drivert írni. Az AMD-nek ezek most annyira nem mennek sajnos... :(

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kansas #344 üzenetére

    Nekem az Adrenalin 2020 GUI-ja pont, hogy nagyon tetszett, mondjuk ez szubjektív dolog, de especiel ezért raktam én is fel. Ellenben amíg a régebbi driveremmel jó ideje nem volt semmi gondom, a 19.12.3 felrakása után egy órán belül kétszer megfagyott a Mechwarrior 5, majd a második után az R9 390-em meghalt (nem ad ki jelet egyik kimeneten sem, másik gépben sem), és egyben a Win10-et végtelenített BSOD-be küldte úgy, hogy nem lehetett visszahozni sehogy (még alapállapotba állítani sem, sőt, csökkentett mód parancssor választása esetén is BSOD lett a vége).

    nVidia fansággal éppenséggel nem lehet vádolni, az első Radeonom egy 32MB DDR volt még 2000-ben, azóta kétszer tértem át az nVidiához (az X szériás Radeonoknál, illetve a HD6000-es sorozatnál), és általában jobban szívleltem mindig az ATi-t ill. az AMD-t, mint az nVidiát. Sőt, még az ATi féle finomhangolás-problémákat is jól tűrtem, világ életemben 3rd party alkalmazásokkal együtt használtam a kártyáimat. Ennyit az előéletről és a fanságról...

    De miután most decemberben két RX5700XT-vel szerelt gépet is összeraktam, és egyiknél sem ment minden flottul, plusz a fenti eset történt velem, a hátam közepére nem kívántam egy Radeont, nemhogy a gépembe. Amúgy az MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio köszöni szépen, jól megy, nincs vele gondom. Szóval akkor ez meg ellenpélda arra, amit Te állítasz...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kansas #348 üzenetére

    For the Record: nem írtam olyat, hogy a driver miatt halálozott el a kártya. A kártya halála egy dolog, de mondjuk especiel az minimum gyanús, hogy a 19.12.3-al egy órán belül volt 2 fagyásom, a korábbi driverekkel egy sem hónapok óta.

    A tervezett avulás amúgy nem igazán értelmezhető, nyilván vannak jobb alkatrészekből, jobb minőségben gyártott és kevésbé igényesen, olcsó alkatrészekből gyártott termékek. Videokártyák esetén általában a túlmelegedés és a hőingadozás szokott lenni a probléma, az R9 290 és 390 esetében ismert probléma ez (lévén eléggé forrófejű), azonban esetemben egy Raijintek Morpheus custom hűtés volt a kártyán, két Akasa Viper ventivel, jól szellőző házban, nem egészen két évvel a halála előtt volt újrapasztázva, és jó egy éve semmiféle tuningolást nem kapott, előtte is viszonylag módjával került sor erre (alacsonyabb hőfokokat láttam, mint a legtöbb gyári prémiumhűtésű R9 390(X) esetében alapfrekiken).

    Még valamit nyugodtan hamukázzál be, hogy mi miatt user error minden, ami baj az AMD háza táján előfordulhat...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #352 üzenetére

    Tehát ha az AMD driver kezelőfelületén rányomok arra, hogy telepítse fel a legfrissebb drivert, akkor az user error? :C :DD

    Nyilván, egyértelmű...

    @Kansas: Te szimplán minden áron meg akarod magyarázni, hogy mindenki helikopter.

    Még a frissen telepített rendszeren lefagyó játékok is nyilván user error-ok, mert hát én ilyennek harcoltam az RX5700XT esetében.

    Részemről ignore...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #355 üzenetére

    Nem ugráltam DCH terén visszafelé. Sem az R9 390, sem az RX5900XT-k esetén.

    Az egyik RX5900XT esetében pont azzal tudtam végül megoldani a WoT fagyásokat, hogy újra felhúztam a Win10-et, és a szűz rendszerre 19.12.1-et telepítettem.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #361 üzenetére

    Szerintem félreértettél. Vadiúj gép, feltelepítem a Win10-et, felrakom a 19.12.1-et, minden rendben, nem tapasztaltam fagyást. Közben jön az Adrenalin 2020, driverből felrakom a 19.12.2-őt, majd a WoT nekiáll fagyogatni. Ebből a helyzetből végül az hozott feloldozást, hogy újratelepítem a Win10-et, felrakom a 19.12.1-et, és a gép gazdijának a lelkére kötöm, hogy nehogy frissítsen, amíg nem szólok neki...

    Mutass rá, hol van itt a User Error...

    De én inkább elengedem ezt a témát. :((

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák