Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    Néha azon gondolkodom, hogy hová lesz az a millió objektív és váz, ami elértéktelenedik, vagy csak simán körülményessé válik a használata az elérhető párja (váz-obi / obi-váz ) miatt. Mert lassan ott tartunk, hogy lepasszolni lehet egy használt obit/vázat, esetleg olcsón eladni, de hogy közöttük is a többség mobillal fognak fotózni, az tuti.

    Őrülten automatizálttá vált az objektív-fejlesztés, tonnaszám dobják ki a neves és nevesincs gyártók a huszonhatezredik 3,5-5,6(6,3) alapzoomot és a manuál fixeket.

    Megszámlálhatatlan a bajonettek, rendszerek száma. Egy nyílt rendszer, egy egységes bajonett és kommunikáció nagyon ráférne a piacra, kikényszerítené a valódi fejlesztéseket, mert ami most megy, az röhej.

    Olyan érzésem van, hogy lassan a haladó fényképezés lesz az egyik leginkább környezetszennyező iparág a világon. Több értelme lenne fellépni ellene szabályzással, mint a microUSB-s töltő története a mobiltelefonok esetén.

  • ROBOTER

    addikt

    válasz t72killer #33 üzenetére

    Én alapvetőn a következményére, a teljesen nyílt kamera firmware-re gondoltam. Biztos vagyok benne, hogy a meglévő hardver lehetőségeinek töredékét használjuk ki. Nyilván egy firmware nem fog kisebb zajt és több fotont termelni, de hogy a HDR-ben, a panoráma funkciókban, a bemozduláscsökkentésben, a multiexpós felbontás/dinamikanövelésben 100x annyi lehetőség van, mint amit egy mai márkás kamera enged, az tuti. Nem beszélve a tetszőleges AF limiterről és hasonlókról. És a multi aspect is megmenthetne pár formátumot.

Új hozzászólás Aktív témák