Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Per definitive pedig de: [link]

    Egyébként pedig meg kellene érteni: sajnos vagy nem, de a hatályos magyar jogszabályi környezet szerint, a fenti cselekmény is számítógépes rendszer elleni bűncselekménynek minősül. Csak a rendszer tulajdonosának felhatalmazása alapján végezhet bárki ilyen tevékenységet.
    Csak azt tudom tanácsolni a tényleg etikus hackereknek: ha már megkockáztatják, hogy akár eljárás is indulhat ellenük, akkor ha felfedeznek valamit, arról csak anonim módon értesítsék a megrendelőt, mert sajnos a tapasztalatok alapján ez lehet a vége (főleg az állami szektorban).
    A fentebb emlegetett Telekomos példa esetén, emlékeim szerint végül az verte ki a biztosítékot a cégnél, amikor a hacker srác másodszor is visszamászott, pedig elvileg kérték hogy ne tegye - azért ez némileg árnyalja a kérdést.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz #32839680 #32 üzenetére

    Értem én, hogy Robin Hood-effektus, meg az idő megszépíti az emlékeket, de olvasgass kicsit: [link]

    A fiatalember, amikor 2017 tavaszán a mobilinternete elfogyott, elhatározta, hogy informatikai ismereteit felhasználva, jogosulatlanul megpróbál mobilinternet-szolgáltatást biztosítani magának. Ennek során egy biztonsági résre bukkant, amin keresztül belépett a cég belső szerverére és több alkalmazott felhasználói nevét és jelszavát megszerezte.

    Bízott abban, hogyha feltárja a rendszer sérülékenységét, a cég programozóként fogja alkalmazni, ezért 2017. április 9-én előbb álnéven, e-mailben, majd másnap, 2017. április 10-én a cég fővárosi központjában, személyesen is a vállalat tudomására hozta, hogy mit tapasztalt és ajánlatott tett, hogy havi 700-800.000 Ft fizetéséért az alkalmazottjuk lenne.

    A cég illetékesei jelezték, hogy az általa kért munkabér eltúlzott, felhívták a figyelmét arra, hogy amit tett, törvénybe ütközik és felszólították, hogy ne folytassa tovább illegális tevékenységét.

    A vádlott azonban nem tágított. Az elkövetkező csaknem három hétben több mint félszázszor lépett be jogosulatlanul a cég szerverére, ahol jogosulatlanul a vállalat dolgozóinak belépési adatait, felhasználó neveit és jelszavait gyűjtötte, majd ennél is tovább ment: saját felhasználói profilokat hozott létre magának, melyekkel lehetősége nyílt arra, hogy a cég ügyfeleinek mobil és rögzített telefon, valamint internet szolgáltatásait blokkolja és átvegye a rendszer feletti teljes irányítást.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz #32839680 #41 üzenetére

    Jogos, én kevertem össze.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák