Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomy Yayo

    senior tag

    válasz Rickazoid #100 üzenetére

    1. Ez kivételesen igaz, de a kis bankok között legalább van verseny a fogyasztók felé, a nagyok meg a kicsik miatt versenyeznek, hiszen nekik a kis bank a "kuncsaft". Másrészt akinek mondjuk egy "kis bankban" vannak elhelyezve egy élet munkájának megtakarításai, nem hiszem, hogy osztána azt a nézetedet, hogy "nyugodtan bedőlhet, majd lesz más".
    2. Nem, te konkrétan azt mondtad, hogy még a nagyokat se muszáj megmenteni, mert azok helyére is jön majd más, csupán "csak" a világgazdaság szívhatja meg jobban a nagyok bedőlését, mert az már országokat finanszírozhat. Olvass vissza. Ismét hülyeség, kicsi-nagy egyaránt fontos, újra azt hoznám fel, akinek adott bankban van a pénze: ha X ember befektetése elúszik, legyen az csak pár száz, akkor csökken a fogyasztás, hanyatlik a gazdaság, nő a munkanélküliség, stb. stb. Egyszóval szépen gyűrűzik be a válság.
    3. Hogy jön most ide a bankok létrejötte? Én a hitelekről beszéltem, azoknak se a létrejöttéről, hanem a szükségességéről és hasznáról. Ezen kívül mondtam én olyat, hogy csak pénzzel működhetne a társadalom? Mindazonáltal nem véletlenül alakult ki rögtön a cserekereskedelem után. Azért mégiscsak kényelmetlen lenne állni a sorban a pénztárnál, előtted ketten egy-egy disznóval, 10 tyúkkal, nálad meg 5 liba, ha kell plusz 2GB memó a gépedbe :)

    Ha már te felvágsz a kemény egy félév közgázzal (hangsúlyozottan anyagmérnök informatikus oktatásban, ahol gondolom nem a közgáz a fő prioritás, így nem a legmagasabb színvonalú), és osztod a gazdasági észt, elárulom, hogy közgáz szakközepet végeztem kitűnővel és még 2 félévet hallgattam egyetemen logisztikai oktatásban, ahol elég fontos a közgáz a rangsorban, plusz vannak egyéb több féléves gazdasági tárgyak. Ezek után éreztem úgy, hogy meglátásom szerint az egész egy hangyányit összetettebb, és bonyolultabb, mint ahogy azt Te elképzeled.

    Na de ezzel zárom is mondandómat, nem offolom tovább a topicot, te meg élj tovább az elképzeléseiddel, a lényeg, hogy igazad van ;]

    [ Szerkesztve ]

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

Új hozzászólás Aktív témák