Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ttt

    senior tag

    válasz Hellwhatever #32 üzenetére

    Akkor én mondom az ősrégi programokra: Van olyan környezet ahol több milliárd (!) forint lenne az "ősrégi" programot lecserélni amire a menedzsment azonnal elhajt a pitsába. És mondjuk nem csak egy "ősrégi" programod van, ha nem több. És van pl olyan amit csak "neked" írtak, annak verzió váltása több hónap, ha a pénzről nem is beszélünk.
    Nem beszélve a kitesztelés kvázi lehetetlenségére, az inhomogen topológia miatt, vagy mert nem álhat egy órát sem, mert milliós károkat okoz, stb.

    Tehát nem csak úgy van, hogy halasztom oszt' majd csak jó lesz. Ettől én nem fikázom a Win10-t, csak rá akartam világítani, hogy nem csak olyan környezet létezik ahol hipp-hopp ki lehet javítani esetleg elcseszett dolgokat. :B

  • ttt

    senior tag

    válasz paprobert #42 üzenetére

    "Csak nehogy a végén belülről falja fel a Windowst-t a dolog, és még a kernel is cserélődjön NT-ről linuxra. :)"

    Én nem tartanám ezt ördögtől valónak. A Windowsnak, illetve a felhasználóinak igen sok bosszúgot a monolit kernel okoz. Én pont azon csodálkozom, hogy nem hallani olyan híreket, hogy azon dolgoznának, hogy megszabaduljanak ettől az örökségtől. Pedig már a Vista/Win7 óta csinálhatnák. Még ha kibebasz.tt nagy munka is, mára már lehetne egy többé-kevésbé működő új kernelük a nulláról újraírva, úgy, hogy annak semi köze sincs a linux kernelhez. (Ez a mostani "futtasunk linuxot Windowson " csak eyecandy, hogy ne kelljen két gép, vagy butulgatni, ha mást akarunk. Egyébként nagyon helyesen, de elkésve úgy 10-15 évet, mert már mások megcsinálták előttük, de nyilván rájöttek, hogy ez nem is olyan nagy hüleség :K )

Új hozzászólás Aktív témák