Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BatchMan

    senior tag

    Az AMD évek óta küzd, hogy erre a szintre feltornázza magát, oszt kiderül, hogy van az a pénz...

    Van saját űrhajójuk, rep hordozójuk, lopakodójuk és most már processzoruk is. No limit.
    Ha anno nem erőltetjük a Kínában gyártást, most itt Európában lehetne fejlett iparunk. Ehelyett itt döglődünk, egymás torkát szorongatjuk, exportáljuk a tudást a rövidtávú haszonért. Hát szokjuk a rizst, és kezdjük tanulni az új abc-t, különben hamar analfabétának neveznek. Ez több ezer karakteres...

  • BatchMan

    senior tag

    válasz DraXoN #37 üzenetére

    Amint lesz arab űrhajó, lopakodó (Irán már dolgozik rajta! ;] ) stb kezdheted köszörülni a torkodat. Próbáltam arabul tanulni erdeti környezetben. Nagyon vidámak voltak a tanítóim, mivel képtelen voltam az ötféle k/h hangjukat megkülönböztetni, és mindenféle szavakat mondattak ki velem, aminek tök más lett a jelentése, ahogy én mondtam. Gurultak a nevetéstől... Írni / olvasni viszonylag hamar meg lehet tanulni. Nincs kis és nagybetű, cserébe van szó eleji, szóközi és szóvégi alakja a betűnek, illetve lehet különálló. Az arab számokat csak mi használjuk, ők importáltak maguknak indiából másik jelkészletet. Azokat a rendszámokról hamar meg lehet tanulni, mivel mindkét írásmóddal fel vanak tüntetve.

    Japán és kínai kandzsi nem nagyon tér el egymástól, csak másként használják. Ha beszéled kínai nyelvet (ami persze számtalan nyelvjárásban létezik), a japán sokat segít.

Új hozzászólás Aktív témák