Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #9 üzenetére

    Igen, ez rendben is volna, ha a kisker nem szűnt volna meg. :K
    Leboxolhattam volna a nagykerrel (aki az INGRAM) de inkább nem volt hozzá kedvem... /hosszú és nem egyszerű folyamat az sem.../

    (#10) dugo_: Azokat inkább kerülöm.
    Én is vissza kaptam amit küldtem (mindent) de legalább az szerint volt kiindulási alap (technikusnak) a hibát keresvén. :K
    Amúgy minden hiba megkereshető, kimérhető az elektronikában.. csak megfelelő ismeretek, kapcsolási rajz, paneltérkép, anyaglista, megfelelő (mérő) műszerek, röntgen gép stb.., (tervezőkkel való kommunikáció)...stb.. és van mikor sok idő is kell és megoldva :K (saját tapasztalat - anno a "Repair Group Leader" mint főnököm is megmondta.. "te javító technikus vagy, így neked nem kell más, mint paneltérkép, kapcsolási rajz és mérő műszerek...és a hibát meg kell tudnod oldani..." jah! csak volt ami nem volt meg és a mérnők sem küldte le e-mailben... pl. így bekaphatta)

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #12 üzenetére

    :R
    Emberek vagyunk, minden megoldható (üzlet az egész világ)
    RAMIRIS is egy "nagyker" és velük is már intéztem (nem olcsó) számtech cuccost (gariztatás/csere)...és segítőkészek voltak mindenben a rendelkezésemre álltak. /ez csoda egy nagykertől, még az is, hogy egy e-mailre válaszolnak, amit egy magánember küld neki/nekik.. :K /vagy csak pechem volt.../

    (#14) Gdi: Igen, dobozában állt (nem nálam) :N
    Igen, FD vitte fel a LiquidPro -t :K /3 hónapot kibírt, mire "megette" a fémet ;] ***mint ahogy a nagy könyvben meg van írva***

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #9 üzenetére

    Akinek pedig nem kötelező betartani semmit, mert csak ajánlás van a fogyasztóvédelemnél, azaz ha a kiskereskedő nem foglalkozik vele, akkor így jártál. Magyarország az Magyarország. Csak meg kell nézni a fenti Canossa járást. Szerinted a kiskernek mennyire lett volna érdeke ezt megtenni? Semennyire...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #64 üzenetére

    Ja... Hagyjad ezt a szöveget másnak velem nem csinálják meg mert magyar cégtől nem veszek semmit. Csak a fenti példa is ott van. Lehet, hogy te olyan kemény vagy mint a vasbeton, meg végtelen felesleges időd van, nekem meg nincs ennyi. Dilettáns magyar kereskedőkkel meg vitatkozz Te. Van nekem jobb dolgom is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #66 üzenetére

    Ahol a fogyvéd nem csak ajánlás hanem tényleg be is tartják? Az az én dolgom, hogy miért nem vásárolok magyar cégtől semmit.

    anyám nem birkát szült
    ezt a demagóg mo. balkán szöveget meg hagyd már,

    Ja hát ez nagy válasz volt, hogy vannak korrektek is, meg nem is. Nem értem miért Balkánozol, ha szerinted Magyarország Balkán azt most nekem miért kellene értenem?

    ilyen tételnél rácsörögnék az ügyvéd nénimre

    Igen, aki gondolom ingyen dolgozik, és a végén megéri a chech...

    Nem azért de saját bevallásod szerint ritkán szoktál gariztatni, ugyan honnan lenne tapasztalatod ebben?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #68 üzenetére

    Te:
    megkérdezlek tetéged', mi köze a fogyvédnek a jogszabályokhoz és kormány rendeletekhez?

    én kettővel feljebb:
    Akinek pedig nem kötelező betartani semmit, mert csak ajánlás van a fogyasztóvédelemnél,

    Szóval?

    Ok, de ez azért mondjuk pl itt úgy oldják meg, hogy nem nyithatsz boltot csak úgy, ha nincs meg ki vállalja a jótállást, a kisker kicsukva (nem véletlen). Nincs nagyker, hivatalos szerviz van, ami nem szűnik meg ameddig a "márka" az országba van. pl: Mint Magyarországon a HP.
    Ameddig otthon a kisker azt csinál amit akar. És hagyják. A nagyker rendszer egyenesen adja a szürke import lehetőségét. Ez mind arra megy ki, hogyan lehet lehúzni valakit.
    Ja a nagyker nem köteles semmit tenni, mert pontosan nem vele állsz kapcsolatban a kisker meg hát vagy igen vagy nem.
    Magyarul megy a mutyi, csak a vásárló meg áll mint l....sz a hidegvízben, miközben mehet a bíróságra, ha nincs megegyezés. Vagy hónapokig húzódik az eset, ja és ez kit érdekel senkit.
    Van akinek erre van ideje meg akinek nincs. Nekem nincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák