Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz DarkByte #38 üzenetére

    10 számjegyet előkotorni semmiből nem tart, ha más nem, beírod a mobilodba vagy felirod egy cetlire.

    A beütés a képernyő érintgetéséből áll, én is azt hittem, hogy ott bénázgatni fogok, mert utálom az érintőképernyőt, de határozottan gyorsan ment ezúttal.

    Megvárni míg kinyomja? Az kb. 5 másodperc. Az egész folyamat mindent egybevetve meg jó ha 20 másodpercig tart. Annyi időd csak van nem?

    Összehasonlítva a mávnál található OTP-s pos terminálokkal, amiknek a tempója rettentő lassú. Ha kártyával fizetek legalább 1 percig tart, míg felépítik a vonalat, ellenőríznek, bizonylatot nyomtatnak, mávos néni írkál a bizonylatra stb.., nekem meg aláírni, mert nem pin köteles a kártya stb.. Szóval még ez a leglassabb fizetési mód. De eléggé POS függő, mert pl. ha egy Plusban fizetsz kártyával (K&H-s POS), az kb. 10 másodperc. :D

    A kp.-s utasok meg a hátuk közepére kívánnak téged, főleg amikor hétvége van és a 7 pénztárból nyitva van 2, amiből az egyiknél számlát kérnek. :U

  • cocka

    veterán

    válasz #06658560 #42 üzenetére

    Hát ez attól függ, hogy melyik bank a kártya kibocsátója illetve melyik bank az elfogadó bank.

    Meg még kártyatípustól is, meg kártyamárkától is függ. Esetleg POS beállításaitól. 3 bankról tudok, akik POS-eket működtetnek: OTP, K&H és Unicredit. Legtöbb ugye az OTP-sből van.

    Ennek alapján elmondható, hogy ha egyezik a kártya kibocsátó bank az elfogadó bankkal, akkor elektronikus kártyáknál szokás pin kódot kérni. Ha nem egyezik, akkor csak aláírást kérnek. Újabban pint és aláírást együtt már nem kérnek, elég csak az egyik, viszont 10 ezer Ft feletti vásárlás esetén személyit is kérhetnek.

    A dombornyomott kártyák nem pin kötelesek, magyarán csak akkor kell PIN kód a dombornyomottaknál, ha a kártya kibocsátó és az elfogadó megegyezik. Lásd: OTP-s Visa Classic vagy OTP-s Mastercard OTP-s POS-en lehúzva. Vagy K&H-s.

    Az elektronikus kártyák közül a Maestro PIN köteles, magyarul elvileg mindegy milyen banktól van, PIN-t fog kérni.
    Visa Electronnál pedig: ha a fenti két bank egyezik, akkor kér PIN-t, ha nem egyezik, akkor csak aláírás kell.
    Dombornyomásmentes Mastercardnál pedig: csak aláírást kérnek
    A Mastercard Electronicról nem tudok nyilatkozni. Nincs hitelkártyám.

  • cocka

    veterán

    válasz #06658560 #42 üzenetére

    Ha az ajtóra nincs kitéve az Amex logó, akkor nem tudsz vele fizetni.

    Az SMS alapú autópálya matrica is azért kényelmesebb, mert nem kell elmenni megvenni a matricát.

    Mindig vonatindulás előtt veszem meg a jegyet pár perccel, ha már ott vagyok a pályaudvaron, akkor nem mindegy, hogy közvetlenül a vonathoz megyek vagy még előtte pötyögök gombon? Nem azon a fél percen fog múlni, hogy elérem-e vagy sem.

    Nekem csak ne nézegesse a mobilomat. Privát szféra, jó hogy nem már a bankkártyaszámom nem kéri el.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz #06658560 #47 üzenetére

    Nekem dombornyomásmentes Mastercard van és SOHA sehol nem kér pint. Az ATM-eket kivéve. :DD Pedig elektronikus kártya. De egyenértékű egy Mastercarddal, csak olyan helyen nem lehet használni, ahol imprinterrel húzzák le a kártyát. Ilyen meg itthon csak elvétve van. Esetleg taxikban.

    egyes tecsókban volt, hoy kérte a pint, máskor nem, csak aláírni kellett, de több alkalommal kellett már mindkettőt megtennem.

    Ezt most a Visa Electronra írtad? Lásd indoklást fentebb.

  • cocka

    veterán

    válasz DarkByte #55 üzenetére

    Ha 10 perccel indulás előtt ér az ember oda és mindegyik pénztárnál hosszú sor áll akkor én ezzel nem tudok egyet érteni.

    Miért nem? :) Kódot bepötyögöm, jegyet megkapom, vonathoz távozok. Ha az automata nem megy valamiért és mondjuk emiatt lekésném a vonatot, hát se baj, megyek IC-vel, ami 26 perccel később megy.

    Azzal sem hogy gyakorlatilag légköbméterre mérik az egy embernek jutó férőhelyet, de ez egy másik téma.

    Hol? A vonaton vagy sorbaálláskor?

  • cocka

    veterán

    válasz DarkByte #58 üzenetére

    Budapesten meg a Pest megyei elővárosi vonatokon biztos.

    Miskolc-Füzesabony (mellesleg fővonalról van szó) közti személyvonatokon kivétel nélkül mindig volt/van helyem. Annyi, hogy amikor áttérnek a nyári menetrendre csak 3 kocsival közlekedik 4 helyett.

    De mikor 4 kocsi van, majdnem úgy néz ki a vonat, hogy 1 fülke 1 ember vagy max. 4. De olyan is volt már hogy nem fülkésben az egész kocsiban egyedül voltam. Nyilván el akarják kerülni a heringeffektust vagy mit tudom én. :D

    De ami igencsak meglepett, hogy párszor visszafelé a Füzesabony-Miskolc vonalon 7-8 kocsis személyvonatokkal lehetett menni. Hogy annak mi értelme volt?

  • cocka

    veterán

    Mostanában vettem észre pl. a Füzesabony-Hidasnémeti vonalon is többek között, hogy újrafestettek pár kocsit. (személyvonatok) Ezt onnan tudom, hogy nem hagytak elég időt a száradásnak, mert ragad az ajtó. Ajtókilincsből is láttam már érdekeset. Pl. egy előtérből utastérbe nyíló ajtóról leoperálták a kilincset vkik és a helyére a fémcsonkra egy zárókát tettek. Meg találkoztam olyan budiajtóval, hogy belül nem volt az ajtón kilincs. Ha bevágod magad után, akkor szívás. :D

    Ja és mostanában van víz! Néhol még szappan is. Mondjuk ritka gagyi téglalap alakú, büdös szappan, de legalább van. :D

    Szóval ami a vizet illeti, szerintem a mávnál a víztartályok feltöltése kampányszerűen megy. Mert ha nincs víz, jó formán mindegy milyen kocsiban utazol, sehol sincs víz (IC-ket nem számolom), ha meg van víz, akkor mindenhol van.

    Az IC-kből azt a fajtát komálom leginkább, amire csak pótjegy kell. Nem szeretem, ha meghatározzák, hogy hova üljek. Ráadásul általában 4-5 kocsival közlekednek, amik közül 3 zsúfolásig tele van, magyarán egyáltalán nem kényelmes, a dohányzó kocsi meg kong az ürességtől. A legszarabb az IC-kben az, hogy összvissz fél órát spórolok a menetidőn 520 Ft-ért, és néha azért jó lenne ablakot is nyitni. :F

    Jut eszembe pót- és helyjegyárak. Van ugye a 130 Ft-os, a 390 Ft-os és az 520 Ft-os. Valahogy úgy van a díjszabásban, hogy Interpicikre, belföldi expressz vonatokra 130 Ft a helyjegy, normál IC-kre 520 Ft, de 390, ha az ár nem tartalmazza a helybiztosítást.

    Na most ha megnézitek: Miskolc-Debrecen, Miskolc-Nyíregyháza között 130 Ft a normál IC-re a helyjegy, Miskolc-Füzesabony, Miskolc-Bp. Keleti viszonylatban meg 520 Ft. Ez rohadtul nem igazságos. Nehogy már az irány döntse el, hogy a helyjegy 130 Ft vagy 520 Ft. Mindkettő normál IC csak ellenkező irányba mennek, mégis ott figyel a 390 Ft-os különbözet. Ezen elgondolkodott már valaki? Őszintén kíváncsi vagyok a válaszotokra!

    Ma is jegyautomatáztam. :D Nekem bejön ez a fajta rendszer. Viszont úgy vettem észre, hogy mintha kissé elnyújtva nyomtatná a betüket. A legfrappánsabb dolog: Állomás/Internet :)

  • cocka

    veterán

    válasz #06658560 #69 üzenetére

    Ez bunkó (tudatlan) kallereknél úgy szokott működni, hogy helyszíni bírságot szab ki, 2000 Ft-ot, amit természetesen mivel nem tudsz vagy (mert talán neten már fizettél) nem akarsz újra kifizetni, ezért 6000 Ft-ra büntet és ad egy utasleadási lapot.

    Na nekem már egyszer megmutatták erre mi a recept. Be kellett mennem a máv igazgatóságra kimagyarázni és "csak" 2390 Ft-tal megúsztam.

    Hozzáteszem az ok, amiért akkor megbüntettek: Nem volt az IC-re helyjegyem, de volt érvényes menetjegyem. Ezesetben a büntetés 500 Ft plusz egy pótjegy ára, ami 390 Ft. Vagyis 890 Ft helyett 2390 Ft-ot fizettem.

    Idéznék a pótdíjszabásból:

    A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 500 Ft pótdíjat fizet a vonaton az, aki

    # a belföldi forgalomban pótjegyköteles vonaton érvényes pótjegy nélkül utazik,
    # a helyjegyköteles vonatra érvényes helyjegy nélkül száll fel.
    # a belföldi forgalomban a pót- és helyjegyköteles vonaton érvényes pót- és helyjeggyel nem rendelkezik.

    A megállapított menetdíj (viteldíj) vagy pótjegy díján felül 2000 Ft pótdíjat fizet a vonaton az, aki

    menetjegy nélkül vagy érvénytelen menetjeggyel a vonatra felszáll,

    Volt érvényes menetjegyem, tehát nemhogy a 6000 de még a 2000 Ft-os büntetés is jogalap nélküli volt.

Új hozzászólás Aktív témák