Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Gusztáv #20 üzenetére

    Egy fenét!
    Nagyon rosszul hiszed.

    Amúgy meg vannak korlátlan netes csomagok, csak elég drágák. És ez lesz a jövő. A vezetékes net sem korlátos.
    Sok éve ki gondolta volna, hogy lesznek korlátlan dumás csomagok is.

    Egy szolgáltatás akkor jó, ha sokan veszik igénybe, és így sokan fizetnek érte. Akkor meg elég kisebb árrés is. És persze nem mindegy hány szolgáltató, milyen versennyel van jelen.

    Mielőtt bejött a Vodafone, a Pannon meg a Westel 900 is megtudta magyarázni, miért kell a 120-160Ft-os percdíj, vagy hogy a Westel 450-en miért kell a hívásfogadásért is fizetni.
    Aztán a Vodafone piacot akart magának, és durván lenyomta az árakat.

    A Digi tv megjelenése előtt is drága volt a kábel meg a műholdas tv is, és meg is volt magyarázva miért.
    Aztán a Digi piacot akart, és letörte az árakat.

    Az ilyen mint a mindigtv sosem lesz ebben versenyképes, mert csak másokét használja, nem akar új babérokra törni, csak a meglévő előfizetőinek plusz extrákat adni mint valami közvetítő, és közben leveszi a maga hasznát. Hiszen most ez a trendi, hogy ha valaki kábeltv/műholdas tv előfizető, akkor gyorsan kapjon hozzá csomagban még netet is, meg mobiltelefont is, esetleg mobilnettel.
    Ebben az esetben a mindigtv a közvetítő közvetítője mobil fronton.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #20 üzenetére

    Dehogy buknának! Megadnák azt, de a maximum se lenne lényegesen magasabb (mint a 150 Mbps 4G-n... 0 garantálttal) és pont a vidéki DSL/kábelnet szolgáltatók lennének, akik lehúzhatnák a rolót, ha nem állnának neki lecserélni a hálózatot vagy nyomást gyakorolni magentáékra, hogy tegyék meg ők, ahol az övéké. Emellett a mobilszolgáltató trió is kénytelen lenne a mostani elkényelmesedett állapotukból újra versenybe kezdeni.
    Ami ma nagyon kell, főleg a felhők terjedésével, az a feltöltési sebesség drasztikus növelése, na meg a garantált sebesség mobilneten, mert a 0/0 egy vicc.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #41 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy egy éjszaka alatt a világot kell megváltaniuk. Saját hálózat kiépítésének sincs akadálya. Egyedül az anyagi kockázat magas, de óvatossággal senki nem jutott még vezető pozícióba. A mostani hálózatok is elbírnák egyébként amit írtam, csak nem ilyen erőforrás-elosztásban. Ezek most arra vannak optimalizálva, hogy relatíve kevés kapcsolatot szolgáljanak ki a lehető legnagyobb sávszéllel, hisz az a feltevés, hogy egyszerre úgyis csak a felhasználók töredékének van szüksége a hálózatra. Csakhogy nem azért nem használja mindenki egyszerre, mert nincs rá szükség, hanem mert erősen korlátozott és nagyon drága. Ezt kéne megfordítani, relatíve alacsony (mármint a 150 Mbps-hoz képest alacsony) sávszélt biztosítani a lehető legtöbb kapcsolatnak. Biztos kéne fizikai módosítás is, de nem kéne új hálózat hozzá. Csak ez olyan befektetés lenne, ami rövid távon nem térülne meg és még a tiszta haszon is visszaesne jelentősen a következő években, azt meg senki nem vállalja be, mert ha évek múlva már lehet mások ülnek azokban a bizonyos székekben, akkor a mostani vezetésnek nem érdeke még tervezetet sem készíttetni.
    Itt jönne jól egy negyedik fél, aki állami pénzen az állam számára megcsinálja, amiről a nagytőkések addig beszélni sem fognak, amíg veszíteni nem kezdik az ügyfeleiket százezrével és a pénzüket milliárdos nagyságrendben.
    Csak sajnos a mai politikai szótárban az idealizmust az elmebetegség szinonimája.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #45 üzenetére

    Persze, hogy mi fizetnénk, hisz mi vagyunk az állam. Tudom szokás a közéletben az államot a kormánnyal összekeverni, de utóbbi csak a képviselője (ideális esetben) az államnak, ami a polgárok összessége. Én meg szívesen áldoznék erre pénzt, és biztos nem vagyok egyedül, mert szükség van rá. Ez olyasmi, ami mindenkinek az érdeke, ergo mindenkinek hozzá kellene járulni, nem lehet mindig mindent másoktól várni.

    A frekvencia meg a legkisebb gond. Amíg odáig jutna a dolog, hogy be kellene állítani az infrastruktúrát, lenne idő nem használtat venni, de újakat is lehetne regisztráltatni és kiosztani.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #48 üzenetére

    "Amit te írsz, az gyakorlatilag szétterítené a költségeket mindenkire, függetlenül attól, hogy használja/igényt tart e a szolgáltatásra. Vannak olyan infrastrukturális beruházások, ahol ez indokolt, de pl a korlátlan mobilnet nem épp ide tartozik"
    Tévedés, a korlátlan mobilinternet pont úgy ide tartozik, illetve ide kéne tartoznia már 2015-ben, egy kalapba például az elektromos hálózattal és a vízvezeték-rendszerrel. 15-20 éves távlatban pedig könnyen lehet, hogy már semmit nem fogsz tudni állandó internet-hozzáférés nélkül elvégezni. De hogy addigra legyen mit használni, most kell elkezdeni a munkát.

    "Valamint az AH ilyet nem is csinálhatna, mert az állami támogatásnak minősülne, amit az EU tilt."
    Ha egy állami cég akar egy saját megoldást egy állami igény kielégítésére és ezt állami pénzen teszi, abba az EU nem szól bele.

    "A frekvencia meg baromira nagy gond"
    Ha saját infrastruktúra építéséről beszélünk, akkor a frekvencia pillanatnyi hiánya nem akkora akadály. Így vagy úgy, de megoldható, mire tesztelni kell a tömegeknek szánt hálózatot. Ha meg bérlésről beszélünk, akkor ott van mit használni, csak meg kellene győzni a trió legalább egy tagját, hogy induljon el eme irányba.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #71835392

    törölt tag

    válasz Gusztáv #41 üzenetére

    Mivel most épül a negyedik mobilhálózat (ami még jópár évig minimális kihasználtsággal fog működni) [link], ráadásul állami és pont az Antenna Hungária a kivitelező, ha annyira akarnának, tudnának saját hálózaton kis sebességű, de korlátlan (mint a UPC mobil) mobilnetet adni VOIP alapú telefonnal, nem pedig ilyen röhejes tovább értékesítem a továbbértékesített szolgáltatást konstrukcióval röhögtetnék ki magukat... Persze ehhez kellene, hogy olyan emberek üljenek döntési pozícióban, aki értenek hozzá. De látszólag nem olyan emberek vannak ott, látható ez a Mindig Extra szar ár-érték arányából és a folyamatosan apadó ügyfélszámból is!

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #53 üzenetére

    "ott sincs szó korlátlan/mindenhol elérhető mobilnetről. Mint írtam, itthon is van ilyen program, hogy minden településen legyen elérhető a szélessávú internet, erre van az EU-s támogatás."
    A szélessávú internet Magyarországon az 512 kbps, talán az 1 Mbps maximális letöltési sebességet jelenti. Ennek kábeles kiépítésére van törekvés mindenhova. Ezzel sokra megyünk, egyrészt sose készül el, másrészt ha egyszer mégis, már nem lesz elég egy statikus oldal betöltésére sem. A kábeleknek megvan az a hatalmas akadálya, hogy népsűrűséghez igazodik teljesen, a legnagyobb megkapja a 100%-ot, a legkisebb az 1%-ot. A mobilnet ennél sokkal jobban elosztható, talán 10:1 arányban, és semmi más nem hiányzik hozzá, mint az akarat. Nem 4K videostreamről beszélünk 24/7 Hátamögött-pusztáról, hanem az alapvető Web 2 elérésről.

    De te magánemberek számára elérhető mobilinternetről beszéltél, ahol jelenleg piaci szereplők vannak jelen. Ha az egyik szereplőnek az állam ajándékba ad egy csomó pénzt, az a versenyt torzítja, ezt az EU tíltja.
    Ne beszélj mellé. Mint írtam, állami cég az állam számára készíthet szolgáltatást állami pénzen. Csűrheted‑csavarhatod a jogi szövegezést, ahogy akarod, teszik ezt jogászok is előszeretettel, de az állam végső soron akkor is a magánemberekből felépülő szerveződés. Az állam alatt nem csak az azt irányító szervezeti egységeket és a hatalmi ágakat értjük, hanem a polgárokat is. A polgárok igényei ergo az állam igényei. Ez nem a verseny "eltorzítása" lenne (már ha lenne verseny nálunk), hanem pont a versenybe való belépés (illetve nálunk a verseny újbóli elindítása). A magyar államnak egyébként sincs annyi befektetésre fordítható pénze, mint a magenta‑kék‑vörös triónak külön‑külön.

    "Mivel a 4G telefonok csak szabványos frekvenciákon működnek, és ezeket már mind eladták a mostani piaci szerplőknek, így az AH semmire nem megy saját infrastruktúrával."
    Megint azt hiszed, hogy ha akarnának ilyet, egy éjszaka alatt vezetnék be az új frekvenciákat?

    "És mivel minden szolgáltató az adott frekvencia bizonyos számú sávja felett rendelkezik, így van egy maximum, amennyi adatot át tud tolni rajta. Ha korlátlan adatcsomag lenne, ráadásul még olcsón is, akkor baromira lecsökkenne az átviteli sebesség, ezt meg az előfizetők nem tolerálnák."
    Te most a korlátlan alatt korlátlan sebességről beszélsz, én viszont korlátlan leforgalmazható adatmennyiségről. Azt belőnék 10 Mbps-ra 1 Mbps garantálttal és nem fektetné meg senki a hálózatot, maximum ha egyszerre ráugrana a fél lakosság, de annak ma is ugyanaz lenne az eredménye. Elő is fordul nyaranta, amikor kis helyen rengeteg ember gyűlik össze, nem véletlenül állítanak fel tucatszám ideiglenes adótornyokat olyankor.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák