Új hozzászólás Aktív témák

  • pubyy

    tag

    Hogy kissé szétoszlassuk a homályt.....
    A hivatalos iratot a hivatalok tértivevényesen adják fel, nem simán ajánlva.
    Erre jelenleg a 84/2020 (IV.3.) kormányrendelet 2.§ (2) b, pontja az irányadó.
    " b) a tértivevény, illetve értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott levélküldeményt, a hivatalos iratot és a postacsomagot a címhelyen és a kézbesítési ponton is személyes kapcsolatfelvételt követően kézbesíti, az átvevővel az annak azonosításához szükséges adatokat lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartva egyezteti, és az átvevő nevét, valamint az átvevő személyazonosság igazolására alkalmas okmányának típusát és számát maga rögzíti a kézbesítés tényének egyidejű rögzítése mellett úgy, hogy aláírást az átvevőtől nem vesz fel."
    Tehát nem fogja csak úgy a küszöbön hagyni.

    "Jogvita esetén MINDIG átvettnek minősült már x éve az át nem vett levél is..."
    Na ez nem így van. Lehet hogy arra gondolsz, hogy kétszeri megkisérlés után automatikusan átvettnek minősül a küldemény, de ez nem vitás eset, mert a jelenlegi törvényi szabályozás ezt mondja ki.
    Ezeken felül nekem is megvannak a félelmeim, mert aki már próbált PDA-n aláírni az tudhatja az mindenre alkalmas, csak bizonyításra sem.
    ( Ezúton üzenném ezen nagyszerű dolog kitalálójának, hogy kösse fel magát....)
    Még nem találkoztam bírósági üggyel ilyen PDA aláírással kapcsolatban, kiváncsi lennék milyen álláspontot képviselnek a bírók ezzel kapcsolatban. Aki már találkozozz vele kérem ossza meg.

Új hozzászólás Aktív témák