Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    Az a ciki, hogy a Street Wiew nézetben készült képek egy-két évesek - amiket időről időre szintén frissíteni kell majd -, míg a műholdasak legalább még két évvel régebbiek: ott a Károly krt. még mindig feltúrt állapotban látszik. A 45°-os nézetben pedig nem az építkezős, hanem közvetlen az átépítés előtti, még érintetlen állapotában mutatja a környéket, vagyis nincs ott a már évek óta ott lévő füves-szökőkutas miliő. GPS, Google Maps, nyomtatott térkép egyre megy, frissíteni mindegyiket újra és újra kell.

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    Cuki, hogy Zamárdira budapesti közterületeket dobot ki a térkép keresője, míg a már említett Károly körútra notóriusan a Múzeum körutat dobta ki. Próbáltam szerkeszteni, de nagyon nehézkes, az meg, hogy nincs sehol egy deka magyar nyelvű leírás sem a szarvashibák szarvashibája: 10%-a az országnak beszél valamilyen idegennyelvet, így ez eddig nem túl praktikus. Fura, hogy nincs a Google magyar részlegénél senki, aki gőzerővel magyarítaná az alkalmazásokat. Ezzel is kéne foglalkozni, méghozzá sürgősen.

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    Közben kipróbáltam a Google új térképét, amit most toltak, ha akarta ha nem az ember orra alá, de nem vagyok elájulva tőle: nem elérhetőek, avagy el vannak dugva a beállítások a forgalom, címkék és egyebek kapcsán, egyedül a térkép és műhold nézet között lehet választani, a Street Wiew-es emberke sincs ott, azt sem lehet tudni hogyan lehet így előhívni a funkciót. :(

    Én nem sírtam műholdképek miatt, mivel ilyen nem volt otthon, de szerintem másnak sem, legfeljebb csak annak, akinek CIA-s volt az apukája, hanem volt jó nyomtatott térkép, amit minden egy-két évben frissítettek. Én elvárnám, hogy az M3-as ne egy erdősáv legyen, szerintem 3-4 év alatt ezt illett volna már frissíteni, de ha most az elején nem is sikerült, mert ez "új dolog", akkor ezután, hogy ne ringassák magukat abba a hitbe, hogy ez így jó lesz még öt vagy tíz évig. Engem amúgy sem a nagy nevek érdekelnek, hanem hogy mennyire tudják megkönnyíteni az életemet a termékeikkel vagy fejlesztéseikkel, de sokszor úgy látom, hogy csak azért, hogy csináljanak valamit, inkább rontanak a korábban már bevált, jól működő dolgokon. Eddig az új Google térkép is ennek az esete. :W

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    Még nagyvonalú is voltam: az M3-as műholdon látható állapota alapján egyértelmű, hogy a műholdképek nagyjából 6(!) évesek, tehát ősöregnek számítanak. Ez egybevág a Károly körút akkori állapotával, a Street Wiew talán a legkorszerűbb, mert az csak 1-2 éves. Azaz:

    45°-os nézet (ahol van): több, mint 6 éves
    Műhold: legalább 6 éves
    Street Wiew: 1, illetve 2 éves
    Térkép: az térkép :D (r-go azt a legegyszerűbb frissíteni)

    Fenntartással kezeljük hát a fenti módban látható környezetet, mert a Google térkép így tényleg olyan, mint egy távoli csillag: mire ideér a fénye, a csillag maga már ki is hunyt. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    válasz schawo #52 üzenetére

    Igen, és nem köt ki a Himaláján útban Győr felé. :)

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    válasz Sk8erPeter #55 üzenetére

    Linkek? Ott van a cikkben a térképszerkesztőhöz, a Google térképet meg elég a keresőbe beírni, minden tapasztalat ezekről van. Természetesen tudom, hogy ezek nagy munkák, meg minden, de azért ne ájuljunk el tőlük, mert ez így (nehézkes kezelőfelület + elavult képek + szinte csak angol nyelv) azért még odébb van a praktikusan használhatótól. Persze jó, hogy van trékép a neten, r-go a mobilon, de azért használhatóságában a mostani állapotában nem sokban különbözik egy hagyományos nyomtatott térképtől.
    Nem is a térkép az igazán bosszantó, mert azt átkapcsolom olyanra (még egyelőre) ahogy nekem jó, amúgy most már automatikusan az új térkép jön be, hanem a szerkesztő, amitől tényleg korszerűsödne a projekt és interaktívabbá válna: be akartam jelölni, hogy a Károly körút már nem csatatér, mint a hat éves műholdképen, és nem is betonplacc, mint a 45°-os még régebbi képeken, de ehhez nem kínált alternatívát, nekem legalábbis nem sikerült találnom (ahogy az új térképről is eltűntek a funkciók), a súgó meg csak angol nyelvű, holott a Google-nak már rég mindene magyarul (is) elérhető kellene hogy legyen (miattuk külön meg nem iratkozom nyelvtanfolyamra). :N

  • Kenéz Árpád

    csendes tag

    válasz qnadam #59 üzenetére

    Amúgy igen, mit képzelnek magukról?! :K
    A viccet félretéve igazándiból valóban minden évben végig kéne menni a város felett repülővel, meg az utakon kocsival, de világos, hogy ez nonszensz, legalábbis most, viszont tény, hogy a "látom a környéket a magasból" praktikusságban nem sokat ér, ha ezt akár hat, akár két éves képekkel akarják eladni. Ennyi a lényeg, és erről mondtam el a véleményem, mert erre (is) való a web2-es internet. Egyébként tojok rá mit csinálnak, mert így alapvetően a Google térkép is csak egy egyszerű térkép, legfeljebb virtuális és nem nyomtatott, de ha tényleg többre akarják fejleszteni ennél, akkor ebbe az irányba kell(ene) elmozdulni, ehhez viszont magyar menüre, korszerűbb képekre, és gördülékenyebb kezelőfelületre van szükség mind a térképen, mind a térképszerkesztőn. :C

    Szép estét!

Új hozzászólás Aktív témák