Új hozzászólás Aktív témák

  • pumi1980

    tag

    Én is átalkítottam a kártyát:
    - újrapasztázás, új hővezető pad-ek
    - 2x Arctic F9 PWM (+FAN kábel átalakító)
    - hűtőborda lemezek kivágása
    - alu keret kivágása a ventiknek
    - DP csatlakozó hátlap kivágása (+DP->DVI-D átalakító)
    - nano BIOS, +BIOS modok: cooling, powerplay, GOPupd



    Tesztek:
    Gyári nano bios (AMD.R9Nano.4096.160212.rom)


    A VRM 90°C fölé ment miközben a ventik csak 60% mentek maximum. Sajnos az egyik venti középpontja pont a VRM hütőborda fölött van, ott elég kevés levegőt tudhat mozgatni.

    Próbaként MSI Afterburner-el módosítottam a FAN profilt, ami -10°C ot hozott, de mindenképpen bios-ból akartam megoldást.
    Fiji editorral próbálkoztam a BIOS modosításával, illetve használtam a GOPupd programot: egy Asus P8P67 -elvileg- UEFI lapban nálam volt kép BIOS-ban is a módosítások után is.
    1. bios mod: Cooling1

    A ventik most már jobban pörögtek, így a hőmérsékletek is lejjebb mentek.

    2. bios mod: Cooling2:

    Így már sokkal jobb.

    3. bios mod: Cooling2 + undervolt by kenand :D

    Az undervolt nekem a hőmérsékleteken nem változtatott semmit, de +80 pontal több lett
    a Superposition eredmény (3121):

    GTA V: 55-56°C alatt volt a GPU hőmérséklet
    Farcry3: 60°C felett volt valamivel
    Terhelés nélkül 35°C, a ventik ilyenkor 19%-on pörögnek.

    Úgyanebben a gépben egy GTX1060 6GB a Superposition eredménye kb 2300 pont, de más tesztekben, játékokban nagyjábol egy szinten vannak.

    A fenti teszteket egy FSP Hydro PRO 500W táppal végeztem, DP->DVI átalakítóval. Coil whine hallható időnként. Újraindulás, fagyás, képvibrálás nem volt.

    Kipróbáltam egy 775-ös xeon E5450 ddr2-es PC-ben is, Chieftec CTG-450-80P táppal: ott sem volt probléma, bár ott csak 3DMark06-ot futattam. Valószínűleg ott a proci visszafogta annyira a GPU-t, hogy a 450W-os táp is elbírta (ráadásul még 6->8pin tápcsati átakító is kellett).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák