Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Surda-

    őstag

    válasz jacint78 #25 üzenetére

    Tudod én szimplán a valóságból próbálok meg kiindulni.
    Próbálom reálisan látni a képet a saját tapasztalataimból kiindulva.
    Nekem is van jópár igen gazdag ismerősöm, egy-kettő a normálisabb fajtából is :)
    Ahhoz,hogy valaki ezt a szintet elérje szükség van egy mentalitásra.
    Nem,nem csak kis hazánkban,máshol is.
    Akik egy ilyen hírt elhisznek,azok valószínűleg azt gondolják ez úgy megy,hogy Zuckenberg a kollégiumi szobában kitalálja a facebookot,majd hátradől és nézi,ahogy bankszámláján mozognak a számok és mikor már mindent megvett amiről álmodott,akkor belátja, a pénz nem boldogít, két mercitől sem lesz boldogabb,mint egytől, felajánlja hát az éhező afrikaiaknak a vagyonát.
    Na,eddig tartana Lüszeszita és Don Fernando története egy brazil szappanoperában.
    A valóság szerintem ezzel szemben az,hogy ebben kőkemény meló van.
    Ezek az emberek mind törtetnek, mindent megtesznek,hogy sikeresek legyenek.
    Megszerzik maguknak a legjobb szakembereket minden területen, képzik magukat, másokat, kőkeményen letarolják a konkurenciát, megveszik a legjobb fejlesztői ötleteket másoktól és évekig csak a sikerre, az előrejutásra, a pénzcsinálásra koncentrálnak.
    Ebbe beletartozik minden! Internetes konferenciákra járnak, próbálják kitalálni milyen fejlesztésekben van a jövő, milyen irányba érdemes továbblépni, mit kell elhagyni stb stb.
    Más se jár a fejükben reggeltől estig,csak hogy hogy lehetne még jobb a cég,még jobb a face, még több pénzt keresni,még előrébb jutni.
    Ez egy mentalitás. Ez az élet formálja az embert és nem lesz máról holnapra kisnyuszi a farkasból.
    Akkor sem,ha idővel persze tényleg belátja,hogy a több pénz, az 57. yacht már nem okoz örömet.
    Ezek az emberek nem ajándékozzák el a vagyonuk 99%át, hidd el :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

Új hozzászólás Aktív témák