Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Ha valakinek fontos a presztizs, a luxus, a divat, akkor vesz majd rendes órát (akár aranyból is), ami nem hogy tartja az árát, de inkább növeli és működni fogy 100 múlva is, míg ez pár hónap alatt elavul, majd pár év alatt elromlik. Az Apple kütyüket árul, nem órákat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Cassi #50 üzenetére

    Hidd el, azokban a körökben ahol ez számít jól ismerik a luxusórákat és nem kell egy Apple kampány ahhoz, hogy tudják mi az, amit hord. Abban igazad van, hogy celebek, tesó rapperek biztos vesznek majd...mindennek van piaca, de szerintem nagyon kicsi az a metszet a "telik rá" és az "azt fogja választani" halmaz között. Nem minden gazdag, idióta is egyben, és jól tudják, hogy mi az aminek értéke van és pár év múlva is értéke lesz.
    Az Apple Watchnak nem lesz értéke, mivel fél év, egy év múlva jön az új széria, ami jobban fog kinézni, működni, trendibb lesz és ugyanúgy aranyozott lesz mint az első széria (hacsak nem állnak le azzal a verzióval) A használt piacon meg csak annyit fog érni, amennyi aranyat ki tudnak olvasztani belőle.

    Ha szétnézel a luxusórák között, akkor látod hogy nagyon neves, márkás órákat lehet kapni már annyiért, amennyibe az Apple órája kerül, akár aranyból is, nagyon finom mechanikával, egyedileg szerelve ellentétben az Apple órájával, ahol ugyanaz a belseje, mint a 350 dolláros órának, csak belerakták egy aranyozott burkolatba és könnyen lehet hogy ugyanúgy Kínában készül a gyártósoron csak fegyveres őrök felügyelete alatt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz rudi #56 üzenetére

    Az lehet hogy ha vigyáz rá, sőt a csomagolására is, sőt ha ki se csomagolja, akkor 50 vagy 100 év után rengeteget fog érni, mint most az első mac-ek, de azért a legtöbb milliomos a jelennek él és nem az ükunokákra gondol. (Nem beszélve arról, hogy a beépített aksi elég nagy kárt tehet benne egy idő után)

    Illetve ha ez lenne az első és utolsó aranyozott széria, akkor is sokat érhetne...amire talán van is esély, ha nem lesz olyan kelendő, mint ahogy az Apple gondolja. Persze biztos szórni fogják ingyen, vagy olcsón a celebeknek, hogy beinduljon a csorda effektus, meg megpróbálnak rávenni minden neves modellt és filmsztárt rávenni, hogy a bemutató, vagy valami díjátadás során hordja azt feltűnően...nem beszélve a mozis termékelhelyezésről.

    Apple mércével szerintem egyik verzió sem lesz sikeres, de a legolcsóbb verzió az okosóra szegmensben komoly szeletet hasíthat majd ki. (ami persze amolyan "vakok közt a félszemű a király" siker)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sb #65 üzenetére

    Nálunk és a hasonlóan szegény országokban, lehet hogy egy iPhone vagy Macbook "státusszimbólum", de ha elmész nyugatabbra vagy az USA-ba, ha nem is 10-ből 9, de mondjuk 7 embernek az van. A londoni metróban elvétve láttam egy-két BB-t, Lumiát, meg Samsung S valamit, mikor kint éltem. A többieknek iPhone-juk volt. Sőt ott már azért kezdett csökkenni az iPhone népszerűsége a felsőbb körökben, mert már mindenkinek az volt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz flexxx2 #69 üzenetére

    A drága órák nem az én világom, de e szerint az oldal szerint:

    http://www.chronocentric.com/watches/brands.shtml

    A high-end luxus órák, mint amilyenek a A Lange and Sohne, Alain Silberstein, Audemars Piguet, Blancpain, Breguet, Franck Muller, JLC, Parmigiani, Patek Phillipe, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin
    arany verzióban 10 ezer dollártól indulnak, ami azt jelenti, hogy az arany Apple Watch ársávjában igencsak lehet venni arany órát a legmagasabb presztizs értéket jelentő márkákból is, még ha vannak sokkal drágábbak is. Ráadásul ezek mondhatni műalkotások a külsőt és a belső szerkezetet tekintve és jó eséllyel nagyrészt kézimunkával készülnek.

    A közepes 1000 dolláros acél Apple watch is komoly mezőnyben kell hogy helyt álljon. Nem vagyok biztos abban, hogy sok vezető szeretné megmutatni a munkatársaknak a geek oldalát, főleg ha nem is ért hozzá különösebben.

    Na ez egy óragyártó cég, akivel versenyezni akar az Apple: https://www.youtube.com/watch?v=SGPjFFMD3c0

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Kasya #89 üzenetére

    Nagyon tuti bemutató volt. A PH-hoz is felvehetnének valaki hasonló dinamikus figurát, aki megmondja a tutit röviden, szókimondóan.

    Vissza a témához, mikor én néztem az Apple "keynote"-ot élőben (mmint streamen), nekem is pont az jött le mikor az Apple Watch-ra tértek rá, hogy blablablablabla...mondjanak már valamit, ami a tavalyi bemutatón még nem hangzott el. Valami új cool feature-t, vagy hogy megduplázták az üzemidőt, bármit ami miatt megvenné az átlag "nem Apple fanatikus" amerikai ...de semmi érdekes nem volt, csak dögunalom 90%-ban ismételve a fél évvel ezelőtti anyagot.

    Ebből a videoból az is lejött tisztán és érthetően, hogy ők is látják az egészben a lehúzást és azt hogy milyen drága. (nem csak nekünk az, itt Magyarisztánban)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák