Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz vicze #36 üzenetére

    Ha legalább 1-2 ember nem teszi mindenhol szóvá, hogy ideje lenne már egy újabb használható méretű és normális árú iPhone-nak akkor tényleg nem lesz ilyen többet soha. Maradunk a burtálisan túlárazott kompaktabb XS-nél, vagy a normálisabb árú de használhatatlan méretű Xr-nél, majd pedig csodálkoznak hogy mindenki átmegy Androidra. Nálam az év későbbi időszakában kerül vásárlásra a sor (az 5S már majdnem 5.5 éve megvan és már az egyik sarkán van egy repedés) akkor majd erősen meg kell gondoljam, hogy iPhone vagy valami Android lesz. Ha az Apple nem hoz idén valami készüléket ami nekem megfelel (pl. egy Xr mini) akkor lehet végleg elhagyom ezt az ökoszisztémát.

    A cikkhez: Én azért nem izgulnék olyan nagyon rá az új AirPods-ra, mostanában elég sokan adtak hangot aggodalmaiknak az ilyen fülesekkel kapcsolatban. Nekem már eddig sem kellett (ingyen sem), a béka feneke alatt levő hangminőség és üzemidő miatt, de a linkelt cikk után biztos nem kockáztatnék egy ilyen elhanyagolható kényelmi funkcióért mint amilyen a BT, amikor töredék áron lehet kapni sokkal jobb minőségű kábeles füleseket.

  • nkmedve

    őstag

    válasz vicze #42 üzenetére

    "Hát ha azt hiszed, hogy ha egy fórumra beírogatva lesz ilyen készülék, akkor elég nagy önámításban élsz."
    Ha azt hiszed, hogy kizárólag az MA fórumáról beszéltem akkor olvasd újra és próbálj értelmezni. Azt írtam, hogyha minden ilyen hang megszűnik akkor esélytelen hogy a jövőben legyen ilyen telefon. Mert igen a gyártók néha figyelik az igényeket, még ha nem is mindig aszerint adják ki a termékeiket. Nagy hülyeség az, hogy az Apple soha nem hallgatott a felhasználóira. Fogalmam sincs miért fáj neked, hogy egyeseknek esetleg más igényeik vannak és ennek hangot is adnak.

    "ha hangosabban kiabálsz mindenkinél, attól nem leszel többségben."
    Hol írtam, hogy többség lennénk? Nevetséges mennyire nem vagy képes/hajlandó értelmezni.

    "Szerintem kapcsold le a WiFi-t, meg a modilt is dobd el elég gyorsan, mert úgy 100-1000x annyit sugároz mint a BT..."
    Gondolom érzed a különbséget aközött, hogy valami az agyadtól 1 cm-re aktívan sugároz napi több órában, vagy onnan pár méterre készenlétben ül. A 100-1000x-es különbség pedig hatalmas marhaság, sok BT eszköz közel annyit vagy még többet is képes sugározni mint egy mobil ("So Bluetooth radiation may be equally or more dangerous than cell phone radiation in some cases."). Az energia amúgy sem minden, egy adott frekvanciájú de alacsonyabb energiájú sugárzásnak lehetnek teljesen más hatásai is, mint egy magasabb energiájú, más frekvenciájúnak. Ezt kutatni kell és nem szemellenzősen fejjel a falnak röhanni és automatikusan hoaxot ordibálni.
    Amúgy meg ne rajtam éld ki a fursztrációidat. Linkeltem egy cikket (nem én írtam, kb. minden nagyobb sajtórgánum kihozta a napokban), erre egyből magadra veszed, laposföldezel, személyeskedsz. Fogalmam sincs miért pocsékoltam az energiát, hogy válaszoljak.

    (#43) .Szaki. Írtam, hogy az XS elfogadhatóan kompakt de túl drága (az OLED pedig számomra negatívum, de ez más téma) az Xr árban tűrhető de az már vállalhatatlanul tepsi. Nincs olyan elvárásom, hogy az Apple egy újabb 4"-os telefonnal jöjjön ki, ez a lemez már rég lejárt. Amit elvárnék, hogy maximum X/XS méretben adjanak ki egy tűrhetőbb árú sallangoktól mentes telefont naprakész hardverrel és lehetőleg minél hosszabb támogatással.
    Az SE és a 8 nálam már nem játszik, amire oda jutok, hogy megvegyem néhány hónap múlva addigra mindkettő nagyon idejemúlt lesz már (az SE-re valószínűleg meg is szűnik mindenféle támogatás idén és eltűnik az üzletekből).

    Az S10e amit említettél pontosan egy lehetséges jelölt lenne a másik oldalon (bár dizájnaban nem annyira jön be), annak a mérete még kompromisszumokkal elfogadható és árban is jóval az XS alatt van. Még esetleg a Pixel 3 is szóba jöhet ha az ára kicsit csökken (vagy P4, ha lesz ősszel és nem lesz nagyobb/drágább).

  • nkmedve

    őstag

    válasz vicze #48 üzenetére

    Az, hogy honnan linkeltem a cikket teljesen irreleváns, mivel nem onnan indult a téma (ez volt a legelső találat ami felbukkant amikor kerestem), több helyen felbukkant ez az elmúlt napokban, sőt régebben is volt ilyenről szó. Lehet a cikkben egy kis hangulatkeltés, de nyilván egyáltalán nem arról van szó, hogy minmeghalunk ha BT-t használunk, hanem, hogy nem ártana ezt jobban kutatni, mielőtt mindenki egy halom sugárzó eszközzel rakja tele magát (az AirPods már indulásból 2db bent a fülcsatornában + a telefon) és egész nap ílyen módon hallgat zenét.

    Hogyha referenciák kellenek... Az általam linkelt cikkben idézett Joel Moskowitz (Ph.D, University of California, Berkeley) Twittere és saját EMR-el foglalkozó oldala.
    Egy másik cikk amelyben Moskowitz-en kívül egy másik kutató is megszólal (Jerry Phillips, Ph.D, University of Colorado): [link].
    Valamint a petíció ami a cikkekben idézve van (nem feltétlenül BT-ről szól, hanem általában EMF-ről): [link] A petíció korábbi, de mostanra érte el a közel 250 kutatói aláírást.

    Hogy ne legyen ilyen egyoldalú a referencia, itt egy ellenvélemény-cikk, amiben cáfolni próbálják a legújabb riogatást: [link]

    Idéznék egy részt:
    "Bluetooth devices also give off less radiation than cell phones—only about one-tenth or less, Foster points out. “If you also use a cell phone on a daily basis, it’s bizarre to worry about the hazards of these earphones,” he says. Sure, if you use them for hours a day to listen to music or podcasts, of course, that exposure could add up. But if you're using them mainly to have phone conversations, you’ll actually get less exposure than if you were to hold the phone up to your head."

    Szóval azt mondja, hogy ne aggódjunk a BT miatt, de inkább ne használjuk telefonbeszélgetéseken kívül másra (arra amúgy én is szoktam, van egyszerű mono BT-s headset-em) mert nem tudjuk hosszú távon milyen hatása lehet. Gondolom az AirPods-ot is így használja mindenki, napi 10 perc telefonbeszélgetés és kész...

    "Attól hogy a lehető legjobban túlozni próbálsz"

    Az ilyen vádakat inkább ne, a korábbi kommentedben levő 100-1000x kamuzás után :D Én annyit írtam, hogy egyes BT eszközök bizonyos esetekben elérhetik egy telefon GSM sugárzását, nem mondtam, hogy specifikusan az AirPods-ban levő BT LE implementáció mennyire veszélyes vagy sem, szóval nem volt ott semmi túlzás.

    "A legironikusabb módon egy BT eszközt reklámozva, zseniális."

    Félreértettél ha azt feltételezed, hogy szerintem a BT általánosságban rossz, pedig nem, így pedig a BT eszköz reklámozása sem különösebben zavar. Általánosságban nagyon is jó és hasznos a technológia, én is inkább telefonálok BT headset-el minthogy a telefont a fejemhez tartsam, valamint otthoni hangrenszerre, autóban kihangosításhoz is nagyon jó.
    Ami nem tetszik az az irány, hogy napi sok órát menjen két ilyen kütyü a fülemben, mindezt olyan ürüggyel, hogy jaj de így milyen kényelmes, hogy nem kell a kábeleket kerülgetni (az már nem annyira hogy naponta tölteni kell). Persze ez személyes vélemény, akinek kell 5x áron rossz hangminőségű füles ami TALÁN káros is lehet akkor vegye és használja nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz vicze #50 üzenetére

    Jaj, félelemkeltés BT osztályokkal, ezen jót röhögtem. :D Még ha politikusokról beszélnénk akkor talán egyet is értenék, de most komolyan ki nem szarja le, hogy az AirPods-ban 2 vagy 10mW a BT teljesítménye? Ahogy már mondtam ez egyáltalán nem arról szól, hogy attól a pár mW-tól minmeghalunk, hanem szerintem (és látszólag egyes ezzel foglalkozó kutatók szerint is) nem a legjobb tendencia az, hogy egy kis extra kényelemért egyre több wireless kütyüt aggatunk magunkra és a nap nagy részében aktívan használjuk testközelben. Ezen pedig az sem enyhít, hogy a tőlem 10 méterre levő router ennél többet sugároz (az már más kérdés, hogy hozzám abból mennyi jut el), sőt ha valami akkor ez sokkal inkább megerősít abban, hogy legalább az agyamtól néhány centire ne tartsak ilyen eszközöket folyamatosan mert az EM szmog szintje már amúgy is magasabb, mint amit szeretnék.

    Értem én, a jelenlegi adataink alapján a BT sugárzása túl alacsony energiájú ahhoz, hogy kimutatható károsodást okozzon (ehhez képest egyszerűbb élőlényeken már kimutatták, de ahogy már írtad ez nem számít, nem is tudom miért nem kizárólag emberi kísérleteket végzünk minden területen). A lényeg, hogy így nem is kell ezzel foglalkozni. Nem mondom, hogy egyetértek ezzel a nézettel, de elfogadom, hogy van aki így gondolkozik. Ahogy írtad korábban, van aki szerint lapos a föld, vagy éppen tagadja hogy létezne bármilyen klímaváltozás. Nem értek egyet velük, de teljesen fölösleges vitába szállni (az önbizalmukat azért néha irigylem).

    "Ez megint csak a végtelen hozzá nemértés és valamiben "hívő" hozzáállás semmi más 0 tapasztalat alapján."

    Hogy honnan veszed a 0 tapasztalatot arról fogalmam sincs, de biztos jobban képben vagy a saját tapasztalataimmal mint én. ;) Amúgy tudom, nagyon picivel jobban szól mint az EarPods (amiből mellesleg nekem is van, nem kell bemutatni, hogy mennyire "minőségi" hangja van) és így azonnal egy audiofil eszközzé avanzsált a 160 dolláros AirPods. Én kérek elnézést, tényleg ez a legjobb vásár valaha. :D

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz nozs23 #53 üzenetére

    Bizonyos típusú edzésekhez lehet jó, bár nekem a standard kábeles fülesekkel sincs gondom ilyen körülmények között (megjegyzem, nem futok). Persze a mindennapokban nem Apple füleseket használok, ahogy írtam nem vagyok elégedett a hangjukkal és a fülemben sem kényelmesek egyáltalán.

    Hogy ne legyen sima fikázás, konkrétan két gondom van az AirPods-al:
    - Nekem a hangminőség fontos egy fülesnél, és az AirPods árszintjén amit nyújt az nagyon gyenge. Tudom, drága a BT, akku és minden egyéb ami még bele van integrálva, de ha már ilyen áron adják akkor miért nem tudták a hangsugárzó részét is arra szintre emelni? Nyilván ez személyes preferencia kérdése, persze lehet valakinek elég ez a hangminőség is, ha ez így van akkor vegye.
    - Ami engem konkrétabban zavar, hogy az Apple lehagyta a jack-et a telefonjairól így valamilyen szinten kényszerítve az iPhone felhasználókat az AirPods irányába. Tudom, meg lehet oldani lightning+kábeles fülessel, de akkor tölteni nem tudod közben a telefont, valamint az a szerencsétlen csatlakozó sem biztos, hogy azt az extra terhelést olyan jól fogja viselni hosszabb távon.

    Nem mondom én meg senkinek, hogy mit vegyen, ez csak személyes vélemény. Számomra egyáltalán nem éri meg az árát és nem látom mi benne az az egetrengető hogy ilyen hype keringjen körülötte, ennyi.

    Hogyha kéthetente töltöd akkor feltételezem nem tartozol azok közé akiknek állandóan a fülében megy a kütyü (mint amilyen én is vagyok időnként), úgyhogy a sugárzásos téma teljesen irreleváns a te esetedben, azt amúgy sem specifikusan az AirPods ellen írtam, hanem inkább az általános túlzott kábelmentes tendencia nem tetszik. A cikk pedig eredetileg nem Dailymail-es, csak ők is átvették, az már az én hibám hogy nem egy jobb helyről linkeltem (de tessék pl. egy tech profilú oldalon: [link], lehet találni millió másikat is). Persze lehet vitatni hogy az ilyen cikkek mennyire állják meg a helyüket, szerintem is nagy része egyszerű riogatás és nagyon túl van dramatizálva, de azért szerintem nem árt a mértékletesség a testre rögzített sugárzó kütyük tekintetében.

  • nkmedve

    őstag

    válasz nozs23 #59 üzenetére

    Ez jogos, ha valakinek mindenképp BT füles kell és nincs hatalmas elvárása a hangminőséget illetően akkor nem nagyon van választási lehetősége ezen az áron, az Apple még többnyire monopol-helyzetben van.
    A Sennheiser Momentum True Wireless hangban és kényelemben állítólag egész jó (az talán már felveszi a versenyt egy jobbacska kábeles fülessel is), de az még drágább is mint az AirPods.

    Mindezek miatt én amíg tehetem maradok a kábeles variánsoknál (Sennheiser/Sony/Shure vonalon leginkább, ezekből már egész jó darabok vannak 100, de akár 50 dollárért is) aztán, hogy a jövőben hogy fogom hajtani amikor már nem lesz jack-es eszközöm, az majd kiderül. Egyelőre még minden eszözömön van jack, de az egyre közeledő telefonvásárlás után ez valószínűleg változik.

  • nkmedve

    őstag

    válasz vicze #61 üzenetére

    Szerintem engedjük el, mert nyilvánvalóan nem vagy halandó értelmezni amit írok. Csak gyorsan:
    1. Egy szóval sem mondtam, hogy a BT bizonyítottan káros, Azt írtam, hogy van némi aggodalom egyesek részéről akik jobban otthon vannak a témában nálam, és egy lehetséges kockázat (még ha minimális is), és hogy nem ártana ezt kicsit jobban kutatni mielőtt minden testnyílásunkba ilyen eszközöket rakunk. Az pedig, hogy ki mennyi kockázatot akar vállalni a létező információk alapján, az mindenkinek a személyes ügye (fölösleges itt a hit vs. tudomány mantrát ismételgetni, mert egy átlag ember soha nem fog kizárólag tudományos alapon dönteni semmilyen termékkel kapcsolatban). Félreértés ne essen, nagyon is értékelem, hogy hoztál konkrét adatokat a BT-vel kapcsolatban, és ezzel valamilyen szinten cáfoltad a cikkekben leírtakat, a kioktató/felsőbbrendű stílusod viszont ezt a hozzáadott értéket teljesen lenullázta (hasonlóan a korábbi SE/kompakt telefonos témához is aminél csak fikáztad mások igényeit, az egész mondandódból kb csak egy "kissebbség vagytok, maradjatok kussban" jött át).

    2. Az AirPods egy kb. 30-40 dolláros kábeles füles hangminőségét hozza (de vannak olcsóbbak is amelyek jobban szólnak), így nekem nem éri meg az árát. Nem várom hogy audiofil eszköz legyen, de azért nem is vagyok hajlandó ezen az árszinten ennyire mélyre leengedni az elvárásaimat. Ha neked megfelel, használd, senki sem akadályoz meg benne, de ne próbáld megmagyarázni, hogy milyen tökéletesen szól és "nem tudom miről beszélek" amikor mindenki egyetért, hogy a hangminőség a leggyengébb pontja az eszköznek (még akkor is ha sok egyéb szempontokból a BT-s konkurencia előtt van, ezt soha nem is vitattam).
    A 3 S-es gyártó hivatalból való fikázása pedig enyhe szemellenzősséget mutat, de tudom mostanában divat leszólni őket főleg itt a PH-n (bár az Apple-nél túlárazottabbnak beállítani őket elég vicces :) ). Ajánlanám neked is a saját orvosságod, és javaslom, hogy ne kizárólag "hit" alapján nyilatkozz amikor egy termékről vagy gyártóról van szó. Én amúgy soha sem ragaszkoktam egy konkrét gyártóhoz, korábban pl. egy AKG fejhallgatóm volt, amit aztán egy Senn váltott (380 Pro), mert nem volt nála jobb ajánlat abban a pillanatban (a hivatalos ár kb, feléért kaptam).

    (#62) vicze1 Az iPod-dal kapcsolatban is ne kezdjük amit az SE2-vel. Ha már 1-2 ember ebben a fórumban is érdeklődött akkor nyilván "lenne értelme", attól függetlenül hogy neked kell vagy sem. Én sem használok iPod-ot már sok éve (4-es Touch-om megvan még), de ettől még másoknak hasznos lehet, ne mi döntsük el helyettük. Amúgy a tabletpiac is nagyon összezsugorodott, mégis minden évben kijön legalább 1-2 új iPad modell. Annak mi értelme akkor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák