Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz nkmedve #41 üzenetére

    Hát ha azt hiszed, hogy ha egy fórumra beírogatva lesz ilyen készülék, akkor elég nagy önámításban élsz.
    Apple leszarta a userket 40éve és leszarja őket most is.
    Olyan apró kisebbségbe vagy hogy még statisztikailag se kimutatható, ha hangosabban kiabálsz mindenkinél, attól nem leszel többségben.
    Az azért elmesélhetnéd, hogy Androidon, milyen új "apró" méretű készülékre váltanál. :) Most már a 5,5" a "mini" és a "compact" kategória.

    "could send an electromagnetic field through your brain"
    Mindjárt sírógörcsöt kapok a röhögéstől. Az mondod, hogy 250 "tudós"-nak az égvilágon fogalma sincs, hogy hogyan működik a BT? Vagy fogalmuk sincs, hogy működik az elektronika, vagy a szokásos giga hoax, a laposföld imádóktól... Szokásos nevetséges hangulatkeltés.
    Forrás link, vagy bármi sehol...
    Szerintem kapcsold le a WiFi-t, meg a modilt is dobd el elég gyorsan, mert úgy 100-1000x annyit sugároz mint a BT...

  • vicze

    félisten

    válasz nkmedve #45 üzenetére

    Nem fáj más igénye(főleg ha egyezik a sajátoméval, egész mellesleg), egyszerűen ez a hajó elment 3éve, és nem fog visszajönni már soha.
    Léteznek új kis méretű készülékek, amik pont annyira használhatatlanok, mint egy butateló, ez a piaca a kis készülékeknek.

    "Gondolom érzed a különbséget aközött, hogy valami az agyadtól 1 cm-re aktívan sugároz napi több órában, vagy onnan pár méterre készenlétben ül."
    Mivel láthatóan nincs fogalmad a sugárzás értékekről, sugárzás erősségekről és sugárzás elnyerésről, pláne nem különböző frekvenciák estében, így nem tudom miről óhajtasz meggyőzni.
    Tessék informálódni és nem kamu hírekből: link
    És senki se mondja, hogy az elektromágneses sugárzás nem veszélyes a linkem is ezt próbája bizonyítani, csak éppen a mértéke NAGYON nem mindegy. Attól hogy a lehető legjobban túlozni próbálsz még nem lesz bármilyen nemű valóság alapja, de még linkelgess olyan oldalakat amik terméket próbálnak eladni és kihasználni az emberek hiszékenyét és megfélemlíteni minél jobban, mint egyes jó politikusok. A legironikusabb módon egy BT eszközt reklámozva, zseniális. :W
    Az egysejtűeken és és hangyákon végzet RF kísérletek is nagyon "meggyőzőek" bizonygatásképp, ha valaki elhiszi, nyilván 1-1-ben skálázódik a dolog emberekre, meg hát a BT is minding max energiával üzemel, főleg, hogy BT LE eszközökről van szó, amit érdekes módon nem vesznek figyelembe valamiért... :F

    A Bors szintű szennylap hangulatkeltő cikkje, minden link vagy referencia nélkül végképp sokat nyom a latba.

  • vicze

    félisten

    válasz nkmedve #49 üzenetére

    "Moskowitz says there’s very little research on Bluetooth specifically but that the broader research on EMF suggests the kinds of radiation these headphones and earbuds emit could produce negative health effects."

    Összefoglalva, fingunk nincs de félj! Ezt csinálták a mikrókkal anno, csak te arra már nem emlékszel, a wifi-vel, és a többi.
    30 év alatt egyetlen kutatás se tudta bizonyítani, hogy a mobiltelefon sugárzása valósan káros, csak következtetik a sokkal magasabb dózisú sugárzásokból, hogy a nagy rövidtávú ugyan olyan rossz mint a sok kicsi hosszútávon, csak épp az ég egy adta semmilyen bizonyítható kutatás nincs rá. Csak a következtetések és ezek végtelenül.

    Azt halkan megjegyezném, hogy a petícióban még csak említve vagy hivatkozva sincsenek a BT eszközök semmilyen formában, a petíció leginkább a nagyteljesítményű RF sugárzók szigorításáról szól, amire teljesen azt tudom mondani, hogy támogatom, különös képen a mobil adótornyokra nézve.

    "korábbi kommentedben levő 100-1000x kamuzás után"
    Elmondod hol kamuztam?
    max adó teljesítménynek:
    Wi-Fi: 200 és 4000mW között van a csatornától és jó sok minden függvényében. (csak mondom, hogy egy panelban olyan 40-50 AP sugároz körbe.) Illetve az otthoni AP-k mind 6dBi-sek, csak hogy megtaláld a táblázatba.
    BT Headset (minden esetben class 2, mivel class 1-gyel túl rövid lenne az üzemidő): 2,5mW

    De számold ki, ha az Apple BT fülese 90mW-os, és 5 óráig üzemel, akkor mekkora az adóteljesítménye? Alapmatek. És akkor most kezd el levonni, a következő elég durván energia igényes feladatokat, mint a driver meghajtása ez úgy 60%-ban viszi el az aksit, DSP és jelfeldolgozás, ami úgy 20-30% és megmarad a 1-2mW-od az átvitelre, ez is ugye a maximum és ideális esetben 1mW környékén van.

    Kamuzni és túlozni azoknak kell akik félelmet akarnak kelteni, és csak a valós számokat írtam le.

    Azért nem kutatják, mert a sugárzás mennyiség annyira kicsi, hogy képtelenség bármilyen hatást kimutatni, mikor a 100 nagyobb mobil sugárzásra se sikerült semmi konkrétat találni, a BT egyik legnagyobb és legidegesítőbb problémája, hogy minden leárnyékolja a rettentő kicsi átviteli energia miatt, emiatt elveszi a jelet a két egység, konkrétan ha nincs direkt rálátás, akkor indirekt kell, hogy valamiről visszaverődjön, különben akadozik. Bár ezt hiába magyarázom valószínűleg...
    És még bele se mentem olyan apróságokban, hogy a sugárzás iránya milyen, és hogy az antenna kialakítás ezt, hogyan módosítja, ami már egy külön tudomány önmagában.

    "5x áron rossz hangminőségű füles"
    Ez megint csak a végtelen hozzá nemértés és valamiben "hívő" hozzáállás semmi más 0 tapasztalat alapján.

    Mindenki azt hisz amit akar, de a hitnek semmi keresnivalója nincs a tudományban, ha bizonyítékot találnak rá akkor lesz bizonyított.

    ---------------------------

    Az AirPos hirtelen elővételét meg végképp nem értem, mivel egy 3éve piacon lévő termékről van szó, nem valami hatalmas újdonságról.

  • nozs23

    addikt

    válasz nkmedve #52 üzenetére

    Az latszik, hogy nagyon nehezen tudod tartani magad, hogy ne menj at teljesen Airpods fikazasba. Szerintem ne probald te meghatarozni, hogy kinek mi er es mennyit. Nekem megeri. Ezzel eddzek, es futok es igen sokkal kenyelmesebb, mint kabellel szarakodni. Nem tudom, hogy mozogsz-e, ha nem ezt ezt nem igazan fogod erteni. Es kethetente egyszer rakom toltore, nem naponta, ahogy korabban irtad. A dailymail-es cikk utan atugrottam, a sugarzassal kapcsolatos mondandodat.

  • nozs23

    addikt

    válasz nkmedve #57 üzenetére

    Az Airpodsnál olcsóbban nem nagyon van hasonló üzemidejű/hangminőségű és kompakt vezeték nélküli fülhallgató. Ami hasonló paraméterekkel bír (az említett három szempontot figyelembe véve) gyakorlatilag ugyanannyiba kerül, vagy többe. És azokkal nem kapod meg azt a kis extra kényelmet és funkcionalitást, amit a márka további készülékeivel nyújt. Szerintem ennek köszönheti a sikerét, hiszen sok android user is ezt választja, pedig ők általában elvből nem vesznek Apple terméket.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz nkmedve #52 üzenetére

    "szerintem (és látszólag egyes ezzel foglalkozó kutatók szerint is)"
    Az aláhúzott részek a lényeg. Ez hit és nem tudományosan bizonyított tény, konkrétan semmilyen nemű bizonyíték nincs, az alacsony energiás EM bármilyen nemű káros hatására. Attól hogy egy kutató hisz bármiben is semmilyen tudományos alapja nem lesz, voltak kutatók pár szász éve akik abban hittek, hogy a Föld lapos, de beszélgethetünk akár Einstein tévedéseiről is.
    Eddig pedig az egész csak az emberek hiszékenységének kihasználása és semmi más.

    És ezzel nem azt állítom, hogy esetleg valamilyen módon nem lehet káros, de a sok éves kutatások magasabb energiájú sugárzással embereken nem tudtak az ég világon semmit felmutatni, akkor a drasztikusan kisebb sugárzásértékek bárminemű károssága, elégé valószínűtlen, nyilván nem kizárt.
    Nyugodtan félj tőle ez mindenki egyéni döntése, de ne állítsuk be tényként!

    Másodsorban a cikk amit linkeltél a AirPods-ot emeli ki úgy hogy a hivatkozott petícióban semmilyen formában nem szerepelek ezek az eszközök, még csak bármilyen nyakatekert formában se! Tehát minden ezzel foglakozó cikk egyszerűen ferdít és megtéveszt a kutatók petíciójára hivatkozni pedig hazugság, egyszerű szenzáció hajhászat semmi több. Pont ahogy egy ismert eszközt próbálnak kiemlni, a kismillió ilyen helyett.

    "audiofil eszközzé avanzsált a 160 dolláros AirPods"
    Mutatnál egyetlen hivatkozást is ahol bárki audiófill eszközként hivatkozik rá? Csak egyet... :U
    Megint csak eltúlzod az állításokat, hogy saját képzeletbeli igazságod támaszd alá. Ez elég jól mutatja a tapasztatlanságod a témában.
    Nem csak az AirPods létezik, hanem kb. kismillió ilyen eszköz létezik 20-tól 500$-ig bezárólag, egészen valóban minőségi hangzást nyújtó eszközökig. Így az árral való dobálózás megint csak egy ferdítése a valóságnak. Ahogy az AirPods earbud kialakítása is korlátozó tényező minőség szempontjából, a nyitott kialakítás miatt, elég kevesen is utánozzák. Egy IEM sokkal jobb minőséget képes nyújtani a zárt kialakulásból eredően, a jelenleg általánosan ajánlott Jabra Elite 65t, jobb hangminőséget nyújt és valamivel olcsóbb. Van jobb drágább és van jóval olcsóbb esetlegesen gyengébb, ezek elég lutrik minding.
    Nyilván, aki a 10e forintos eszközöket minőségi hangzásnak hiszi és minden ami felette van pénzkidobás, annak ez nem lesz másként a BT fülsekkel se legyen az bármilyen.
    (Az AirPods-nak megvannak az előnyei és a maga kényelmi funkciói Apple felhasználók számára, így van versenyelőnye a többivel szemben, de a hangzása nyilván nem lesz a legjobb.)

    "Sennheiser/Sony/Shure vonalon leginkább"
    Ezzel úgy 10évvel le vagy maradva, és az AirPodsnál is durvábban túlárazott termékeket támogatod, grat.
    Inkább a fülhallgató topik olvasgatását ajánlom.

    Csak ráadásként: MINDEN BT fülhallgató, amik lassan 20éve piacon vannak, pontosan ugyan úgy működik és ugyan ugyan sugárázást bocsát ki ugyanolyan formában mint az AirPods. Semmilyen formában nem vagy előrébb, azzal, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli BT fülest használsz, és egy adott termékkel vagy termék kategóriával riogatni pusztán csak nevetséges és ebből látszik legjobban, hogy milyen hihetetlen módon komolytalan és alaptalan az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák