Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz vzozo #676 üzenetére

    Hehe, azért biztos jól esik már onnan kintről nézni az itthoni dolgokat. :)
    De nem, sajnos ez már nem olyan könnyű... Már van mit kockáztatni. Anno 2004-ben kellett volna, amikor olyan nagyon be voltam zsongva. : )
    Egyébként az a szomorú, hogy mindig ez megy. Mindig azok járnak jól akik közel ülnek a tűzhöz és kb sose égetik meg magukat. És akármelyik akármit mond, ha majd ő jut közelebb a tűzhöz ő is ugyanezt fogja csinálni.
    Gond nem is lenne, ha közben az ország is jutna valahova. De igazából az elmúlt 10-15 évben csak mínuszba megyünk. Kormánytól függetlenül. Amíg az ezredfordulón még a régiónk vezetője voltunk, most kb még Románia is megelőz bizonyos területeken...
    Felőlem lopjanak amennyi jól esik, csak közben tegyék a dolgukat és kicsit az ország meg a nép érdekeit is nézzék... Egyébként már lassan 10 éve mást se hallani csak megszorítás megszorítás hátán... Kezd kicsit unalmas lenni. Valamit biztos nem jól csinálnak ha közben a körülöttünk lévő országok fejlődnek, nő az életszínvonal stb... mi meg inkább visszafejlődünk. Miközben kb ugyanonnan indultunk. Sőt.

    @Alchemist:

    Na jó, de ez elvileg úgy volt, hogy nem közvetlenül a lakosságot érinti, hanem a szolgáltatókat... És ugye a szokásos ügymenetből következtettünk, hogy ezt szépen áthárítják ránk, mert mást nem nagyon tehetnek.
    Ergo ha nekik(!) maximalizálják 1000 forintban akkor nincs semmi gond. :D
    Ha nekünk az már bosszantó, de élhető. Mondjuk én könnyen beszélek a 2.700 forintos Digis netemmel..
    De Lenrynek igaza van, már annyi helyről és annyi fajta indokkal szednek be adót, hogy tényleg kezd mocskosul sok lenni. Tényleg már csak a levegő van hátra, amit még nem adóztattak meg.
    Én elhiszem, hogy kell a pénz az országnak, de nem ez lenne a megoldás. El kéne kezdeni gazdálkodni. Ott ül a sok kib...ott diplomás ember és nem képesek más megoldást találni az ország anyagi problémáira, minthogy elvegyék az emberek amúgyis lószar pénzét? És mindezt már vagy tizedszerre az elmúlt 4 évben...? Ennyire képesek csak? Ha pénz kell elveszem a néptől... Ennyit és az a sok diploma?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák