Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Egon #12 üzenetére

    amennyire én tudom, néhány vírus/malware/stb védelmi program, amelyik képes a webes forgalmat ellenőrizni, szabályos mitm támadásnak elfogadható módon néz bele a https forgalomba. ha a saját pc-den futó program képes olyan gyorsan betörni a titkosításodba, hogy neked nem lassú, a böngésző meg elfogadja érvényesnek, akkor az egész pontosan nullát ér.

    mert miből tart megírni egy vírust, ami a víruskergetővel csináltatja meg azt a certet, aminek a fedése alatt átirányítják a banki forgalmadat a phising oldalra? sőt, az is lehet, hogy egyáltalán nem kell már semmilyen certet csinálni, mert a víruskergetőd megcsinálta...

    hogy is működhet ez a dolog... a böngésződ be akar menni a bankodhoz. közédáll http proxyként a víruskergető. elindítod a kérést a bank felé, a víruskergetőproxy elkapja, majd ő indít egy kérést a bank felé, amiben megkapja a certet. erre gyorsan generál egy másik certet, aminek a neve hasonlít, ezt eltolja a böngésződ felé, a hivatalos banki certtel meg megy a bank felé. lesz két diszjunkt https kapcsolatod, amiből a feléd esőnek a certje ott helyben generálódott ellenőrzés nélkül, és a böngésződ mégis elfogadja.

    ezek után ha írnak egy vírust, ami elkapja a https forgalmat, akkor neki már ott van a kész cert, amit a víruskergető generált és a böngésződ érvényesnek hisz. A dupla https kapcsolat másik felét ezek után kedvére olyanra cseréli, amilyenre akarja, mert a böngésző ezt biztosan nem veszi észre.

    következmény: a https titkosítás a certek ennyire laza kezelése mellett nullát ér.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Egon #23 üzenetére

    Hol látsz te itt hitvitát? Jelenleg csak technológiáról van (volt) szó, senki sem mondta, hogy itt vagy ott kellene kibontani. Azt sem, hogy egyik jobb mint a másik.

Új hozzászólás Aktív témák