Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Bikerider #4 üzenetére

    Az Applenek 30,380,592 részvénye a Microsoftnak pedig 176,684,012 részvénye van.
    Az Apple részvényeinek az ára 244 USD a Microsofté 25 USD.
    Az Applenél az egy részvényre jutó nyereség 11.8 USD a Microsoftnál 1.93.

    ezzel sokmindent elmondtál, csak azt nem, hogy miért nem jó a market capitalization alapján összehasonlítani két céget:)

    (#6) Doom
    azért ennyire nem egyszerű dolog a tőzse ;)
    szerintem ez a cégérték kb. a "könyv szerinti érték" lehet. arról meg mint tudjuk, csak útmutató - tavaly tavasszal, amikor az otp 1200Ft körül volt kapható, akkor éppen az 1/3-át érte a könyv szerinti értékének. túlzás tehát azt állítani, hogy a piac mindig reálisan áraz.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Angel1981 #5 üzenetére

    Az MS még mindig 3x akkora cég, és jóval többet termel, jóval szélesebb rétegeket szolgál ki.
    azért ez így túlzás:) alkalmazottaik számát tekintve tényleg kb. 3x akkora cég, azonban árbevételét nézve csak kb. másfélszer. az apple tehát jóval hatékonyabb.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz dajkopali #10 üzenetére

    hmm, ez nem egészen a könyv szerinti érték lesz, az a book value.
    viszont a cikkben ez szerepel: "Ha a cégértéket számoljuk (piaci érték + készpénzállomány + tartozások), ", az EV definíciója szerint meg "market cap plus debt, minority interest and preferred shares, minus total cash and cash equivalents." lenne a helyes, tehát a kp állomány levonódik.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Doom #9 üzenetére

    egy mérőszám alapján nem jelenteném ki, hogy hatékonyabb.
    na ezért is jó, hogy van ezernyi számítási mód, mert mindegyik mást tud kimutatni :)(én se tudom, hogy a szempontod alapján melyik a hatékonyabb)
    én a legjobban az ebitda-t és a roa-t szeretem figyelni, de ezzel szerintem mindenki másképp van...

    (#12) Bikerider
    csak akkor nem tükrözné, ha a részvények árfolyamába nem épülnének be a jövőbeni várakozások. de mivel itt nem a névértéket szorozzák a részvények számával, hanem a pillanatnyi árfolyamot (tehát a market cap. kereskedési időben gyakorlatilag folyamatosan változik egy magas likviditású részvénynél), ezért a market cap. mutatja azt is.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz moonman #22 üzenetére

    akkor fogalmazzunk úgy, hogy a dolgozói hatékonysága magasabb, vagy egy dolgozó többet termel nekik, vagy ahogy akarod, a lényegen ez nem változtat.:)
    a termékei pedig akkor lennének túlárazottak, ha senki nem venné meg őket. viszont az eladási statisztikák nem ezt mutatják, és a cég eredményessége sem. (az most teljesen mindegy, hogy miért tudják őket eladni)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Morden24 #25 üzenetére

    Megvesznek egy új Ferrari-t is, pedig a hardver és a szolgáltatások fényében túlárazott az autó.
    valóban, ha azt nézzük, hogy egy bmw is megy 300-zal, akkor tényleg "túlárazottnak" hat, ellenben számos más érv szól a ferrari mellett, pl. az, hogy "ferrari" van ráírva.
    olyan ez, mint mostanában a laptopokkal: a legtöbb embernek tökéletesen megfelelne (ha csak a hardvert nézzük) egy egyszerű desktop pc, ellenben számos érv (kicsi, könnyű, halk, praktikus, stb, esetleg nőknél hogy piros:) )szól a laptop mellett.
    szerintem felesleges abba belemenni, hogy most az apple a jobb vagy a microsoft mert nyilván mindegyiknek megvan a felhasználói célközönsége és az ehhez alakított előnyös tulajdonságai.
    a saját tulajdonságaihoz képest pedig az apple nem túlárazott, mert megveszik. ahogy piacgazdaságban nincs "uzsorakamat", úgy nincs "túlárazottság" sem, ha valami túl drága, egyszerűen nem veszik meg, ettől pedig vagy eltűnik a piacról vagy olcsóbb lesz.

    (#24) moonman
    a hatékonyság jelen esetben független attól hogy "túlárazott"-e valami vagy sem, egyszerűen arról szól, hogy egy alkalmazott munkája többet ér. ennyi.
    a hatékonyságot kicsit másképp értelmezve pedig a marketingjük igen hatékony, hiszen éppen az szűnteti meg azt a bizonyos "túlárazottságot"

    (#26) Bikerider
    nem nagyon szoktak ellenük ítélni, mindig megegyeznek valahogy, de pár ítélet ellenük önmagában még nem jelent árfolyamesést hosszú távon, az ítélet tartalma az, ami problémás lehet, de ez talán az igazságszolgáltatás és a jövő kérdése:)

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák