Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    "Bár az érdekes az lesz majd, ha büntethetővé teszik visszamenőleg is, tehát ha találnak nálad olyan tartalmat, amit legálisan töltöttél le, mert akkor még az volt, de azért is megbüntetnek."

    Erre nem kerülhet sor. Ha az elkövetés idején az adott cselekmény nem volt bűncselekmény, akkor később egy jogszabálymódosítást követően sem lehet eljárást indítani a korábban elkövetett, de akkor bűncselekménynek minősülő cselekmény miatt. "Visszaható hatály tilalmának elve"

    Ez alól nemzetközi szinten egy kivétel volt. (1945-49 Nürnberg)

    [ Szerkesztve ]

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Sárpac #28 üzenetére

    "Tételezzük fel, hogy leszedek egy progit illegálisan és kiderül tele van hibákkal az adataim vesznek oda esetleg betörhetnek a gépemre általa ki véd meg engem ki képvisel engem, hogyan kérhetek ezért kártérítést??"

    Sehogy.
    Ptk. - "Saját felróható magatartására előnyök szerzése végett senki sem hivatkozhat."

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz ddekany #41 üzenetére

    Pont ez a lényeg. A jelenlegi magyar szabályozás nem rossz. Nem a letöltést akarja megakdályozni, hanem az illegális feltöltést... :K

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Cyberpunk #43 üzenetére

    "Ez mennyi többlet tehert róna a szolgáltatókra, mert ugye nekik kellene monitorozni az adatcsomagokat. És ők persze hogy az élőfizetőkkel fizettetnék ki a többlet költségeiket.
    Szóval a lényeg hogy még te fizess azért hogy szépen megfigyeljék az adatforgalmad nagyszerű"

    Mindig a fogyasztó fizet mindenért! Sajnos ez sehol nincs másként. Talán egy nagyobb piac és az azon kialakuló valódi versenyhelyzet tudna változtatni, de erre nem nagyon látok esélyt.

    "De ha ez lesz akkor kéretik eltörölni az adathordozókra kivetet sarcot."

    Nem fogják eltörölni. Miért is tennék? A hagyományos műsoros adathordozók CD/DVD/BRDisk/LP/VHS/stb. továbbra is forgalomban vannak/leszenek, s így másolhatóak is, tehát az üres adathordozókra kivetett jogdíjbevétel biztos, hogy maradni fog.

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Rickazoid #46 üzenetére

    Biztonsági másolatot készíthetsz!

    Egyébként ennek az üres cd/dvd, stb után fizetett "jogdíjnak" az az oka, hogy a "jogvédőcégek" tudják nagyon jól, a nyersanyag döntő részét nem a jogdíj nélküli tartalmak (házi videók, saját hangfelvételek, fotók, stb) archiválására veszik az emberek, hanem jogvédett tartalmak másolásához. Az is nyilvánvaló számukra, hogy ezt nem tudják megakadályozni. Sőt! No, akkor eszükbe jutott egy okosság. Mi lenne, ha minden egyes "nyersanyag" árába beleépítenének egy bizonyos összeget, ami a termék értékesítése után egy elkülönített alapba kerül, s ebből az alapból egy számítási elv alapján az arra jogosult személyek (zeneszerzők, zenészek, stb) részesülnének...

    Az ÁFA és az SZJA esetében nem a semmiért fizetsz! :N

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz ddekany #47 üzenetére

    Nem, félreértettél.
    Én arról beszéltem, hogy nem a letöltés, hanem a megosztás minősül jog által üldözendő cselekménynek. Azt, hogy valaki megosztja a tartalmat, mások számára letölthetővé teszi.

    Az egy érdekes kérdés, hogy minek számít a letöltő, ha nem fizet a letöltésért és minek, ha fizet? (Elvileg az első esetben nem bövet el bcs. A második esetben is "csak" letölt, de egy "lopott" tartalomért fizet, ami ha tudja, hogy warez, akkor bizony felmerülhet az orgazdaság vádja. Szerintem... :U )
    A törvény egyáltalán nem bíztat "pénzes warezre"!!! Éppen ellenkezőleg. Arra bíztat, hogy legális úton szerezd meg a vágyott szellemi alkotást, digitális tartalmat! Az, hogy a letöltő fizet a tartalomért, önmagában még nem teszi jogoszerűvé a letöltést, hiszen nem a jogdíj tulajdonosának személynek fizet!

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz bambano #55 üzenetére

    "...amikor a torrentestől kifelé is megy az anyag, az most melyik kategória?"

    A második. Terjesztő lettél. A megszerzett állományt mások számára elérhetővé tetted és a rendelkezésedre álló esszközzel hozzájárultál ahhoz, hogy az állomány harmadik személy számára részben, vagy egészben letölhetővé váljon. Sőt! Már tölti is! ;] A terjesztés esetén nincs jelentősége annak, hogy van-e belőle anyagi hasznod, ahogy az sem számít, hogy hány százalékot töltöttek le tőled, a cselekmény megvalósult. Az kár és a kártérítés mértékének megállapításakor persze lehet bizonygatni, hogy csak 1% vagy egy a letöltő által használhatatlan adattöredék hagyta el a gépedet...

    Magáncélú feltöltés? Ilyen szerintem nincs! Magáncélú letöltés van...

    Alléz Olympique de Marseille!

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz yakuza.tora #59 üzenetére

    Azt a hédervári kaporszakállú úriskoláját neki! Jól elrontottam derék tájékban ezt az üzit! :W
    Már a következőn törtem a buksimat!
    Arról van szó, hogy összekavartam a büntetőjogi és a polgári jogi következményeket! Szégyenlem magamat!
    Merthogy a Szjt szerint vannak ám polgári jogi jogkövetkezmények is, amelyek olykor legalább olyan hatékonyak lehetnek, mint a büntetőjogiak...

    94. § (1) Jogainak megsértése esetén a szerző a jogsértővel szemben - az eset körülményeihez képest - a következő polgári jogi igényeket támaszthatja:

    a) követelheti a jogsértés megtörténtének bírósági megállapítását;
    b) követelheti a jogsértés vagy az azzal közvetlenül fenyegető cselekmények
    abbahagyását és a jogsértő eltiltását a további jogsértéstől;
    d) követelheti, hogy a jogsértő szolgáltasson adatot a jogsértéssel érintett dolgok vagy szolgáltatások előállításában, forgalmazásában, illetve teljesítésében résztvevőkről, a jogsértő felhasználásra kialakított üzleti kapcsolatokról;
    e) követelheti a jogsértéssel elért gazdagodás visszatérítését;
    f) követelheti a sérelmes helyzet megszüntetését, a jogsértést megelőző állapot
    helyreállítását, továbbá a kizárólag vagy elsősorban a jogsértéshez használt eszközök
    és anyagok, valamint a jogsértéssel előállott dolgok lefoglalását, meghatározott
    személynek történő átadását, kereskedelmi forgalomból való visszahívását, onnan való
    végleges kivonását, illetve megsemmisítését.

    (2) A szerzői jog megsértése esetén a szerző a polgári jogi felelősség szabályai szerint kártérítést is követelhet.

    (3) A szerző az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott igényt azzal a személlyel szemben is támaszthatja, akinek szolgáltatásait a jogsértés elkövetéséhez igénybe vették.

    Alléz Olympique de Marseille!

Új hozzászólás Aktív témák