Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz nuke7 #411 üzenetére

    Én ezen nem csodálkozom egy pillanatig sem itt. Megmondom őszintén már régóta nem követem a Mobilarénás cikkeket és úgy általában nem tartom túl relevánsnak a PH! Apple termékekkel kapcsolatos megnyilvánulásait a nevesebb külföldi szaksajtóhoz képest. Ha egy iPhone szakcikkben megtalálható a "hype" szó és Gizmodo hivatkozás, akkor be is lehet csukni a tabot. Aki az iPhone-nal kapcsolatban használja a "hype" fogalmát az kb. azt kiáltja ki, hogy alapvető hiányosságai vannak üzleti tudományok terén és nem ért semmit a reklámokhoz sem. Szerintem minimális józan ész is elég hozzá, hogy nem lehet valami piacvezető egy ilyen innovációgazdag ágazatban ha maga termék nem első osztályú. Egyébként külön téma, hogy mennyire ízlésesek az Apple reklámok, mennyire nyugodt hangvételűek és a termék magáért beszél bennük. Reklámszociológia előadómmal sokat beszélgettünk erről. A Gizmodo pedig ki lett tiltva az i4 prototípussal történt fiaskó miatt. Ezt kb. mindenki tudja, hogy innentől mennyire érdemes őket idézni Apple témában.

    Az i5 cikk is tele van személyes duli-fulival aminek semmi keresnivalója szakmailag. Némeylik dolog elég banális, pl. egyáltalán nem értik a FaceTime koncepcióját, hogy mitől másabb ez mint Skype-ot futtatni. A kijelzős részeket kiemelem, nem untatnálak a többivel, pedig van pár érdekes dolog:

    "Elvileg a 4 inches kijelző egy árnyalatnyival kontrasztosabb és fényesebb, mint korábban, ami nincs kizárva, de nem méricskéltem, viszont az egyből fel fog tűnni, hogy egy oldalra most már öt sornyi ikon fér el. Yippi!"

    Kár, hogy nem "méricskélt" a tisztelt cikkíró, a piac egyik SRGB színteret legtökéletesebben fedő készülékéről van szó az iPad 3-mal egyetemben. Ráadásul az in-cell érintőkéernyő még közelebb hozza a felszínhez a képet, közelebb kerülve a "ráfestett" kép élményéhez. Ráadásul a 16:9 videók is natívan kiférnek. Ezt sem sokkal több sor leírni.

    SIII cikknél ugyanez a rész:

    "Az előlapon ugyebár a kijelző trónol, felbontása 720x1280 pixeles, a technológia AMOLED, ugyanakkor pentile matrix, ami miatt szintén kapott már kritikát a Samsung, de igazából ha engem bottal ütnek, akkor sem tudom megmondani róla, hogy ez az..."

    Nem baj, ha valaki nem látja a PenTile struktúrát, csak akkor más írjon cikket róla. Tönkreteszi a felbontást gyakorlatilag. Samsung márkabloltban az üzlet világításától max fényerőn sem lehetett olvasni rendesen a kijelzőt. A színek borzalmasak, egy helyes árnyalat sincs rajta a feketén kívül: ilyenkor nem világít az OLED. Gyakorlatilag az egyik legfontosabb funkcióban hiányos a telefon. Lehetne tovább nézni. Észre vettem ,hogy hibásan tördel a böngésző, ezáltal sokkal kellemetlenebb böngészni róla mint i4-ről. Töbször megnéztem több oldalnál, megint alapvető funkciónál megy kárba 720p és nagyon csúnyák a betűk is. Erről sem nagyon lehet olvasni. A görgetés algoritmusa természetellenes, még mindig receg a 4.0.4, bár egy 4.1-gyet nagyon ki szeretnék próbálni. App-ok minősége és még folytathatnám a sort. Akkor most lényegében hol van a "hype"? Esetleg kik az oldal szponzorai? :)

    Bocsánat, hogy ilyen hosszan reflektáltam neked erre! Csak számomra is csalódás ami már néha megy, hogy a farok csóválja a kutyát.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák