Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    A sárga csekk lehet elavult, de ha szépen lefűzve-rendezve tartja az ember, akkor pattoghat a szolgáltató hogy díjhátralékod van, van mit az orra alá dörgölni, a számlakivonat meg olyan amilyen, azt nem nyomtatod ki és utólag túrni kellemetlen.
    Na meg a véletlen túlszámlázást csekken nem fizeted be és elmész reklamálni, csoportos beszedésnél meg legyél detektív végtelen szabadidővel hogy visszakapd, amit le kívánnak nyelni.
    (digi is nemrég kétszer küldött csekket, nem az az X ezer vágott volna földhöz, csak az utánajárás...)

    Az meg hogy végre nem pénzfelvétel lesz a kártyás fizetés, az öröm. Csak a sárgacsekk-automata működhetne normálisan, mert megvártam míg előttem papi befizette a fél panel csekkjét előttem, nekem meg visszadobta...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Waikiki #10 üzenetére

    1.: nem mindegyik netbank elég értelmes, utalásonként SMS-visszaigazolás, estébé.
    Igen, lehetne az elektronikus mód is nagyságrendekkel egyszerűbb, a mobilalkalmazások évtizedében lehetne mindent SOKKAl egyszerűbben és kényelmesebben. De amikor baj van, akkor papírt kel lobogtatni, boltban is blokk ellenében lehet bármit kezdeni, hiába lehetne sorozatszám alapján MINDENT gariztatni.

    2. leginkább tudatlanság: nem szeretnek kontrollt hagyni az embereknél, ezért nem mondják el a kedves szolgáltatók, hogy van más. Másrészt nekünk ugyan triviális a netbank használata, sokaknak nem.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz NGA #60 üzenetére

    Egyrészt ilyen 3rd party megoldásokból lesznek a jó kis adatszivárgások, engem már a nyitólapjuk sem győzött meg, sőt. Ha nagyon csúnyát akarnék mondani, nekem elsőre valami összetákolt adathalásznak tűnik :D - de ez nagyon off. De jó tudni hogy van.

    Visszatérve: elektronikus számlatárolás nálam kimerül a Dropboxba rendezésen, nem kell ahhoz valaki harmadik.

    A papírimádatot meg a kényszeres ledokumentáltságot addig nem érti meg az ember, amíg nem kerül egyszer szorítóba és nem kérik számon a harminc évvel ezelőtti úttörőigazolványról leesett illetékbélyeget. Azon segít a rendezett elektronikus tárolás, de amíg webbankból kinyomtatott-fotosoppolt papírt lehet lobogtatni, addig én is inkább bíznék a pecsétben. Jó lenne már papír aljára illeszthető QR kódos digitális aláírás...

    A szolgáltatói kedvezmény meg a másik nagy kamu: egyrészt anno Telenor nem tudta elintézni többszöri próbálkozásra sem a csoportos beszedést, másrészt
    Telenor: nem nagyon részletezi, öt perce bújom de csekkdíjat nem látom, kedvezményt se
    Vodafone: mint extra szolgáltatás értelmezik ők is, de díjmentes és ennyi, sehol kedvezmény
    Telekom: már 3 fát is ültettek, de díjakat vagy kedvezményt nem említenek - 18 hónapig ugyan megőrzik a számlát, de 8th kolléga is írta: két és fél évvel korábbi befizetést kértek számon a gázosok, azt akárhogy számolom, több mint amit megőriznek, és T-vel már személyesen is gyűlt meg bajom.
    És akkor a végére kiderült hogy egy mobilszolgáltató se ad kedvezményt, mobilja meg kb. mindenkinek van.

    Na nézzük tovább: digi emlékeim szerint egy évig ad kedvezményt, de nem találtam nyomát. Invitel ad 100 Forintot (legalább valami), UPC elektronikus számla 75 Ft kedvezmény, csoportos automata túlszámlázás engedélyezése 200 Ft kedvezményt ér. Egy esztergomi Jurop telekom is 200 Forint kedvezményt ad, de ők megengedik hogy te utald el, nincs szó csoportos beszedésről.

    MindigTV 100 Ft, a közművekről (víz-gáz-villany) meg azért nem merek nyilatkozni, mert azokból annyi van, mint égen a csillag, és ami a székesfővárosban igaz, máshol már nem. Szóval nagyon nem általános hozzáállás a kedvezmény a villanyszámláért. Inkáb az érződik, hogy mi legyünk megilletődve, amiért nem kérnek extrát érte.
    Tudom hogy egyáltalán nem olcsó a postás sárga csekk, a posta se szeretetszolgálat - noha néha meglepik magukat egy-egy csomaggal és ez igazán önzetlen :DDD - de le kéne szállni a magas lóról a szolgáltatónak, és minimum a csekk díját elengedni, főleg hogy a végén mi álljuk a tranzakciós díjat.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák