Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz Béééla #2 üzenetére

    Én nem csoportos beszedést csinálta, csak utalom a zsetont. Olyan számlám van, ahol az utalás ingyenes, így plusz teher nincs, és azt bármikor ki tudom nyomtatni akár otthon is, hogy befizettem valamit, így nem kell egy szekrény alját megtöltenem a sok-sok sárga csekkel. Az egyetlen amit csekken fizetek, az a házvásárlás utáni illeték a NAV felé. Aztán ha az is lejár, minden happy lesz, azt az egy kicsi dobozt is elteszem örökre egy hátsó zugba, hátha nem is kell majd elővegyem többet. Ja? És így én látom, hogy mikor mennyit utalok, nem utalom el kétszer ugyanazt, nem utalok "véletlen többet". Nálam is bepróbálkozott a gázszolgáltató egy 10x-es összeggel, nem is kellett szinte semmit mondjak, oda tettem a csaj orra alá az addigi számlákat, az akkori túlszámlázást és a fényképet a gázóra aznapi állásáról (4 helyett 40 köbm. lett kiszámlázva "véletlenül"), egyből bocsánatot kért és javította.

  • kelly416

    veterán

    válasz #79335424 #55 üzenetére

    Egész országos cégnél dolgozom én is, csak mi síneken rángatjuk a kocsikat a sok utassal mindenfelé (amerre még járunk). Tegnap felmérték az irodákat egy tisztasági festés miatt, ami több, mint 3 éve megigényeltem.
    " - Ugyan már voltunk felmérni, de most új alvállalkozó van megint, látniuk kell az elvégzendő munkát."
    " - Bútormozgatásban tudtok majd segíteni, vagy a vállalkozótól igényeljük meg?
    - Tudunk, de a falra rögzített dolgokat nem akarom bántani, azt meghagyom a szakikra.
    - Ja? Azt úgy gondoltam, nem is szedjük le, majd körbefestik.
    - :F "
    Fali fogas, kampóra lógatott szekrény... csupa-csupa leszedhetetlen. De nem ezért vannak a szakik? A fizetett kétkezi munkások? Majd én jöjjek be ingbe, mert elvárják a megjelenést, és cipeljek abban szekrényt? Akkor ki is festhetek, főleg annyi pénzért, amennyit elszámolnak majd az alvállalkozóknak. Igaz, a szakik nem sokat kapnak már belőle.
    Na itt szóltam a főnöknek, hogy vegye át a beszélgetést, mert nekem meghaladta az értelmi képességeimet, nem hiába van a kolléganő több mint tíz éve a posztján, a rutinja felülmúlhatatlan.

    Szóval a modernizálástól meg az ilyen nagy szavaktól nem sokat kell várni. Főváros közepén vagy? Megyeszékhely fő postáján? Nem? Akkor Neked sem, meg az ott dolgozóknak sem jár túl sok. És ne csodálkozzunk, hogy néha a dolgozók is úgy állnak hozzá, ahogy. Elvárják Tőlük ugyanazt a teljesítményt, amit a tényleges modern postáktól, csak ők sem tudnak úgy haladni, nincs is annyi kényelmi megoldásuk, mint a két utcával arrébb lévőnek és ezt ők is tudják, és persze az ügyfélkör is a kényelmesebb, gyorsabb, szebb helyek felé húz, ha teheti. Én csak sajnálom ezeket az embereket, nem igazán lehet egy arany életük.

  • kelly416

    veterán

    válasz Vodar #74 üzenetére

    Bankja, szerződése és még sok minden válogatja. Én pl. havonta egyszer idegen automatából, akárhányszor saját automatából, csak a 0,06% díj ellenében (ami ugye mostanában állítólag elkerülhetetlen költség, a bank meg nem vállalja át) vehetek fel pénzt, azaz köznyelven "ingyen". Volt párom nem keresett annyit mint én, Neki már csak olyan opciót tudott adni ugyanaz a bank, hogy havonta kétszer saját automatából "ingyen" vehet fel.

  • kelly416

    veterán

    válasz RedIris #82 üzenetére

    Nézd. Nekem amikor bekerültem a melóhelyemre nyitnom kellett számlát. Nem volt még opció. Kerestem egy bankot, ahol ingyenes a számlavezetés, ingyenes a netbank, ingyenes az utalás. Amit csak lehetett, e-szálmásan kértem, a NAV van meg a polgármesteri, amit most is csekken fizetek (házvásárlás utáni illeték, meg kértem egy évre havi részletre, mert amúgy iszonyat sok lett volna egyben az én zsebemnek), és ha az lejár, akkor már csak a polgármesteri marad, mert velük nem tudtam megbeszélni semmit, túl öregek ülnek ott bent.
    Tehát gyakorlatilag ingyenes a csekkfizetésem mindenestől. Még jó, hogy ezt választom.

    Akinek meg van lehetősége KP-ban kérni és jobban is szereti azt, az meg had maradjon meg úgy. Minek ezen vitatkozni?

    Engem már akartak kirabolni nappal utcán, azóta nem szeretek pár ezresnél többet magamnál tartani...

Új hozzászólás Aktív témák