Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Esténként szoktam csak 1-2 chaptert megcsinálni (többre nem nagyon van időm), még nem értem a végére, de kezd belátható közelségbe kerülni, de nálam valahogy így néz ki a pro/kontra.

    Pro

    + Gyönyörű grafika
    + Nagyon jól hozza Lost Heaven hangulatát
    + Nagyon jók az átvezetők, animációk, mimikák, szinkronhangok
    + Eddig a legtöbb chaptert végigtolni igazi élvezet volt
    + Közepes nehézségen is büntet a lőszeradagolás ha ész nélkül locsolsz
    + Közepes nehézségen is megvan a tűzharcokban a kihívás (konzolos verzió, Aim Assist Low)
    + Egy csomó karakternek jót tett, hogy "új színész" játssza
    + Vannak jól elsült változtatások a történetben

    Kontra

    - Sajnos az eredeti verzió elavultságait is sikerült "remakelni"
    - A város csak távolról élettel teli, közelről nézve az NPC-k csak díszletek
    - A vidék kihalt, sivár és kietlen, sehol egy ember
    - Kiábrándítóan bárgyú az NPC-k viselkedése
    - Egy csomó karakternek nagyon rosszat tett, hogy "új színész" játssza
    - Ez nem az a Tommy, mint akit 18 éve megkedveltünk
    - Hiányoznak az eredeti verzió zenéi
    - Vannak nagyon rosszul elsült változtatások a történetben
    - Nem igazi open world játék, ezen a Free Ride mód sem változtat sokat

    Kicsit kifejtősebben

    Szerintem egy remek szórakozást adó játék a sztori módban, de a mai felhozatalból már nem lógna ki, ha ma jelenne meg újonnan, sőt kifejezetten le is húzná mindenki. A hype körülötte az eredeti, 18 évvel ezelőtti kiadás kultikus státuszának köszönhető és bár meg tudja ugrani a lécet, hogy élvezettel tolja végig egy rajongó, de megértem azokat is, akiknek ez kevés, hiszen eltelt közben közel 2 évtized és nagyot változott a játékipar. Pár elavult mechanizmust igazán kicserélhettek volna modernebbre.

    Valószínűleg a fejlesztőknél nincs meg az a know-how, hogyan kell igazán jó open world játékot csinálni, amiben csak úgy magadtól is szívesen kóborolsz (így inkább neki se fogtak). Ehhez pedig kell, hogy az utcán lődörgőket ne csak egy kartonpapír díszletnek érezd. Egy GTA-ban a járókelők válogatott módokon reagálnak rád, itt viszont mindenki tökéletesen ugyanúgy (sikít és elfut, ez minden amit reagálni tudnak, ha nem adsz rá okot, hogy ezt tegyék, észre sem veszik, hogy létezel).

    A vidékre ellátogatás meg nagyjából olyan, mint egy poszt-apokaliptikus világban mászkálás, az utak zömmel döngölt föld vagy porral belepett aszfalt jelenti, sehol egy lélek pár autóson kívül, házak, udvarok és hasonlók vannak, de minden kihalt és üres, csak pár helyen ég a hordókban megrakott tűz. A GTA-ban elmész vidékre, ott azért akadnak bringások, túrázók, kempingezők, épületek előtt bagózók, út menti éttermeknél (és bent) tesznek-vesznek. Sajnálom, mert egy GTA-t tök szívesen előveszek a sztori befejezése után is csak úgy császkálni, ezt viszont aligha fogom. De a sztori mód miatt mindenképpen megéri, az tényleg jó lett, csak azon kívül nem tud semmi egyebet nyújtani, pedig most lett volna lehetőség bepótolni ami 18 éve a fejlesztési idő szűkössége miatt nem jöhetett össze.

Új hozzászólás Aktív témák