Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Chaser #27 üzenetére

    Egyetertek, nem tokeletes, de meg mindig jobb, mint a szokasos egy nagy teglalap, illetve a felfele nyil melletti page up/down elrendezes, illetve a kurzormozgatokra fn gombbal szamuzott home/end/pg up/pg down.
    A ht nelkuli procival is az a baj, hogy ahogy jonnek ki az ujabb meg ujabb sebezhetosegek, mindig csokken a valos teljesitmeny par szazalekkal. Nem sokkal, csak legyen 2-3% minden ujabb adagnal, a vege akkor is az, hogy evekkel csokkenti a gep eletkorat, mert alapbol is jellemzo, hogy ugyan ahhoz a feladathoz egyre tobb teljesitmenyre van szukseg, plusz meg a sok kis gyengules, es a vege az lesz, hogy a gep merul, mint egy ko, a hutese uvolt es throttlingol akar mar faszbukolas kozben is par ev mulva. :(

    A jelen helyzetben egyszeruen nem vagyok hajlando intel procival szerelt laptopot venni, mert sok penzt nem vagyok hajlando kifizetni ra, olcso szar laptopot nem vagyok hajlando hasznalni, a hasznalt uzleti meg ugyan jo opcio, eltem is vele eddig, de mostmar szeretnek teljesen ujat venni, aztan azt hasznalni amig birja, idealis esetben akar 4-5-6 evig (aztan kihuzom a kezem a bilibol :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • nyunyu

    félisten

    válasz Chaser #29 üzenetére

    Másfél éve vettem használtan egy HP 840 G2-öt, most kellett benne ventit cserélnem, mert a gyári nekiállt csörögni.
    Persze a cseréjéhez a fél gépet le kellett bontani, nem volt elég az alsó lemezt lepattintani, ami a ram, ssd, vinyó rekeszeket fedi, hanem +20 csavar, tapipad, billzet kiépít, mert a venti a gép alsó kerete alatt van, ami mindenhez hozzá van csavarozva.

    Viszont a i7-5500U procija (2+2HT, 2.4GHz alap, sok cache) semmivel sem gyorsabb, mint a régi laptopomban szerelt, kettővel régebbi generációs i5-3210M (2+2HT, 2.5GHz alap, kevesebb cache), csak a fogyasztás csökkent jelentősen.
    (Régi gép ~2 óra, mostani 2/3 akkora akkuval 5.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Reggie0

    félisten

    válasz Chaser #36 üzenetére

    Tudom, en meg a 2570p-rol, nem cafoltam az irasod :) Csak kiegeszitesnek irtam, mert a 15.6" azert sokaknak eleg batar meret. 2570p pedig ugyan az az idoszakbol szarmazik, hardveresen nagyon hasonlo.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #43 üzenetére

    Nekem vmi könnyebb kellene (asszonynak is).
    Használtüzleti nálam nem opció, jó gépek (úgy ahogy, ott is van azért bőven fikázni való azon az árszinten), de nincs rá szükségem. Kraftra se, méretben is elég a 14", akkor meg legyen kicsi és könnyű... nem dobáljuk, nem kell, hogy kibírjon mindent.

    Szóval értem, hogy jók meg strapabíróbbak, de kicsit uncsi, hogy betéved az ember bármelyik topicba és csak ez jön ki belőle, hogy mást nem is szabadna venni.

    Jó lenne, ha lenne konzumerben is használható. De szerintem van is, ezekkel a paraméterekkel, ha vkinek pl. nem kell nyúzásra. És visszatérve az üzleti minőségre, nekem főleg Dell Latitude-dal van tapasztalatom. Ott is egy vicc a robusztussága egy 6-7 évvel ezelőttihez képest, meg a szokásos nyűgjeim: M.2+2.5"-t 4 éve egymás fölé rakják, hogy ne tudd egyszerre használni, használhatatlan ujjlenyomat olvasó, későn jelent meg minden, M.2, Type-C... ide is bőven bekerülnek fos panelek, lásd Probook-ok, stb... és mindez milyen árszínvonal mellett.
    Üzletiben egyébként tipikusan sokszor jobban átb*sznak, mert - amúgy tök logikusan - nem az sRGB-n meg a 120Hz PWM-en, gagyi SSD-n vagy egyéb amúgy semmibe nem kerülő, de fontos apróságon fogsz (vagyis a beszerző) fennakadni, hanem próbál spórolni 10 USD-t gépenként, megnézi jó-e a support és nem esnek-e szét kéthetente a gépek.

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #46 üzenetére

    Ezek ízlések és felhasználói igények. Tök másra jó.
    Mint írtam van szerencsém két Dellhez is, Latitude 15.6" és 14", mindkettő FHD IPS, jó panellel, 4 magos procik, erő is van, stb... 1.8Kg körül vannak. Baromi nehéznek tűnik az 1.4 körüli Series 5 Samsunghoz képest és már inkább 1.3 körül vannak jobbféle modellek. (a kilós Swift5-őt néztem még meg, na az olyan érzés már mintha kettéhajlana a huzattól is. Masszivitásra ég és föld mondjuk ehhez a Samsunghoz viszonyítva.)

    De a lényeg:
    Otthonra + lightos otthoni melóra nekem utóbbi kategória is elég. Ezek nem tűnnek nagy különbségeknek, de mégiscsak jobb az egyik adott dologban. Plusz vannak tök egyéni preferenciák is. Ahogy egy erősebb proci, jobb hűtés, kevesebb throttlingra is aláírom, hogy ha az kell valakinek. Nekem meg belefér, ha nem bírja 15 perc után tartani az órajelet. :) Render se fut rajta, ölben meg kényelmesebb. De ugyanilyen "apróság" az is, hogy 13.3" vs 14" én utóbbit jóval használhatóbbnak tartom. 13.3" már - nekem - túl kicsi, 14 meg alig nagyobb és épp jó rajta a 125% - megintcsak nekem. 15.6" meg már batár, méretre is és 2kg körül állnak meg inkább.

    De ugyanez egy tabletnél is: 10" 4-500gr nekem fárasztó és nagy, 8" 300gr meg tök jó.
    Sőt ha már itt tartunk, írtam fentebb a noti ölben felállást. A valóságban eddig alig használtam így, mert eleve kényelmetlennek tartottam az egészet.Részben pont a fentiek miatt. Ha kell vmit csinálni akkor desktop+bill+monitor, sokkal nagyobb hatékonyság, ölben meg tablet.
    Mindazok után, hogy anno a tableteket se tudtam mi a francra lehetnek jók...

    Igazából ezek már mind "majdnem" optimális megoldások többféle témára. Az egyik ebben jobb, a másik másban. Vagy adott usernek adott feladatra valami egy kicsit kényelmesebb mint a másik megoldás. A lényeg, hogy egyik sem szar és lehet válogatni közöttük. Nagy eltérések már nincsenek, de ha van kicsit is optimálisabb más feladatra akkor legalább meg lehet próbálni azt is lefedni.
    A céges Lati itt van, ha ezek a paraméterek kellenek előveszem... ha meg más akkor mégis jobb lenne egy kicsit másfajta gép. :)

    szerk: Az viszont érdekes, hogy a használtnál a gari fel sem merül. Desktopban vitatkoztunk, hogy bármikor veszek bizonyos cuccokat gari nélkül, mert kb soha nem megy tönkre. Notit viszont nem szívesen vennék... és ahogy írni szoktad az új/garis vs használt/jóáras az alma - körte. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák