Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz lgb #6 üzenetére

    Én teljesen megértem az Apple döntését. Kitiltottak egy politikai hangvételű karikatúrát, ami a politikai korrektség fellegvárában akár gázos lehetett volna. Gondolom féltek, hogy amiatt támadnák őket, hogy miért van ilyen jellegű tartalom az App-Store-ban. Feltételezem, hangvétel és stílus miatt szedték le, nem minőségi aggályaik voltak.

    Az, hogy kiderült, hogy a szakma tartalmilag és minőségileg Pulitzer-díjra jelölt mégis, erről az Apple nem tehet. Millió óvatosságból kiszűrt tartalom közül egybe beleszaladtak. Nagy ügy, bolhából elefánt.
    (mellesleg nekem nem tetszett, egy Pulitzertől többet várnék, de ez már legyen az én bajom)
    megj: nem azért védem az Apple-t, mert ő az Apple, bármelyik tartalomszolgáltatóval megeshetett volna, aki szűri a tartalmait a lehetséges támadások miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz #16820480 #12 üzenetére

    Kicsit sarkítva: ahol már azt sem lehet kimondani nyíltan, hogy buzi, ott gondolom 2x is meggondolják, mit engednek publikálni, mit nem.
    Nem vagyok jogász, nem tudom, hogy az Apple, mint tartalomszolgáltató mennyire vonható felelősségre a rendszerükben megtalálható tartalomért.
    Ha egyáltalán nem, hanem csak a szerzőé a felelősség, akkor én is elítélem, hogy 'önhatalmúlag' cenzúráznak. Ha viszont támadható, akkor megértem őket, hogy inkább óvatosak.
    Programokat mondjuk amúgy is eléggé szűr az apple, eléggé a cégérdek hajtja őket, mit engednek, mit nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák