Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Eleve a kérdésfeltevés is rossz, nem "ez vagy az", hanem inkább "mikor melyik" jelleggel kellett volna feltenni. Plusz kb. mindenki leragadt a vonat témánál, amikor ott vannak pl. a Volán távolsági járatai is, 32 éves koromig azzal jártunk feleségemmel (igen, jól tippeltek, jött a gyerek és lett autó).

    De jól kereső, dolgozó emberként is simán buszoztunk, már bocs de aki azt mondja hogy a (most) 3000 forintos jegyár bármilyen módon egálban van az autó ugyanarra az útra vetített költségeivel, az nem nagyvonalú, és egész biztos nem tudatlan, hadd ne mondjam inkább hogy mire gondolok még.

    Persze, ~1 órával több az út, és mivel a városban át kell szállni a sárgabuszra, jajj le is tört a lábunk az alatt a 14 év alatt amíg havi 1-2x ezt megcsináltuk. Ja, lehet hogy nem :D Persze, van ezer más szempont is, némelyik még objektív is, nekünk ez így megfelelt egész sokáig (és mindig koppra tele volt minden busz, óránként 2-4 indul időszaktól függően, tehát másoknak is jó ez így).

    Jegyelővétel, garantált ülőhely, klíma, már a sofőr is sokszor egy szűrő arra nézve hogy ki utazik veled a buszon, simán volt hogy nem engedett fel kétes elemeket (É-K Mo.-ra járunk haza).

    Ha a gyerekek kb. iskoláskorúak lesznek (méretben, érettségben felnőnek hozzá), és talán addigra a mostani helyzet is elmúlik, simán velük is fogunk buszozni mamáékhoz. Ettől még persze hogy kényelmesebb és egyszerűbb ha az autó viszi a valagunkat, nem állítom hogy nem.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz 8th #33 üzenetére

    Persze, kinek mi :) Még a luxi volánbuszok is feszengősek tudnak lenni azért 2-3 óra után. Na nem azért, én is 185 / 95 vagyok (és voltam az elmúlt évtizedben).

    BTW azért pont a távolsági buszok (legalábbis az én viszonylatomban) nemhogy minden bokornál nem, de kb. csak Budapest és végállomás helyeken állnak meg, amúgy meg az autópályán mennek azok is.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Polllen #36 üzenetére

    35 km-re nem is távolsági busz jár, persze :) Azért <100 km viszonylaton szerintem nem is elvárható az expressz, mert akkor a 20, 35, 42, 57 km-re lévő településekre is külön járat kéne ami csak oda megy, olyan meg a világon sincs szerintem.

    A járatsűrűség és utazásminőség témákra mindig a következőt szoktam mondani: majd ha lesz igény (az ablakon folynak ki az izzadó emberek a buszról/vonatról és sokáig, hangosan panaszkodnak erről a megfelelő helyeken), akkor lesz járatbővítés és minőségfejlesztés. Amíg inkább mindenki autóba ül mert a tömegközlekedés sz**, addig sz** is marad mert aki meg mégis használja, annak mindegy, aki autózik azt meg nem érdekli, "majd tömegközlekedek ha nem lesz sz**". Ördögi kör.

    Az meg hogy miért nem jár pontosan... mert az autósok minden egyes buszsáv miatt olyan balhét csapnak mint ide Nagykáta, és persze ha nincs buszsáv akkor meg a busz is ott ál a dugóban. Persze, a MÁVnál nincs ilyen, azzal még én is egyetértek hogy sz** :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz freeknight #62 üzenetére

    ++ erre és #59-re is.

    Már egy ideje nem nézem, de kb. az első autóm első 2 évében (2018-2020, igen, így dumálok hogy 3 éve vezetek csak :D) az utolsó tesco gazdaságos ablakmosó folyadékig az autó minden költségét írtam.

    Borzasztóan leegyszerűsítve, úgy számolva hogy összes költség mostanra ~3.000.000 (szerintem több, de mondom, nem írom már egy ideje) / megvan 2018 óta az ~1000 nap = átlagosan naponta 3000 forintot elégetek mert van autóm, akkor is amikor egy hónapig rohadt az autó a parkolóban a napon/esőben, meg akkor is amikor két nap alatt körbejártam vele az országot.

    De várom a kommenteket, hogy miért nem jól számolok (nyugi, ha majd eladom egyszer, akkor az le fogom vonni visszamenőleg), és hogy a kényelem meg a kutyafüle megfizethetetlen, meg ha munkára kell akkor visszahozza a költségeit. Pontosan tudom mert azért van autóm nekem is. Csak nagyon nem bírom a ferdítést (általánosságban, nem az itteniekre reagálok) amikor valaki írja hogy az autója költségmentes, csak tankolni kell, vagy egál a tömegközlekedéssel.

    És akkor ez még nem is kiszámoló-pozitív hozzáállás, mert ugye ha az a 3.000.000 5%-os állampapírban lett volna 3 évig az még -párszázezer forint emiatt ugye, stb.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz ncc1701 #65 üzenetére

    Nem is kételkedek hogy sokaknál így van. Én is az időmet értékelem szinte a legjobban (azért van előtte 1-2 ilyen jelentéktelen dolog hogy fenntartható jövő pl. a gyerekeimnek).

    Én covid előtt heti-kétheti 1x-2x (amikor valami volt munka előtt/után) jártam autóval dolgozni, pl. az én viszonylatomon (Zugló - Váci út) a reggeli dugóban napi össz. 2x10 percen belül van a különbség a két mód között (és nem is mindig az autó nyer). Mégis az Örsig vissza van dugulva minden nap, akkor most vagy számolni nem tudnak akik autóznak innen, vagy lesz*rják.
    Utóbbival sincs baj, de valahogy kevesen vallják be ezt, inkább jön a végtelen kifogás az élhetetlen tömegközlekedésről (nem igaz), ugyanannyiba kerül (nem igaz), időnyereség (van ahol nem igaz, pl ezen az útvonalon).

    Mondják akkor azt, hogy megtehetem (amúgy sokan ezzel sincsenek tisztában hogy igazából ha minden költséggel rendesen számolnának, nem tehetnék meg) és nem érdekel.

    Épp emiatt nagyon támogatok minden, autósokat korlátozó dolgot (üzemanyagáremel(ked)és, dugódíj, vagy amit pár napja olvastam hogy dízelek mihamarabbi korlátozása Bp.-n). Amúgy euro4 dízelem van, mielőtt valaki megszólna hogy máséval verem ;] .

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Csemike #74 üzenetére

    ++ én is erre gondolok. Én is az első fiam születésekor vettem autót, az a rész nálam is stimmel hogy jó ha van autó a hirtelen helyzetekre. De az nem hirtelen helyzet, hogy aszta****va holnap reggel is dolgozni kell menni vagy elugrok zsömléért a két sarokra lévő kisboltba ;] :D

    #72Kolondrum 31 éves koromig BKV-n, utazótáskában vagy bőröndben pakoltunk haza feleségemmel az aktuális hiperből. Egy komplett lakásfelújítást csináltam végig BKV-n, WC csészét, egy rocsónyi csemperagasztót, stb. vittem haza buszon. Nem azt mondom hogy nem bánom, vagy hogy nem voltam hülye hogy így csináltam, de megoldottuk.

    De 10 évvel ezelőtt mikor még egyetemről hazajártam hétvégente falura, akkor a megyeszékhelyre a teszkóba jártunk be anyámmal, és ketten, vagy ha volt segítség többen, a fülesszatyrokkal megrakodva csináltuk a hétvégi nagybevásárlást, végigizzadtuk az utat egyrészt bent a helyijáraton a város széléig, aztán vissza, és hazafelé a sárgabuszon (nem mi voltunk az egyedüliek így), a buszmegállóban jó esetben várt minket apám és akkor ő is tudott segíteni hazafelé. A kijelentés amit tenni akartál, "nem mindenhol lehet megoldani", esetleg "nem lehet megoldani kényelmesen" tja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák