Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz UnA #7 üzenetére

    Nézőpont kérdése. Egy délmagyarországi kisváros mellett lakom 10km-re. Innen bemenni a városba 500 Ft/fő busszal (oda vissza). Általában ha vásárolni megyünk ketten megyünk a párommal az már egy ezres. Az autóm városon kívül sacc/kb 5,5 literből elgurul ami a 450 forintos benzinárral is 25 forintos üzemanyagköltség alá jön ki kilométerenként. Egy bevásárló körút ha városon belül is jövünk megyünk fel-alá, kimegyünk a város szélére tankolni (omv) legyen mondjuk 30 km (nincs annyi). Az még akkor is csak 750 forint. Autóval nem vagyunk a két óránként induló buszjárathoz kötve nem csak négy szatyornyi cuccot tudunk hazavinni hanem bármit ami a kocsiba befér és még olcsóbb is. Például bemennél henteshez? Elindulsz otthonról 7:50 perckor, hogy a 8:05-ös busszal bemenj. 8:20-kor leszállsz a buszról és felgyalogolsz 15perc alatt a hentihez. A vásárlás 10perc majd 15perc alatt visszasétálsz a buszpályaudvarra. Leülsz a rohadt kényelmetlen szar dizájn padok valamelyikére és másfél órát vársz, hogy a 10:35-kor induló busszal haza tudj menni. Közben a pénztarháló cigány gyerekektől a jehovákon át a kóbor kutyákig minden jöttment megtalál míg ott ülsz. Kilépsz reggel a házból háromnegyed nyolckor és 11 órára érsz haza. Nevetséges. Ja és a busz koszos ablakot nem lehet nyitni mert zavarja a huzat az öregasszonyokat, terjedelmes vagy gyúlékony dolgot nem vihetsz fel a buszra stb... Autóval az egész háztól házig nincs háromnegyed óra miközben semmivel nem kerül többe mint ha busszal mennél. Másik példa. Amikor lekeveredtem ide nem volt még autóm. 14:05-kor léptem ki munkahelyemen a portán. Ha futottam végig a buszmegállóig (és ezt szó szerint értsd) elértem a 14:25-kor induló buszt hazafelé. Ha nem futottam akkor csak a 16:30-assal tudtam hazajönni ami két óra várakozás. Évi 250 munkanappal számolva közel 21 napnyi idő megy el arra, hogy csak ott ülsz és vársz. Az azért kicsit erős. Amíg a fővárosban éltem saját autóm sem volt. Felesleges volt mert bármilyen megállóba kiálltam 10 percen belül jött valami. De vidéken a kis falvakban véged van autó nélkül.

  • 8th

    addikt

    válasz moongoose #31 üzenetére

    Na igen. Az sem mindegy melyik vonalat nézi az ember. Mert pl. Tatabányáról a Keletibe villámgyorsan eljutsz vonattal ezzel szemben a Vác - Nyugati pu. vonal évek óta egy rémálom.

    (#32) doeeg: Nálam a távolsági busz abszolút kiesik. Még akkor sem ülnék fel rá ha ingyenes lenne. Magas vagyok sehogyan sem férek el, és kényelmetlenül végigszenvedni két órát úgy, hogy eleve hetvennel szüttyög és kb. minden bokornál megáll az nekem nem pálya. Vonatot pont ezért szeretem. Kényelmesen ülök, elférek ha akarok felállok sétálgatok nézelődök és nem érzem magam dobozolt tonhalnak benne.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz updog #37 üzenetére

    "Amíg inkább mindenki autóba ül mert a tömegközlekedés sz**, addig sz** is marad..."

    Ha attól javul majd a tömegközlekedés, hogy én a nyári 32°C kánikulában egy tetű lassú kényelmetlen szűkös buszon az izzadt büdös emberekkel együtt aszalódok két és háromnegyed órán át a fővárosig (140km... :U ) akkor tőlem nyugodtan ott rohadjon meg az egész ahol van. Ha ezer forint lenne az benzin literje akkor is kocsival mennék mert a kényelmes klímás autóból frissen pihenten szállok ki a célállomáson nem elgémberedve fájós derékkal büdösen izzadtan esek le a buszról. Ott állok meg csurrantani ahol akarok, rágyújthatok ha akarok mondjuk kocsiban soha nem dohányzom de na, érted a lényeget. Ezek pénzben nem kifejezhető dolgok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák