Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Lehet, hogy túl old-school vagyok, de nekem valahogy még mindig az MX1000 külseje tetszik a legjobban, nem annyira minimalistán elegáns, mégis valahogy bizalomgerjesztőbb, barátibb.
    Amúgy az én MX Revo-m kb. 4 év multán már mutatta a kopottság jeleit: Logo off, majd a gumiborítás kezdte megadni magát (tisztítása kicsit macerás és elég hamar horzsolódik), csodálkoztam is rajta, hogy csak ilyen vékony a gumi réteg. A rádiós jelátvitellel pedig voltak problémák, akadozott ha rá jött a hoppáré, de volt úgy, hogy napokig jól működött. (Hogy kompatibilitási, vagy csak darab hiba volt, esetleg a Receiver-el volt valami nem derült ki).
    Ilyen típusú egeret nem igen vennék többet, ez igaz az utódokra is, nekem már túl nehéz és vaskos és a funkciók terén is másra, egyszerűbbre vágyom. Azért nem rossz egerek ezek, az okos görgő jól jöhet néha, de kényelmi szempontból ennek is vannak hátrányosabb részei, én inkább a finom, stabil görgőket kedvelem már.

    Majd 1x az MM-ben kipróbálom a fogását, de ennél tovább nem tervezem... :N

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    Nekem inkább az a bajom, hogy a Logi nem tud (nem akar), az alsó-közép kategóriában normális egeret csinálni: 5 gombos, viszonylag kicsi, ergo, könnyű, hagyományos görgő, 2000dpi-s normális szenzor, ár=max 10K. Nem kell a NASA-tól licencelt gumiborítás, meg eddig-soha-de-ne látott technológia bele, csak legyen meg a régi Logi színvonal. Mi olyan nehéz megérteni ezen nekik? :)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Neovenator #138 üzenetére

    Ezt én sem értem, már régóta. Pontosabban ezeket a mikro kapcsoló-bedöglő eseteket. Olvasom már egy ideje a tapasztalatokat, különféle, elvileg minőségibb, drágább egerek kapcsán is és sok olyan hsz.-t láttam ahol már a gari idő előtt (1-3év) bedöglöttek a gombok, dupla kattintás stb... Eddig kb. 3 egerem volt, egy drágább és egy nagyon olcsó, teljesen fapados egér (igaz Logitech), de már túl vagyok a 4 éves, napi kb. 8 órás használaton (a drágább kb. 6 éves) és kutya bajuk. A kezdő egerem egy ultra olcsó Speedlink is bírta vagy 6 évig, amíg használtam és még most is működne ha kéne. Vagy én vagyok nagyon "kíméletesen kattintgató" faja, vagy csak szerencsém van, de nem értem a jelenséget. Hibás darabok persze lehetnek, de ha elvileg nagyjából ugyan azokat az olcsó kapcsolókat kapják ezek mind, akkor nem értem honnan jönnek ezek a meghibásodások. :F

    (Minden estre örülök, hogy nálam nem ez a helyzet és nem kell évenként cserélgetni őket. :) )

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz FefeeX #142 üzenetére

    Amíg a kb. 1200Ft-os Speedlink egerem volt én is multiztam (Freelancer), bár nem mondom, hogy ua. mint egy SC a kattintások szempontjából, de azért ott is igénybe volt véve rendesen. Az MX Revo-val is játszottam eleget (igaz nem RTS-t), de azért volt igénybevétel ott is. Bár akkor úgy már világosabb, hogy ezek inkább a mega HC gamer-eknél fordulnak elő inkább, de mint casual gamer azért nem kell ilyesmitől tartani.

Új hozzászólás Aktív témák