Új hozzászólás Aktív témák

  • Foose

    addikt

    Sziasztok! Van valakinek ötlete,mi lehet a baj? Adott egy G29 kormány pedállal és a hozzá tartozó H váltóval. Szerdán használtam mert játszottam vele,ma meg nem akar működni a H váltó. Logitech g hub-ot használok a kormányhoz egy ideje,de ugye az csak a kormányt és a pedált kezeli. Tehát az ott keresgélés kilőve. Vezérlőpult: eszközök: g29. A teszt oldalon ahol a gombokat kormányt stb-t lehet tesztelni azt írja ha itt nem működik akkor a beállítások fül alatt kalibráljam. Természetesen a teszt fülön nem működik semmi. Be sem jönnek a gombok hogy teszteljem. A beállítások fül alatt a kalibrálás gomb viszont inaktív,nem tudok kattintani. :F Játékon belül a kormány és a pedálok működnek. Csatlakozást is néztem a kormány alján,kihúztam újra bedugtam. :F :F Win10 64 bit

    Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

  • Foose

    addikt

    válasz Foose #351 üzenetére

    Áh,másik usb portba dugva a kormányt rögtön működik minden. Érdekes,mert amibe az előbb volt dugva,ott is működött a kormány meg a pedál. Hm

    Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

  • Ergo_Proxy

    tag

    válasz Foose #351 üzenetére

    Ugyan ez van nekem is, G920, két hete vagy mikor jött egy frissítés a hubra, azóta bekapcsolás után csak gondol egyet a váltó és nem működik, két újraindítás után kb jó lesz. Aztán másnap semmi gond, harmadnap megint nem működik, marha jó frissítés lett :(((

    Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

  • Foose

    addikt

    válasz Ergo_Proxy #353 üzenetére

    Nekem a másik portba dugás is segített. Érdekes módon ez vagy két napig ment hogy másikba kellett... Azóta nem volt ilyen gond. Eddig :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

  • Danecay

    őstag

    válasz Foose #354 üzenetére

    Valami ilyen USB-s, vagy driver hibára visszavezethető problémám nekem is volt anno. Meg is találtam a 2017-ben, a Logi szupporttal folytatott levelezésemet :) Íme:

    "Adott a beregisztrált G29 kormányom ami ~2 hét múlva lesz 1 éves de sajnos az elmúlt időszakban több alkalommal merült fel vele probléma a működését illetően. Ezt megelőzően évekig ugyanazt az USB portot használtam a kormány csatlakoztatására (korábban Driving Force Pro)de nemrég történt valami mert az USB játékvezérlők beállítása alatt annak ellenére, hogy felismeri a vezérlőt és a státusza is OK, a TESZT panelen nem jelenik meg semmi, sem tengelyek, sem gombok, csak egy üres fehér párbeszéd panel. Játékoknál úgy jelentkezik a probléma, hogy pl. F1 2017-alatt nincs vagy csak részleges, alig érezhető FFB van, a gázpedált újra kellett konfigurálni és a korábbi gázpedál ikon -Z értékké változott, így ismét működik a gázadás de a FFB ugyanúgy nem jó. Project CARS alatt szintén újra kellett konfigurálni a gázpedált amiből a korábbi -Y helyett újra beállítva -Z lett, a kormányt pedig középállásból egyik irányba akár 1mm-t is elfordítva azonnal végállásba fordult. Sajnos a driver újratelepítése nem segített, addig próbálgattam az USB portokat míg végül sikerült normál működésre bírni a kormányt és az USB játékvezérlők beállítása TESZT paneljén is megjelent a vezérlő. Ez az állapot kb 2 hétig tartott. Bár látszólag a USB játékvezérlők beállítása alatt rendben van a kormány és a TESZT panelen is működik az F1 2017-ben újfent nincs FFB max a a kerékvetőknek egy kicsi, a gázpedált újból konfigurálni kellett mert nem reagált a gázadásra ugyanúgy mint ahogy a Project CARS 2 alatt is. Próbáltam a STEAM Játékfájlok épségének ellenőrzését lefuttatni, hogy nehogy a játékkal legyen gond de nem segített. Letöltöttem a legfrissebb driver-t (LGS_8.96.88_x64_Logitech) a régit uninstalláltam szándékosan egy 3th party uninstaller alkalmazással ami elvileg alaposabb tisztítást végez mint a beépített Windows-os, feltelepítettem a legutolsó driver-t de semmi nem változott. Az interneten keresgélve sokan összefüggésbe hozzák a problémát a Windows 10 Creators frissítésével és mi tagadás én is ezt használtam és valóban mintha az óta jelentkezne ez a probléma. A Fall Creators Update-től vártam volna javulást de nem lett jobb. Kérem segítsenek kideríteni, hogy a kormánnyal vagy a Windows-al van e baj, illetve mit lehet tenni a hiba kijavításának érdekében!"

    Később rájöttem, hogy amennyiben tisztítom az USB eszközök tárolt adatait, amit én anno a Deiver Booster progival tettem meg, de biztos van más alkalmazás is, úgy újra használni tudom azt az USB portot, vagy portokat, ahol korábban rendetlenkedett a kormány. Így is tetem egy darabig, aztán valamitől automatikusan megszűnt a hibajelenség.

  • Foose

    addikt

    válasz Danecay #355 üzenetére

    Köszi, na majd ránézek. De egyenlőre most nincs vele gond. Kop kop :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

  • AdamP900

    tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy G29 ami a tegnapi nap folyamán működött rendesen, ma meg már a gép indításakor nem is kalibrál automatikusan.

    G Hub-ot használok és az a furcsa, hogy a pedálokat érzékeli rendesen, de a kormány forgatás a szoftverben nem is működik. 900°-ra van állítva a kormány de a program szerint -450°-ba van forgatva. Hiába tekergetem balra, jobbra nem reagál semmit. Játékban dettó semmi, balra fordulva érzi koppra. Minden gombja működik, ahogy írtam a pedálok is és a H váltó is.

    A kormány tetején a PS3 - PS4 kapcsoló mellett a zöld LED villog egyfolytában. G Hub kismilliószor uninstallálva majd visszatéve. Régebbit is próbáltam illetve Gaming Software-t is. Csatlakozókat kihúztam, visszadugtam de semmi. Másik USB portban szintén ugyan ezt csinálja. Vezérlőpultban érzékeli a Windows, hogy csatlakoztatva van az eszköz de a kalibráció gomb inaktív. Ha onnan uninstallálom az eszközt majd csatlakoztatom a géphez újra felismeri, akkor megjelenik a kalibráció viszont ott sem érzékeli ha forgatom a kormányt.

    Kifogytam az ötletekből. Tegnap volt még egy Windows Update nem tudom nem e az cseszett oda neki...

    Valaki járt már így?

    Köszönöm a segítséget!

    Ui.: Rádugtam egy laptopra is, G hub és Gaming software nélkül de ott is csak villog a zöld LED a kormány tetején...

    [ Szerkesztve ]

    -- Nagy Ádám

  • Danecay

    őstag

    válasz AdamP900 #357 üzenetére

    Az lett volna az ötletem, hogy dugd rá egy másik gépre a kormányt, mert nálam anno járt egyszer a szomszéd kormánya, amiatt, hogy nála 180 fokban lockolta magát, és bármit csinált nem tudta visszaállítani 900 fokra. Áthozta a kormányt, rádugtuk a gépemre, kattant egyet, lekalibrált, vagy fordítva, és ez után már otthon nála is jól működött. De ahogy olvason már egy ilyen próbán is túl vagy.

  • AdamP900

    tag

    válasz Danecay #358 üzenetére

    Igen, sajnos túlvagyok ezen is. Megpróbálom érvényesíteni a garanciát. Jobb ötletem már nincs. Estére teljesen le áramtalanítottam a gépet, g hub uninstall, program filesból delete a maradvány, appdatából is, registryből is. Restart majd újra install a G Hub letöltve a hivatalos oldalról a legfrissebb verzió és a szisztéma ugyan az. Csak villog de nem kalibrál és nem mozdul. Vezérlőpultban érzékeli, hogy csatlakoztatva van az eszköz de a kalibráció inaktív és meg sem jeleníti a gombokat és a kormányt szimbolizáló keresztet. Pedálokat sem mutatja.

    Kifogytam az ötletekből megpróbálom gariztatni.

    [ Szerkesztve ]

    -- Nagy Ádám

  • Car82

    friss újonc

    Sziasztok. Nemrég kaptam egy Logitech g920 típusú kormányt . Nem használtam pár hétig most mikor szeretném használni (Xbox one)minden homb ill pedál váltó működik de az Xbox gomb felett villog a LED és csak a kormány funkció nem működik. Találkoztatok hasonlóval?

Új hozzászólás Aktív témák