Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dragon3000 #77 üzenetére

    Nem megyek én sehova, ha megdöglik a mostani gép, akkor határozatlan időre pihentetem a hobby-t.
    Jól megöregszem és előáll a végtelen a szabadidőm, akkor újra nekiállok össze válogatni a dolgokat, ha már tisztán látom, hogy mi a cél, amihez rostálni kell. Amd-nél zen1-óta az el kurvulást látom mint tendenciát, mert egyre kevésbé esik egybe a produkció, a jelenleg általam meghatározott célokkal.
    Intel még mindig nem pálya a microlagok, frametime hullámvasút miatt, konzolon meg a 20ms+ válaszidőn csak felidegesíteni tudom magam, finoman szólva nem szórakoztat.

    Amúgy ha felpasztázom, meg lehet kísérelni beforrasztani az LGA-t is, de a hűtés megengedett leszorító ereje az töredéke lesz annak amit az AM4 elvisel. Toronyhűtőből/leszorító mechanikából válogatósabb lesz, így nyűgös lesz rá megfelelő bordát találni és valószínű hogy annyira stabil/masszív sem lesz mint a mostani, AM4-en.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dragon3000 #80 üzenetére

    Kommersz felhasználásnál nem jön elő probléma, de ha real time akarsz tasakokat futtatni, akkor hibákat generál a nem teljesen stabil kontakt. Amit jó estben kijavít a processzor, vagy újraküldi az adatot és nem fagy meg, de ezektől a beavatkozástól, újrapróbálkozásoktól ingadozni fog a feldolgozási idő. Így nem mindegy hogy mennyire rugalmasan van a hűtő a processzoron, van-e rajta ventilátor szerelve, és az forog-e?
    Az elkurvulás alatt azt értem, hogy nekiálltak utánozni azokat a fogásokat ami a konkurenciának bevált, amit azért vetettek be, hogy többet lehessen kérni ugyan azért a szilícium darabért.
    Engem nem érdekel az ára, ha jó, és azt csinálja amit én akarok, akkor megveszem, az 1800x is 500 dollár volt, és a mai napig nem bánom hogy kiadtam ennyit érte, sőt amerre haladnak a dolgok, egyre jobban becsülöm.

    # 81 Bici: mert ott csak a CPU széle támaszkodik fel a foglalatra fixen, egy egészen kicsi felületen, a többi felületet pin-ek rugalmasan támasztják alá. A hajlító erőre foglalat széle és a kupak között az üvegszálas hordozó idővel deformálódik, ha túlléped azt az erőt amit a Pin-ek és a perem együtt kibír. Ezt a mechanizmus leszorító ereje, ami normál esetben kialakítja a szükséges kontaktus nyomást tovább csökkenti, ráadásul bármit csinálsz feszültséget generál a Foglalat és a PCB közti forrasztásokban. Meg lehet oldani hogy ne kelljen a leszorító mechanizmus, de akkor olyan keret kell a CPU hűtőre, amivel brutál nyomást létre lehet hozni stabilan, egyenletesen. És ekkor jön vissza a perem problémája..
    Míg a PGA-nál a CPU és a foglalat közötti teljes felületen alá van támasztva a foglalat anyagával, nem tudod deformálni magát a CPU-t (a kupakot hamarabb nyomod be), esetleg a forrasztást tudod tönkretenni a foglalat alatt, ha meghajlítod a hűtővel a lapot.

    [ Szerkesztve ]

  • Darmol

    senior tag

    válasz Dragon3000 #60 üzenetére

    :R

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák