Új hozzászólás Aktív témák

  • supertrezi

    aktív tag

    Üdvözlet!

    6 nap használat után:

    Ami tetszik:

    - gyönyörű kijelző
    - 5 óra fölötti "üzemidő"
    - a fényerőt nem kell csumára húznom; 60% pont elegendő legtöbbször; igazából nem is olyan mintha világítana, hanem mint valami szép fényes papír
    - akadásokat nem tapasztalok (bár engem nem kimondottan szoktak ezek zavarni)
    - 5 virtuális billentyűt tehetek alulra, így a legfontosabb 3 közelebb kerül a bal kezemhez,
    - a méretet baromi hamar megszoktam az S4 5 inche után
    - a billentyűzet fektetett módban kettéosztható (praktikus)
    - az SMS-applikációban végre normálisabban ki van használva a hely, s csaknem végigérnek az üzenetek sorai fektetett módban is

    Ami nem tetszik:

    - a gyári böngésző nem tördeli a sorokat (ez miért nem alap?; mondjuk az S4-nél is így volt...), kénytelen vagyok megintcsak Operát használni
    - az SMS-nél ha hosszan nyomok az o-ra, akkor nem ó lesz alapértelmezetten, hanem mindenféle krikszkraksz; habár így sem nehéz SMS-t írni vele, be kell valljam
    - a legutóbb megnyitott appoknál azokat olyan tájolásban láthatod, ahogy tartottad a telefont, mikor kiléptél belőlük; nem néz ki túl jól
    - a füles zsinórján nincs szűkítő, amivel azt össze tudnád húzni az állad alatt, s így csak lengedez...
    - a videókat csempeszerűen jelzi a mappában, de így néha fogalmam sincs ránézésre, hogy melyik-melyik; nézetváltást pedig nem találtam
    - fektetett nézetben mindig jobb oldalra teszi a funkcióbillentyűket, s nekem mint balkezesnek ez elég kényelmetlen

    Persze még sorolhatnék sok pozitívumot meg egypár negatívumot, ám a hibakeresősdihez annyit hozzátennék, hogy Zsolti barátom hozzáállása a legrokonszenvesebb nekem ebben a témában, aki mikor S3-sa volt, azt mondta: "Kopik a kerete meg lefeslik róla a fólia a kijelző miatt, de figyelj, milyen szép a kijelzője; meg jó az üzemidő is; a hátlapja nem csúszós, egyben van a gép." Most a G3-asára azt mondta: "Megrepedt a mikrofonnál, úgyhogy próbálok még jobban vigyázni rá, nehogy tovább repedjen (habár azóta olvastam, a repedés bizony nem az ő hibája); az üzemidő nagyon jó; fantasztikus a kijelző meg a kamera. Nézd a hátlapot, bele van építve a vezeték nélküli töltéshez a tekercs, igazán pöpec. Régebben voltak akadások, de jöttek a frissítések, s most már nem akad. Habár párszor kikapcsolt 3 hónap alatt, de jön erre is egy frissítés elvileg, úgyhogy semmi gond. Kegyetlen jó telefon." És mindkét alkalommal látszott a fazon arcán valami gyermeki öröm (negyvenéves amúgy :)); hogy rohadtul örül, hogy neki ilyen telefonja van.

    Nekem legalábbis tetszik ez a hozzáállás, hogy belátom a telefon hibáit, de inkább a jóra támaszkodom, mintsem siránkozom, hogy nem "übersmooth" a rendszer vagy tökéletes a telefon tervezése. Úgyhogy inkább én is azzal zárom, hogy ez egy nagyszerű telefon. Ahogy ugyanilyen szerethetőnek találtam az S4-et és az azelőtti Xperia Rayt is, pedig azoknak is voltak hibái.

Új hozzászólás Aktív témák