Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    Nagyon korrekt írás...

    Kérdésem: mi mint állam- és választópolgárok, mit tehetünk?

    Oké, lopják, korrupt, pénznyelő, nem jó, igen, ez mind a játék része, de a (folyamatos és jól megszokott) anyázáson kívül mit csinálhatunk? Ha hibát látunk, vagy van egy jó, jobb, értelmesebb ötletünk?

    Még egy hozzáfűzés a "Védjük meg az adatainkhoz való jogunkat!" ponthoz: múltkor kaptunk postán egy reklámkiadványt, édesanyám nevére, és a második neve is rajta volt a címzésen. Mint kiderült, a második nevét soha, semmilyen nyilvántartásnak nem adta meg, csak az adóhivatalnak... szóval -nyilván a mi tudtunk és beleegyezésünk nélkül- onnét egyszerűen megvették az adatainkat. Ami nekik bizonyára jó pénz, de ennyit a szabad rendelkezésről.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz csabika25 #18 üzenetére

    Wow :K
    Épp írni akartam, hogy ez szép meg jó, de szakértelmem, az nincs. :(

    Kérdés, mi a megoldás, hogy felfigyeljenek rátok (bármit is mondtok... tegyük fel, hogy értelmeset és jót)? A pénz világában egy nonprofit szervezetre.
    Tegyük fel, hogy eléritek a nagymédiát, címlapon a Blikkben és a Magyar Népszabadságban, hogy "rendes informatikát", egyszerűen lehetséges ez, hogy eljusson a tömegekig normálisan?
    "Milliárdokat pazarolnak informatikára, a kiadások átláthatatlanok"
    "E-közigazgatás: újabb fejlesztések, beérjük Európát"
    "MÁR ADATAINK SINCSENEK BIZTONSÁGBAN - MAGYARORSZÁG, AZ INFORMÁCIÓS SZUPERHATALOM?"

    Hogy melyik melyik, ki lehet találni. Na mindegy, csak elkalandoztam.

    u.i. szóval, mit tehet egy halandó, hozzá nem értő, pusztán néptag bármi efféléért? Szerintem ez egy baromi jó kérdés. :K

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák