Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasek

    Közösségépítő

    válasz shtml #40 üzenetére

    "De csak abban az értelemben, hogy nem részeg, hiszen a cigaretta nem tartalmaz alkoholt." - Hmm...Ínycsiklandozó volt ez a mondat. Képzelj el egy olyan ember, aki kipróbált ezt azt, ésszerű határok között, hogy legyen rálátása a világra. Hogy rendszerezni tudja, hogy mi az ami jó, és mi az ami rossz, és aztán miután megtapasztalta, oda tudjon állni, és elmondhassa azt, hogy na mi az amiben ennek a félnek ad igazat, és mi az amiben a másiknak. Dohányellenes voltam. Frankón elküldtem melegebb éghajlatra azt, aki cigivel kínált. Aztán kíváncsi voltam, és rágyújtottam. Mire voltam kíváncsi? Arra hogy miért jó? Nem. Arra, hogy mi az, amire azt mondom hogy NEM. Megtapasztaltam, tudom. Tudom hogy van igazság abban, amit Jag is leírt, hogy a kézmozdulatok is hiányoznak az embernek, mert az, a maga nemében talán egy "stílus". Tudom viszont azt is, és kitartok az mellett, amit ez az írás is sugall, hogy káros. Rettentően, és most is ellene vagyok, de már úgy, hogy tudom mi az amit tagadok. Én se vagyok józan? Csupán a saját bőrömön akartam tapasztalni, ennyi. Ez nem jelenthető ki ennyire egyértelműen. Soha.

    "Nem is az a lényeges, miért szokott rá, hanem az, miért nem szokott még le. Az nem magyarázat, hogy nincs rá okuk. Csak a legelvakultabb dohányosok tagadják a dohányzás rendkívül káros voltát." - Ebben igazad van. Írtam is még előtte, hogy legalább a 70%-a tudja jól hogy káros, hiszen tapasztalja egy bizonyos szinten. Viszont a legelvakultabb egészségmániásokat rettenti el az, hogy köhög kettőt(elnézést ezektől az emberektől a megnevezésért, de nagyjából ez így van)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. H

Új hozzászólás Aktív témák