Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz updog #26 üzenetére

    én pont ezt az ideget akartam elkerülni azzal, hogy olyan generálkivitelezőt kerestem, akinél nekem csak dolgok színét kell kiválasztani, minden mást intéz, mert nekem se időm, se energiám, se szakértelmem ahhoz, hogy én fussak a dolgok után.
    így is rengeteg mindennek utána kellett nézni, meg figyelni, hogy minden rendben legyen (látod, még így is lemaradt egy fal), el se tudom képzelni, hogy mi lett volna, ha minden nekem kell intéznem.
    úgy valószínűleg bele se vágtam volna.

    "azt mondanám, hogy hmm, ezt pár napos meló, aztán kész a ház, akár én is megcsinálnám a haverokkal"

    nettó pár nap alatt tényleg megvan, csak ugye kell hozzá a szakértelem, meg a tapasztalat és az eszközök :)
    egyébként van olyan kolléganőm, aki a férjével, meg pár ismerősükkel saját kezűleg húzták fel a könnyűszerkezetes házukat (igaz, nem pár nap alatt), és azóta is abban élnek, szóval nem megvalósíthatatlan a dolog.

    a melléképületet már én is magam szeretném csinálni, ezért is fotózom szorgosan a munkafolyamatokat :D

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz updog #35 üzenetére

    nem hülye kérdés, nekem eddig ez eszembe sem jutott...
    eddig semmi olyan, szag nem volt, ami ne szűnt volna fokozatosan meg (lekátránypapírozták az egészet, akkor egy hétig útépítésszag volt :D )

    szvsz kétlem, hogy egészségre ártalmas anyagok kerülnének beépítésre, nem valami zugcéggel csináltatom, minden hivatalos forrásból van, olyan anyagokból épül a ház, amilyeneket a vonatkozó szabályozások megengednek.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz updog #35 üzenetére

    Minden vegyszerhez van "Biztonsági adatlap" Olyan termék nem hozható forgalomba, mely az előírásszerű felhasználást (vagy megsemmisítést) követően a felhasználóra és/vagy a környezetre a megengedett mértéket meghaladóan terhelést jelent...
    Értsd:
    - a termék felhasználása közben keletkezhet reakciót, mérgezést kiváltó expozíció, mely ellen védekezni kell...
    - egyes esetekben (pl poliészterek (üvegszálas mosdókagyló, zuhanytálca, kád ect.) hosszan tartó enyhe párolgás tapasztalható... (jellegzetes mandula szag (arzén)... Mely idővel teljesen megszűnik... (ezért a gyártó hosszabb ideig raktározza (pihenteti, szellőzteti) és a határérték alá érkezést követően hozza kereskedelmi forgalomba...
    - Az engedélyezett építőanyagok bátran használhatók... A gond ott van, ha valaki privát "kísérletezget" ...
    És egy kérdés: vajon mitől védene egy olyan gomba és egy rovar elleni védelem a kezelt fán, ami "kémiailag/biológiailag nem aktív"?

Új hozzászólás Aktív témák