Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Hieronymus #6 üzenetére

    A céges HP EliteBook 840 G3 gépemen van kihajtható Ethernet aljzat.
    Oké, az 18,9mm, de ott igazából csak a szélek felé vékonyodó dizájn miatt kell ilyet alkalmazni.
    15mm-be is beleférne, csak mondjuk 180°-ban nyitható zsanér kellene, nem a ház mögé lenyíló fedlappal, mint a régebbi Dell Precision/Latitude gépeken. Akkor a zsanér hátulján elférne az RJ45, és még a dizájnt sem csúfítaná el.

    Tudom, hogy ugyan az ilyen gépek célközönsége és az Ethernet aljzatot igényló emberek halmaza nem nagyon metszik egymást, csak az a baj, hogy nincs választék normális minőségű, kicsit jobban szerelhető, többfajta csatlakozóval szerelt gépből. Egy bizonyos kategóriában már csak butított ultrabookot vagy feleslegesen nagy és nehéz gamer gépet lehet kapni. A klasszikus, átlag hardver-jó bővíthetőség-kicsit vastagabb ház által jellemzett irodai notik gyakorlatilag kihaltak.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Malák #13 üzenetére

    Tudom, hogy igazat szólsz, és szerintem senkinek sem az fáj itt, hogy pont ezen a notin nincsen RJ45, sokkal inkább azért tesszük szóvá minden ilyen gépről szóló cikknél, mert olyat már nem csinálnak a gyártók, ami megfelelne a mi igényeinknek.

    Én nem tudom elhinni, hogy annyira nagyon költséges lenne egy 13,3-15,6-17,1 hüvelykes konzumer noti trióból csinálni két szériát, álá Latitude E6440-E7440 (tudom azok nem konzumer gépek voltak, de egymás testvérmodelljeiként jó példa).
    Alaplap lehetne kb. azonos, csatlakozókat meg el lehetne intézni minimálisan eltérő daughterboardokkal. Vékony verziók lehetnének szép letisztult ultrabookok (mert külsőre nekem is tetszenek ezek az iparművészeti tárgyak, csak használni nem akarom őket) a vastagok meg lehetnének mindenféle csatlakozós, kicsit jobb hűtésű, de nehezebb darabok.

    Mindegy is, inkább befogom a pofám és örülök a fillérekért levadászott Preci 7510-esemnek.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Hieronymus #17 üzenetére

    Elég sok rémtörténetet olvastam a TB3-as dokkolókról, még a tényleg profi, üzleti megoldásokról is. Inkább kihagynám, mert a klasszikus dokkolóportokkal sosem voltak olyan gondjaim, amilyeneket a TB3-ról hallottam.

    USB-C-s dokkoló meg elvben nagyon szép, de ott van a kavarás a csatlakozó verziószámokkal és a ténylegsen elérhető sávszélességgel.
    Ha alap lenne minden hordozható gépen legalább egy TB3 port mindenféle kavarás nélkül, akkor nagyon sok mindent el lehetne tolerálni. Akkor se érteném, hogy miért kell filléres csatlakozók költségén spórolni egy 1000€-s gépnél, de jobban le tudnám nyelni a békát.

    (#16) Malák
    1. Marketing megteremti az igényt
    2. túlárazzák
    3. marketing tovább súlykolja, hogy ez milyen szép és jó
    4. a könnynen megvezethető többség benyeli
    5. gyártók röhögnek a markukba, hogy lényegesen drágább gépek vásárlására szoktatták rá az embereket, és mindeközben egy rahedli pénzt spórolnak dizájnon, komponenseken, hűtésen.

    És emellett van a kisebbség, akinek logikusan megfontolva tényleg jók az ilyen kis könnyű gépek. Na őket idegesítjük most mi is itt egy másik kisebbség tagjaiként. :))

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Hieronymus #19 üzenetére

    Igen, a TB3 az TB3, csak az eszközök sokszor bugosak.
    Nézz utána mennyi probléma van TB3 dokkolókkal, hogy a rájuk kötött eszközök pl. nem reagálnak megfelelően a gép csatlakoztatásakor, felébresztésekor.
    Ráadásul a TB3 is lehet x2, x4, két csatlakozó között megosztott x4...

    Az USB2.0 nem tudom hogy jön ide.
    Én arról beszéltem, hogy van USB 3.0, 3.1, (3.2?) Gen1, Gen2, alt módok... és egyáltalán nem korrekt a gyártóktól érkező tájékoztatás, hogy mégis mit is támogat adott gép adott portja.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák