Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz mikung #97 üzenetére

    Nagyon ügyi vagy, de az a gond, hogy leragadtál a saját kis ökoszisztémádnál. Mondjuk ez nem új jelenség, nagyon sokan képtelenek tovbb látni a saját igényeiken. Ha nekik traktor kell, mert szántanak akkor a másiknak hogy a rákba jó egy bicikli... vagy egy táskarádió, mert sétálnak és közben zenét hallgatnak.
    Kb. ilyen széles spektrumban szoktam megoszlani a jótanácsok... :)

    Légyszi szedj össze innen, egy IT fórumról nekem pár 100 ember, aki már bootolt PXE-ről. Nehéz lesz. :D

    Nálam így néz ki: Inkrementális mentés 2 naponta a rendszerről uab- lógó háttértárra, az felszinkronizálva hálózati tárhelyre. Rotálva a mentéseket, kb. 2 havi cucc van meg. Így nincs tönkrement windowsom gyakorlatilag évek óta.
    Ha épp félrement valami akkor boot usb pendriveról és kb 10 perc alatt restore.
    Otthon és munkahelyen is így néz ki.

    Nem tudom te mivel szoktál "ökörködni", nekem nincs gondom filernedszerekkel, az usb is natív támogatású jó ideje, nem igazán látok olyat, hogy bedugsz egy pent és nem ismeri fel. Ugyanez igaz egy 2.5" HDD-re is. De nyilván desktop gépen nem külsőről van szó.
    Sőt, még azzal sincs gondom, ha legacy vagy UEFI bootot kell váltogatni.

    Szerintem te pár szélmalommal harcolsz amit mások 8-10 éve láttak utoljára.

    De visszakanyarodva a témára: Nem az volt a gondom, hogy rátesznek más portokat is. Tegyék. Azt nem értem, hogy ha már rajta van a Type-C:
    1. Az miért nem tud töltést (meg mindent amit támogat, PD, DP alt mode, Lan...)
    2. Ill. ha már ott van akkor abba minek belekötni, hogy NE tudja. Azzal csak hátrébb leszünk. Attól még ott a többi usb port meg erre is lehet egeret/billt dugni ha úgy tetszik és kész.

    (Abba bele se mentem, hogy 10-ből 9.9 notin nincs 2.0 HDMI, így egy 4K kijelzőt is kidobhatsz a kukába... arra is a Type-C DP alt mode szokott a legegyszerűbb/egyetlen megoldás lenni manapság. Sajnos.)

Új hozzászólás Aktív témák