Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Cythyel #3 üzenetére

    Biztos, hogy ugyanaz a kategória? 1.5kg, vékony káva, alu ház? Nem hiszem... (Attól most eltekintve, hogy nekem is csak bajom volt Acerrel eddig.)

    Én már korábban néztem, szvsz baromi jó csomag.
    A kijelző lehetne jobb, de ebben a kategóriában a többi versenytárs is hasonlóakat ad. Sőt, van amelyik drágábban, üzleti szériákba is betol 40% sRGB paneleket... :U

    Ami viszont számomra megbocsáthatatlan:
    - Úgy tudom ebből csak fix 4GB-os forrasztott példány létezik, 8GB-nál több ramhoz 12-20GB-ra bővíthető, viszont így a jó ég tudja milyen dual channelt kap az APU. Erről jó lenne valami infó.
    - Nincs Tpye-C töltés. Dokkolás kuka...

  • sb

    veterán

    válasz opr #9 üzenetére

    Nem Swift3-ról volt szó, az ugyanez a kategória valóban és az ára is ennyi.
    Pont azt írtam, hogy az Aspire más kategória így ne annak a 150k-s árát várjuk el ettől.

    @anaqer és a többiek DC ram kapcsán:
    Nem az a gond, hogy a a rendszer lassú lesz single-ben, ez valóban nem akkora probléma. De a GPU-nak még a dual channel is szűk keresztmetszet. Ott számít.
    A flex memory meg nem volt kérdés, hogy megy. Az a kérdés, hogy a dedikált GPU ramnál vajon a DC területre címzi-e a rendszer okosan vagy lutri az egész.

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #45 üzenetére

    Én régi árfikázó vagyok, főleg mert ultrabook-szerű cuccokat nézegetek de ezzel tényleg nem értem mi a gond.

    Induljunk ki a gpu-ból mert az eléggé vízválasztó. Ez nem IGP szint, hanem MX150 inkább.
    Ilyet hol adnak olcsóbban?
    14"-ban ami ma is feláras.
    Fémház, vékonykáva, trendi külső - ezek is mind masszívan feláras dolgok még ha okuk sokszor nincs is.
    Emellett pedig a lényeget tekintve i rendben van, nem esik szét elsőre, nincs ész nélküli throttling és/vagy nem forr fel. Nem száll fel a venti hangjától... Ezeken is sokszor elvérzik szinte minden olcsó modell legalább 1-2 helyen.

    Jön 1-2 olcsóbb példa az 15.6"-ban, műanyag vacak házzal vagy vmi sz*rsággal.
    Tényleg érdekel ennél olcsóbb és jobb ajánlat ugyanerre a konstrukcióra. Ha van én ugrok rá legelőször.

    szerk: Érdekes példa ennek a i5 változata is, notebookcheck-en van páros teszt. Brutál alacsony órajelekre throttlingol és közben jóval melegebb is. A gpu kicsit erősebb. Már önmagában ezzel is érdekes kontrasztban áll és mutatja, hogy nehéz jobbat találni egyben.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz mikung #84 üzenetére

    Veszel egy Type-C dokkolót amin van HDMI kimenet, USB-k, LAN, stb...
    A dokkolóba bedugva a perifériák és a notit csak rádugod a dokkolóra.
    Egy kábel és máris csatlakozva van a LAN, monitor, usb-n akármi: bill, egér, hdd és közben tölti a notit.

    Jobb monitorokba eleve be van építve, tehát ott a monitorra dugod rá az egy szál Type-C-vel a notit és ugyanez az eredmény.

    Én már nem veszek enélkül notit az biztos...

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #83 üzenetére

    Amíg kétféle gépet hasonlítasz össze addig nem sok értelme van.
    Olyan mintha azt mondanád a traktor erősebb mint az A4-es Audi így neked az inkább jobb.
    De ettől másnak nem lesz az mert nehéz vele beállni az óvoda és a Tesco elé minden nap.

    Másnak épp a kisebb méret, kisebb tömeg, jobb hordozhatóság és hosszabb üzemidő számít így egy forintot nem adnának a H proci+1050-es konfigért.

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #91 üzenetére

    Még mindig nem érted.
    Nem releváns amit írsz.

    Ez a körte topic. Senkit nem érdekel és semmilyen információtartalma nincs annak, hogy te az almát szereted. magyarázhatod az ízét, a vitamintartalmát, a körte textúráját is fikázhatod.
    Nulla az információtartalma.
    Ezért felesleges a kettőt "összehasonlítani"... vagy ha csak az elnevezés nem tetszik, akkor hívhatjuk az "almáról való társalgásnak a körte kontextusában".

    Egyébként meg de: összehasonlítottad. Nem azt mondtad, hogy te az almát szereted hanem azt, hogy a körte nem ér annyit, mert az alma jobb. Szóval egyáltalán nem csak úgy függetlenül beszéltél az almáról.
    De ha mégis ez lett volna annak sincs értelme továbbra sem, lásd 1. bekezdés...

  • sb

    veterán

    válasz anaqer #90 üzenetére

    Jóval olcsóbban is létezik.
    A monitorba beépített meg alig feláras már pár esetben.

    De nem az áráról volt szó, hanem a megoldásról. Csak előnye van szvsz, aki fikázza nem értem miért...

    @mikung:
    Mert ha vinned kell magaddal a hálókábelt, HDMI kábelt, stb... az sokkal jobb.
    Egyébként meg NEM arról volt szó, hogy vidd a dokkolót mindig magaddal.
    Ahogy írtam optimális esetben akár egy monitorba beépítve megvan. De ha nincs akkor is pl. van KÉT(!!!) darab, mondjuk otthon és a munkahelyen. Máris megoldva a kényelmes használat.

    Egyébként is másról beszélsz... ez dokkolás. Akkor van értelme ha ki van építve. Ha használni akarsz pl. külső monitort, billt, stb... ezeket dokkoló nélkül is magaddal kellene vinned ami ugyanúgy fail.
    Vagy ha úgy jobban tetszik: eddig is léteztek dokkolók, vagy fél asztal nagyságúak. Azt se hordoztad, hanem volt itt-ott 1-1 darab... meg ami mellé kellett.

    Ennél miben rosszabb a Type-C, ha jóval kisebb és szabványos, nem 22 féle létezik 10 gyártóhoz? :U
    Ill. mivel jársz rosszabbul ha NINCS a gépen Type-C csati?

    szerk: Fentebb írtad. PXE bootra gondolsz?
    Fogalmam sincs megy-e de inf. mérnökként 15+ év tapasztalattal kb. 5x láttam valakit PXE-vel bootolni. Nem egy musthave finoman szólva... főleg notinál nem látom az értelmét. PXE nélkül elviszed máshova és egy darab tégla lesz belőle? :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz mikung #97 üzenetére

    Nagyon ügyi vagy, de az a gond, hogy leragadtál a saját kis ökoszisztémádnál. Mondjuk ez nem új jelenség, nagyon sokan képtelenek tovbb látni a saját igényeiken. Ha nekik traktor kell, mert szántanak akkor a másiknak hogy a rákba jó egy bicikli... vagy egy táskarádió, mert sétálnak és közben zenét hallgatnak.
    Kb. ilyen széles spektrumban szoktam megoszlani a jótanácsok... :)

    Légyszi szedj össze innen, egy IT fórumról nekem pár 100 ember, aki már bootolt PXE-ről. Nehéz lesz. :D

    Nálam így néz ki: Inkrementális mentés 2 naponta a rendszerről uab- lógó háttértárra, az felszinkronizálva hálózati tárhelyre. Rotálva a mentéseket, kb. 2 havi cucc van meg. Így nincs tönkrement windowsom gyakorlatilag évek óta.
    Ha épp félrement valami akkor boot usb pendriveról és kb 10 perc alatt restore.
    Otthon és munkahelyen is így néz ki.

    Nem tudom te mivel szoktál "ökörködni", nekem nincs gondom filernedszerekkel, az usb is natív támogatású jó ideje, nem igazán látok olyat, hogy bedugsz egy pent és nem ismeri fel. Ugyanez igaz egy 2.5" HDD-re is. De nyilván desktop gépen nem külsőről van szó.
    Sőt, még azzal sincs gondom, ha legacy vagy UEFI bootot kell váltogatni.

    Szerintem te pár szélmalommal harcolsz amit mások 8-10 éve láttak utoljára.

    De visszakanyarodva a témára: Nem az volt a gondom, hogy rátesznek más portokat is. Tegyék. Azt nem értem, hogy ha már rajta van a Type-C:
    1. Az miért nem tud töltést (meg mindent amit támogat, PD, DP alt mode, Lan...)
    2. Ill. ha már ott van akkor abba minek belekötni, hogy NE tudja. Azzal csak hátrébb leszünk. Attól még ott a többi usb port meg erre is lehet egeret/billt dugni ha úgy tetszik és kész.

    (Abba bele se mentem, hogy 10-ből 9.9 notin nincs 2.0 HDMI, így egy 4K kijelzőt is kidobhatsz a kukába... arra is a Type-C DP alt mode szokott a legegyszerűbb/egyetlen megoldás lenni manapság. Sajnos.)

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #116 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy kötelező vagy, hogy ingyen van. Csak, hogy nincs értelme kihagyni.
    Nem dobná meg az árat viszont olyan feature-ök vesznek el amik selling point-ok sok átlagusernél. Egy kábel vs 4-5 kábel.

    Vagy ott van amit hozzátettem, a 4K60p esete. HDMI 2.0 sincs a laposok 99%-án és ha kihagyják (a maradék 1%-ban van, de DP-ről konvertálva és 24p akadással Intelnél) a DP alt mode-ot akkor a Type-C-t is cseszheted ilyen szempontból.

    Aztán várják, hogy szaladjak be a boltba és vegyem meg a legújabb, prémium feláras cuccokat. A drága ultrabookot meg hozzá a 4K monitort... esetleg még nézelődjek valami 120-144Hz-es nagyfelbontású monitorok között...
    Én vittem vissza emiatt (is) 4K monitort, egyszerűen nem tudtam értelmesen, minden célra használni.

    Nem azon a pár dolláron múlik... ez egy olcsó gép, de pl.a prémium (jóval drágább) ZenBookok nagy része sem dokkolható a rajta lévő Type-C-n.

    Totálisan érthetetlen döntés számomra marketing szempontból amikor minden sz*r el kéne adni.
    Lazán kapcsolódik de a többi fórumban pl. szó van Freesync-ről, Gsyncről, HDMI VRR-ről TV-knél, HDMI 2.1 csatikról, eARC-ról. Akár a hiányukról akár arról, hogy van, de mégsem megy.
    Ez ugyanaz a kategória... lelkes IT lekületű userek itt nézelődnek a szakmai fórumok mélyére, hogy melyiket vegyék ha nem akarnak szívni. De 4k60p HTPC-t is alig tudtál építeni évekig külön vadászott dvga nélkül... Csillió pénzért.

    Én már öreg vagyok hozzá, ilyen kifordulok a topicból és nem veszek semmit, hogy aztán várjam működik-e. Áltaguser meg beszalad a boltba, megveszi, nem is tud róla, majd otthon néz, hogy valami nem megy. Szerintem működő, létező és tök egyszerű/olcsó szabványok támogatásának leszarása olyan dolog mintha két kézzel szórnák ki az ablakon a pénzt.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #120 üzenetére

    Azért meg kéne próbálni szegmentálni a kérdést.
    - Ne MO-ból induljunk ki. Máshol is számít nyilván az ár, de azért 1-2 árszegmenssel feljebb indul a fájdalmi küszöb a nyugatibb piacokon. Egy ilyen árú gépnél nem fognak +10USD-ért másikat keresni. Ahogy írtad, vannak más szempontok... És ugye kicsit nagyobb piacok.
    - Azt is fontos látni, hogy nem az árazásnál néznek meg minden 0.00001USD-t, hanem a költségeknél. Totálisan nyugodt szívvel rádobják akkor is a plusz árat, vagy tartják, ha a költség oldalon sikerül lefaragni valamit. Persze nem várhatunk mást, de azért ezt nem ártana látni... és sokszor az ellenkezője sem derül ki, mi lett volna ha beledobják még azt a +5USD-nyi cuccot.
    - Nem csak ebben az árszegmensben látsz ilyet. Nyilván mindenhol ugyanannyi pénzt 1M*1USD, de prémiumabb szegmensben azért mégis mások az elvárások is.
    - Az is igaz, hogy sokan színre vesznek és fogalmuk sincs mi hajtja, cpu vagy mókusok kerékben. De ha ebből indulnánk ki akkor meg csak Celeron N procis gépek léteznének, 2GB rammal, HDD-vel ma is.

    A marketingben az a csodálatos, hogy rég túlnőtt azon amikor az átlaguser csak ezt érti meg és rózsaszín 1.5cm-es notit keres. Gyönyörűen lehet igényeket generálni évtizedek óta. Arra kevésbé, hogy Spectre mentes HT-s proci van a gépben thrtottling nélkül, a de kijelzős, numerikus touchpadre meg az egykábeles dokkolásra az egységsugarú usernek is felhívható a figyelme. (Nálam is sikerült. :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák