Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    Az 500 dolláros RTX3070-nek épp 200.000 alatt kéne lennie, a jobb modelleknek kicsivel 200e felett.

    Ennek fixen 200 alatt van a helye.
    Ezt ne felejtsétek el.

    Illetve gratulálni szeretnék az AMD-nek, hogy a 40CU-s kártyáját $199-ről 479 dollárra fújta fel, mindössze 5 év leforgása alatt. (2.4x szorzó azonos kategóriás termékért)
    Mi ez, ha nem fejlődés? :U

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • paprobert

    senior tag

    válasz Duck663 #59 üzenetére

    Már hogy a p*csába ne lenne olcsóbb? Már az AMD is fél lábbal otthagyta a 7nm-es node-ot, ezek már az utolsó termékek amik jönnek rajta. Jó lenne nem a megökkentő, de valótlan rigmusokat ismételgetni. 2019-ben értettem volna egy $50-os áremelést a 200 dolláros kategóriában, ennek ellenére kaptunk egy 200 dollárosat.
    2021-ben az 270 dolláros extraprofit... bicskanyitogató. Csak hogy érzékeltessem: 900 forintos kenyeret, 1000 forintos milkacsokit venne bárki? Van nálam eladó, igaz nem 7nm-en készül. :)

    #53 Petykemano
    "Azért nem egy kategória
    A polaris ~230mm2 volt, ez pedig ~330"

    Ez a meglátás jogos lenne alapvetően. De elnézést, nem én döntöttem úgy hogy megvágják a busszélességet, amint pénzt nyernek, cserébe nagyobb cache-t kell a chipre rakniuk.
    Illetve nem én döntöttem úgy, hogy az összességében olcsóbb RT implementációt választják, ami szintén igényli a cache-t, de szintén olcsóbb mindt a direct path. Kettő legyet egy csapásra.
    Az AMD-nél egy papírlapon kiszámolták, hogy ez így összességében költséghatékonyabb.

    Szóval de, ez mégiscsak ugyanaz a kaliber, csak így olcsóbb nekik.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Új hozzászólás Aktív témák